Sobota, 23 września 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Podróbki warte ponad 60 tysięcy złotych

Data publikacji: 23 sierpnia 2016 r. 11:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Podróbki warte ponad 60 tysięcy złotych
Fot. policja  

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobione perfumy oraz biżuterię znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na ponad 60 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej kontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Koszalinie i Mielnie. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

– Podczas kontroli policjanci ujawnili cztery stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty. Łącznie policjanci zabezpieczyli 87 sztuk biżuterii i perfum oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę, niż oryginalne produkty – informuje mł. asp. Monika Kosiec.

Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku od 18 do 24 lat wkrótce usłyszą zarzuty. Zgodnie z ustawą za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. (p)

Fot. policja

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

xxx
2016-08-23 18:55:33
Chyba w każdej miejscowości nadmorskiej są te perfumy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA