czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Podpalacz grasuje nocą

Podpalacz grasuje nocą

Podpalacz grasuje nocą
Data publikacji: 2015-09-02 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Wywietleń: 1997 16879

Płonące stodoły wypełnione po brzegi sianem - mieszkańców Kunowa (w gminie Kobylanka) niepokoją tajemnicze pożary. Niektórzy z nich nie uważają ich za nieszczęśliwy wypadek, podejrzewając celowe działania podpalacza. Coraz bardziej obawiają się o własne bezpieczeństwo.

Mieszkańcy Kunowa zaobserwowali, że do pożarów budynków gospodarczych w ich wsi dochodzi najczęściej ok. g. 1 w nocy, z reguły w weekend. Tak było np. w marcu br. i ostatnio w nocy z niedzieli na poniedziałek (30/31 sierpnia br.).

Zawsze istniało zagrożenie, że buchające z wielkim impetem płomienie wydostaną się ze stodoły i obejmą pobliskie zabudowania mieszkalne. Wezwani w porę strażacy świetnie radzili sobie jednak z gaszeniem ognia, nie dopuszczając do jego rozprzestrzenienia się. W wyniku pożaru nikt na szczęście nie ucierpiał. Nie udało się jednak uniknąć strat. Z wypełnionych po brzegi sianem stodół oraz usytuowanego w nich sprzętu rolniczego zostawały tylko zgliszcza.

Kilka razy płonęły również pozostawione na polach sterty słomy.

– Pożary w naszej wsi zdarzają się tak często, że obawiamy się już o własne bezpieczeństwo – alarmują mieszkańcy Kunowa.

– To już nie może być raczej nieszczęśliwy wypadek. Uważamy, że dochodzi do celowych podpaleń. Komuś ewidentnie zależy, abyśmy ponosili przez to ogromne straty finansowe.

Nasi rozmówcy dodają, że u jednego gospodarza ta sama stodoła płonęła już trzy razy.

 

(gra)

Fot. Archiwum: Ryszard Pakieser

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 2 września 2015 roku.

Komentarze

Mieszkanka Kunowa
Nie ludzkie zachowanie tego podpalacza mnie przeraża. Jak można być tak okrutnym człowiekiem by zniszczyć coś na co pracowaliśmy ciężko całymi dniami(nie raz nocami) tyle pieniądze,które poszły z dymem ?!Pytam kim trzeba być?! ;( Ciekawa jestem czy podpalacz zaspokoił swoje pragnienia niszcząc naszą stodołę?! Kiedy będziemy mogli iść spokojnie spać? Czy ten koszmar się już skończy?!
2015-09-04 05:49:45
Obserwator...,
Nic prostrzego, jak zorganizowac prywatne nocne patrolo-dyzury w prywatnych samochodach, obserwujac Kto nocami po Kunowie sie "obraca" ! Czyli stworzyc tzw. nocne "PO-szukiwanie PO-dpalacza"...by pomoc Policji ! Trzeba tez pamietac, ze tego typu PO-dpalacze lubia obserwowac to... co sami PO-dpalili, czyli ze winowajca - sam w koncu latwo wpadnie ! !
2015-09-03 01:57:21
Rolnik z Kunowa
Jest też brana pod uwagę przez mieszkańców hipoteza, że powyższe pożary mogą być wykonywane na zlecenie osób, które są zainteresowane wykupem ziemi od rolników i tym samym likwidacji rolnictwa w samym Kunowie.Podobne pożary miały miejsce w pobliskim Stargardzie, gdzie aby wykupić dany teren na którym stały budowle pod nadzorem konserwatora zabytków, po prostu podpalano je po czym łatwe kąski trafiały do osób zainteresowanych kupnem danego terenu !
2015-09-02 22:48:01
Mieszkaniec Kunowa
Tak, to jest prawda grasuje w Kunowie seryjny podpalacz, a co najdziwniejsze że Policja jest bezradna.Podpalacz gra na nosie Policji.Mam wrażenie, jak by Policji nie zależało na wykryciu sprawcy, bo to widać po ich nie profesjonalnym zachowaniu.Nie robią spotkań z mieszkańcami, aby poinstruować jak się zabezpieczyć przed podpalaczem, i nie współpracują z mieszkańcami, tak to wygląda jak by im było na rękę z takiego stanu rzeczy.Dlaczego Pani redaktor "Kuriera" nie przeprowadziła wywiadu z rzecznikiem Policji ze Szczecina na temat śledztwa, czy takie jest prowadzone ? A podpalacz dalej jest na wolności i sobie gra na nosie ! Tylko czekać, aż spali całą miejscowość Kunowo !
2015-09-02 22:02:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie