Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Podziemne czy podwodne miasto?

Data publikacji: 06 czerwca 2019 r. 21:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:41
Podziemne czy podwodne miasto?
 

Podziemne Miasto na wyspie Wolin zamieniło się podczas popołudniowych opadów w… Podwodne Miasto. Zalało wejścia przy tzw. obiektach E i A. - Przez chwilę zastanawialiśmy się, czy nie wezwać straży pożarnej. Ale siłami muzealników udało się opanować sytuację - zapewnia Piotr Białek, przewodnik z Podziemnego Miasta.

Chodzi o zabytkowy obiekt na prawobrzeżu Świnoujścia. W okresie zimnej wojny było tutaj Zapasowe Stanowisko dla Dowódcy Frontu Polskiego. Gwałtowne opady w czwartkowe (6 czerwca) popołudnie sprawiły, że zalało okolice wejść do podziemi, m.in. tunel przy schronie dowodzenia.

- Kiedyś zadzwoniła do nas turystka, pytając się, czy dodzwoniła się do… Podwodnego Miasta. Pomyłka nas rozbawiła, ale słowa okazały się prorocze. Dzisiaj wejścia zalało. Korytarze zaszły mgłą. Jeden z przewodników kończył oprowadzanie ostatniej grupy. Później wzięliśmy się do pracy. Planujemy prace zabezpieczające, żeby w przyszłości uniknąć takich sytuacji - mówi Piotr Białek.

Jak mówią muzealnicy, mimo dzisiejszych problemów - w piątek planowane są jak zwykle wejścia do Podziemnego Miasta o g. 12.30 i 15.

BaT

Na zdjęciu: Gwałtowne opady sprawiły, że zalało okolice wejść do podziemi, m.in. przy schronie dowodzenia.

Fot. Piotr Białek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA