czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Podpalacz i włamywacz w jednym odpowie za swoje czyny

Podpalacz i włamywacz w jednym odpowie za swoje czyny

Podpalacz i włamywacz w jednym odpowie za swoje czyny
Data publikacji: 2020-02-19 16:55
Wywietleń: 589 443574

Na dwa miesiące trafił do aresztu mężczyzna zatrzymany przez goleniowskich policjantów. 24-latek w ciągu zaledwie jednego dnia dokonał trzech włamań oraz dwóch podpaleń.

– Policjanci z Goleniowa otrzymali telefoniczne zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pojazdu marki VW Polo, do której doszło na terenie dworca PKP w Białuniu. Podczas przeczesywania terenu do goleniowskiej komendy wpłynęły kolejne zawiadomienia – tym razem o włamaniu do domu będącego w trakcie budowy. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze, którzy zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego – relacjonuje mł. asp. Anna Dygas.

Okazało się, że sprawca nie tylko włamał się do domu. Podpalił też znajdujące się w nim materiały budowlane. Mundurowi ustalili również, że to właśnie zatrzymany dokonał kradzieży z włamaniem, do której byli wcześniej wezwani. Tego samego dnia na terenie Białunia 24-latek dopuścił się także innej kradzieży z włamaniem do domu, skąd ukradł złoto. Następnie podpalił stojący przed posesją pojazd marki Land Rover, a na zakończenie pomieszczenie gospodarcze.

Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec włamywacza środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Decyzją sądu 24-latek trafił na dwa miesiące za kratki. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie