Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Połączą agencje rolne?

Data publikacji: 08 grudnia 2016 r. 18:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Połączą agencje rolne?
W OSP w Tetyniu służy 68 strażaków ochotników. W czwartek w Szczecinie ich przedstawiciele odebrali z rąk prezesa ARiMR Daniela Obajtka (trzeci z lewej) torbę medyczną ze sprzętem do ratowania życia. Na zdjęciu z lewej: Halina Szymańska, wiceprezes ARiMR, obok Emilia Niemyt, dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie, w głębi poseł Leszek Dobrzyński.  

W Zachodniopomorskiem zakończył swoją podróż po województwach prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek. Prawdopodobnie już w przyszłym roku ARiMR oraz Agencja Rynku Rolnego zostaną połączone w jedną instytucję.

To był bardzo pracowity rok dla urzędników ARiMR. Uruchomiono 14 naborów projektów na kwotę 8 mld złotych. Z unijnego dofinansowania skorzystają także rolnicy z Zachodniopomorskiego.

– Tylko w ramach programu Modernizacja gospodarstw rolnych w tym województwie złożono prawie 960 wniosków – mówił w czwartek (8 grudnia) w Szczecinie prezes ARiMR Daniel Obajtek. 
Do końca listopada agencja wypłaciła prawie 10 mld zł zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich za 2016 rok, z czego na konta bankowe rolników w Zachodniopomorskiem popłynęło ponad pół miliarda złotych.  

Przed ARiMR duże wyzwanie. Niewykluczone, że już w przyszłym roku ta największa agencja płatnicza wchłonie Agencję Rynku Rolnego. Zmiana ma przynieść oszczędności, a rolnikom ułatwić składanie wniosków.

– Projekt zakłada likwidację Agencji Rynku Rolnego i przejęcie jej zadań płatniczych przez ARiMR. Nie będziemy zwalniać ludzi – zapewniał prezes ARiMR. Dodał, że połączenie obu instytucji to kwestia niedalekiej przyszłości.

Podczas wizyty w Szczecinie przekazano przedstawicielom siedmiu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w najbiedniejszych gminach województwa, m.in. w Brojcach, Bielicach, Brzeżnie, zestawy edukacyjne. Z kolei strażacy ochotnicy z Chociwla i Tetynia odebrali z rąk prezesa torby medyczne ze sprzętem do ratowania życia. ©℗

(żan)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Arimranr
2016-12-09 07:46:51
A co poseł ma z tym wspólnego?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA