Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Podobały się i fajerwerki, i wodne akrobacje

Data publikacji: 14 sierpnia 2016 r. 14:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Podobały się i fajerwerki, i wodne akrobacje
 

W ciągu dwóch dni pokazy fajerwerków podczas Festiwalu Pyromagic w Szczecinie obejrzało łącznie ok. 140 tysięcy osób. Konkurs sztucznych ogni wygrała firma Sugyp ze Szwajcarii. Organizatorzy są bardzo zadowoleni z nowego elementu festiwalu – Watershow. 

- W ciągu dwóch dni w niebo wystrzelonych zostało ponad 5000 ładunków. Masa pirotechniczna wszystkich pokazów przekroczyła 3 tony – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Pyromagic. -  W ciągu dwóch dni przez teren imprezy przewinęło się łącznie ok. 170 tys. osób. W kulminacyjnych momentach, a więc podczas piątkowych i sobotnich pokazów pirotechnicznych, obecnych było ok. 140 tys. widzów.

Fajerwerkom towarzyszył szereg innych wydarzeń. Były zmagania strażaków – i indywidulne, i w sztafecie – a także propozycje dla dzieci, koncerty. Nowością tegorocznej edycji był Watershow, czyli akrobatyczne skoki do wody z dużej wysokości czy turniej pokazowy w hydro-odrzutowanym lataniu nad wodą - Flyboard. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z Watershow, zgromadził ona dużą publicznością, widzowie gromadzili się po obu stronach Odry – dodaje Tomasz Owsik-Kozłowski. - Zapewniło to nam dobrą frekwencją nie tylko wieczorem podczas pokazów fajerwerków, ale także w sobotę w ciągu dnia. Chcielibyśmy powtórzyć tę imprezę w przyszłym roku. 

Rzecznik Pyromagic zapewnił także, że podczas trwania imprezy nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów i wszystko przebiegło zgodnie z planem. 

©℗

(as)

 fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA