Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Poszukiwani zatrzymani. Wpadli na wyspach

Data publikacji: 22 sierpnia 2016 r. 16:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Poszukiwani zatrzymani. Wpadli na wyspach
 

Tylko w ciągu jednego weekendu policjanci ze Świnoujścia ujęli czterech poszukiwanych ukrywających się przed organami ścigania. Rekordzista spędzi za kratkami 3,5 roku.

Najpierw został zatrzymany 27-letni mieszkaniec Tych. Policjanci interweniowali w jednym ze sklepów na terenie Świnoujścia, gdzie zgłoszono kradzież. Po sprawdzeniu tożsamości mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy oraz Prokuraturę Rejonową w Tychach w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami. Łączny wymiar kary pozbawienia wolności, orzeczony przez sąd w stosunku do 27-latka, to 3,5 roku.

Następnie w ręce świnoujskich stróżów prawa wpadł 30-letni mieszkaniec Lipian. W sobotę w nocy (20 sierpnia) awanturował się na ulicy, nie dając ludziom spać. Interweniowała policja i w ten sposób krzykacz wpadł. Poszukiwał go świnoujski sąd, który wymierzył mu zastępczą karę dziewięciu dni pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą grzywnę. Mężczyzna trafił za kratki policyjnego aresztu.

Najbliższe dni za kratkami spędzą także 33-letni świnoujścianin oraz 45-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Funkcjonariusze interweniujący w sklepie w związku ze zgłoszeniem kradzieży, po sprawdzeniach w Krajowym Systemie Informacji Policji, ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany w związku z niestawieniem się przed sądem. Ponadto okazało się, że 45-latek figuruje jako osoba zaginiona, co zostało zgłoszone przez rodzinę.

BaT

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

...
2016-08-23 11:07:15
Tychów

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA