sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Podrobione gwiazdy

Podrobione gwiazdy

Podrobione gwiazdy
Data publikacji: 2015-09-30 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 3678 24943

Zachodniopomorscy celnicy zatrzymali paczkę z... Minionkami. Było w niej 1200 figurek i 600 zegarków z wizerunkiem postaci z popularnej kreskówki.

Kontrolowana przez celników przesyłka z Dalekiego Wschodu zgodnie z dokumentami miała zawierać lalki i zegarki. I tak było, jednakże zgłaszający ją mieszkaniec naszego województwa nie dodał, że są to postaci ze znanego filmu animowanego, a na czasomierzach są jeszcze sceny z niego.

- Zabawki: 600 zegarków i 1200 figurek, nie pochodzą z autoryzowanego przez producenta źródła - wyjaśnia Michał Szadokierski, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie. - Łączna ich wartość, liczona po cenie towarów oryginalnych, to 30 tysięcy złotych. Towar zatrzymano, a o zdarzeniu poinformowani zostali przedstawiciele widniejących na nim znaków towarowych i to oni zdecydują, co się dalej stanie z przejętą przesyłką.

Obrót towarami podrobionymi jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności do 5 lat. Ponadto właściciel podróbek je traci.

W zeszłym roku Izba Celna w Szczecinie zatrzymała niemal 42 tys. sztuk podrobionych towarów o wartości przekraczającej 2,2 mln zł.

(mag)

Podrobione gwiazdy Podrobione gwiazdy

Komentarze

Paskudy
Co dzieciaki widzą w tych szkaradziejstwach ;\ A już zwłaszcza tych podrobionych, wątpliwej jakości, którą widać na załączonym zdjęciu.
2015-09-30 12:19:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie