sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Grasował podpalacz?

Grasował podpalacz?

Grasował podpalacz?
Data publikacji: 2020-02-12 17:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-13 14:45
Wywietleń: 931 442517

Dwa budynki w podgoleniowskim Białuniu stanęły we wtorek w ogniu. Wszystko wskazuje na to, że pożary wzniecone zostały celowo.

Do elektryzujących lokalną społeczność wydarzeń doszło koło południa. Ogień pojawił się w będącym wciąż w budowie domu przy ul. Pogodnej, a także niewielkim obiekcie gospodarczym przy ul. Słonecznej. Zauważyli to mieszkańcy sąsiednich budynków, wezwali na pomoc strażaków, a ci ostatni dość szybko zażegnali niebezpieczeństwo. Straty właścicieli będą jednak spore, szczególnie w przypadku sporych rozmiarów domostwa. Wymienić trzeba będzie bowiem znajdujące się w jego wnętrzu płyty rigipsowe i okna, co – według bardzo wstępnych szacunków biorących udział w akcji strażaków – kosztować może około 100 tysięcy złotych.

Na miejscu oprócz strażaków interweniowali policjanci. Według relacji świadków mieli oni zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o podłożenie ognia, rzecznik goleniowskiej komendy policji Anna Dygas tej informacji jednak nie potwierdza i na więcej informacji w tej sprawie trzeba będzie jednak poczekać.

Podpalacz, o ile zostanie ujęty, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Podpalenie jest bowiem przestępstwem i w każdym przypadku jest ścigane przez prokuratora. Za jego popełnienie, w zależności od kwalifikacji prawnej, spędzić można w więzieniu do 10 lat.

(lbp)

Fot. PSP Goleniów

Komentarze

!
Skoro tak lubi podpalać, to najlepiej, aby pokazać mu jak wygląda pożar od środka - jak przeżyje, będzie miał nauczkę, a jak nie, to chyba nikt nie będzie płakał z tego powodu.
2020-02-13 08:50:48
abcd
Ci od stania z fujarkami to jedni, ci od łapania pedofili to inni, ci od łapania ściągających torrenty to inni, ci od łapania podpalaczy to jeszcze inni. Tak to działa.
2020-02-12 22:16:50
Okradziona budowa w Kobylance...
Pisowska Policja do roboty !! Nie tylko stać o 7 -ej rano z fujarkami do dmuchania - nie pajacujcie tylko wnioskujcie o zmianę norm do 0,5 promila , jak wszędzie na zachodzie Europy. Wtedy będziecie mieli czas zająć się prawdziwą przestępczością!!!Nie statystykami...Po złożeniu zeznań na komendzie w Stargardzie za tydzień pismo o wszczęciu postępowania , po czym za 10 dni o umorzeniu ...to są działania Policji ???
2020-02-12 19:18:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie