poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nieudany przerzut przez granicę

Nieudany przerzut przez granicę

Nieudany przerzut przez granicę
Data publikacji: 2015-09-21 14:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Wywietleń: 1390 22714

Celnicy uniemożliwili nielegalne przekroczenie polskim samochodem granicy w Kołbaskowie pięciu pochodzącym najprawdopodobniej z Kaukazu osobom. Przewożący je kierowca usłyszał już zarzuty.

Wieczorem w niedzielę ( 20 września) celnicy zatrzymali w powiecie drawskim do kontroli samochód. Oprócz kierowcy Polaka, jechał nim mężczyzna, kobieta i trójka dzieci. Pasażerowie, porozumiewający się się w obcym języku, z silnym wschodnim akcentem, twierdzili, że nie mają dokumentów. Funkcjonariusze zawiadomili więc Straż Graniczną.

Po około dwóch godzinach obcokrajowcy zmiękli. Powiedzieli, że pochodzą z Kaukazu i okazali tymczasowe zaświadczenia tożsamości cudzoziemców, wystawione przez komendanta Straży Granicznej w Terespolu. Na podstawie ich numerów dyżurny pogranicznik poinformował funkcjonariuszy Służby Celnej, że zatrzymani mogą się poruszać po terytorium Polski. Zostali zwolnieni, ale nie na długo.

Ten sam pojazd wraz z kierowcą i podróżnymi został wkrótce znów zatrzymany. Tym razem na próbie nielegalnego przekroczenia granicy w Kołbaskowie. Polak – organizator „przerzutu" - usłyszał już zarzuty.

- Jednym z możliwych, prawdopodobnych wariantów zakończenia sprawy jest umieszczenie zatrzymanych w zamkniętym ośrodku dla cudzoziemców, przy jednoczesnym skierowaniu wniosku o wydalenie z terytorium RP - mówi Michał Szadokierski, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie.

 Fot. Robert Stachnik

Komentarze

To jest proste
wjechali na teren RP w Terespolu to Terespolu dostaną kopa...
2015-09-22 10:00:24
Przywrócić kontrolę graniczną!!!!
Jak takie ludzkie kreatury mogą dla własnych, krótkotrwałych korzyści materialnych, dopuszczać się tak niecnego procederu na terenie swojej ojczyzny? P.S. Wydalenie, ale dokąd, skoro nie mają dokumentów?
2015-09-21 12:56:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie