Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Włamywacz zasnął w okradanym mieszkaniu

Data publikacji: 2019-10-20 10:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-21 11:54
Włamywacz zasnął w okradanym mieszkaniu
 

Krakowscy policjanci zatrzymali 64-letniego włamywacza, który zasnął w okradanym mieszkaniu – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń. Funkcjonariusze podjęli kilka prób dobudzenia go. Przestępca spał twardo, bo nie była to pierwsza noc, którą zarwał.

Włamywacza zastał w swoim łóżku właściciel mieszkania. Policjanci podjęli kilka prób dobudzenia śpiocha, a gdy mężczyzna się ocknął, nie krył zaskoczenia.

– Plądrując pokoje, mężczyzna przygotował sobie worek, gdzie schował sprzęt AGD – powiedział policjant. – Jak się okazało, poprzedniej nocy włamał się do sąsiedniego mieszkania, skąd ukradł przedmioty warte prawie 1,5 tys. złotych. Postanowił chwilkę odpocząć, a tymczasem zmorzył go głęboki sen.

Zatrzymany 64-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem w recydywie oraz zarzut usiłowania kradzieży. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Był poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzieże z włamaniem. Został przewieziony do zakładu karnego.

Policjanci ustalili, że w lipcu w centrum Krakowa podejrzany, wykorzystując moment, gdy sprzątaczka wyszła z jednego z mieszkań na wynajem, wszedł do środka i zabrał sprzęt AGD. Sprzątaczka natknęła się na niego i odebrała mu skradzione rzecz, a mężczyzna zbiegł. Kobieta nie powiadomiła wówczas policji.

(pap)

Fot. Pixabay

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Widocznie
2019-10-21 11:53:15
Jako "bezrobotny chcial se jeszcze Ekstra dorobic" gdy pozostal juz Mu tylko... 1-rok do Emerytury !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA