Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Grasował podpalacz?

Data publikacji: 2020-02-12 17:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-13 14:45
Grasował podpalacz?
 

Dwa budynki w podgoleniowskim Białuniu stanęły we wtorek w ogniu. Wszystko wskazuje na to, że pożary wzniecone zostały celowo.

Do elektryzujących lokalną społeczność wydarzeń doszło koło południa. Ogień pojawił się w będącym wciąż w budowie domu przy ul. Pogodnej, a także niewielkim obiekcie gospodarczym przy ul. Słonecznej. Zauważyli to mieszkańcy sąsiednich budynków, wezwali na pomoc strażaków, a ci ostatni dość szybko zażegnali niebezpieczeństwo. Straty właścicieli będą jednak spore, szczególnie w przypadku sporych rozmiarów domostwa. Wymienić trzeba będzie bowiem znajdujące się w jego wnętrzu płyty rigipsowe i okna, co – według bardzo wstępnych szacunków biorących udział w akcji strażaków – kosztować może około 100 tysięcy złotych.

Na miejscu oprócz strażaków interweniowali policjanci. Według relacji świadków mieli oni zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o podłożenie ognia, rzecznik goleniowskiej komendy policji Anna Dygas tej informacji jednak nie potwierdza i na więcej informacji w tej sprawie trzeba będzie jednak poczekać.

Podpalacz, o ile zostanie ujęty, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Podpalenie jest bowiem przestępstwem i w każdym przypadku jest ścigane przez prokuratora. Za jego popełnienie, w zależności od kwalifikacji prawnej, spędzić można w więzieniu do 10 lat.

(lbp)

Fot. PSP Goleniów

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

!
2020-02-13 08:50:48
Skoro tak lubi podpalać, to najlepiej, aby pokazać mu jak wygląda pożar od środka - jak przeżyje, będzie miał nauczkę, a jak nie, to chyba nikt nie będzie płakał z tego powodu.
abcd
2020-02-12 22:16:50
Ci od stania z fujarkami to jedni, ci od łapania pedofili to inni, ci od łapania ściągających torrenty to inni, ci od łapania podpalaczy to jeszcze inni. Tak to działa.
Okradziona budowa w Kobylance...
2020-02-12 19:18:36
Pisowska Policja do roboty !! Nie tylko stać o 7 -ej rano z fujarkami do dmuchania - nie pajacujcie tylko wnioskujcie o zmianę norm do 0,5 promila , jak wszędzie na zachodzie Europy. Wtedy będziecie mieli czas zająć się prawdziwą przestępczością!!!Nie statystykami...Po złożeniu zeznań na komendzie w Stargardzie za tydzień pismo o wszczęciu postępowania , po czym za 10 dni o umorzeniu ...to są działania Policji ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ