Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Podpalacz grasuje nocą

Data publikacji: 2015-09-02 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Podpalacz grasuje nocą
 

Płonące stodoły wypełnione po brzegi sianem - mieszkańców Kunowa (w gminie Kobylanka) niepokoją tajemnicze pożary. Niektórzy z nich nie uważają ich za nieszczęśliwy wypadek, podejrzewając celowe działania podpalacza. Coraz bardziej obawiają się o własne bezpieczeństwo.

Mieszkańcy Kunowa zaobserwowali, że do pożarów budynków gospodarczych w ich wsi dochodzi najczęściej ok. g. 1 w nocy, z reguły w weekend. Tak było np. w marcu br. i ostatnio w nocy z niedzieli na poniedziałek (30/31 sierpnia br.).

Zawsze istniało zagrożenie, że buchające z wielkim impetem płomienie wydostaną się ze stodoły i obejmą pobliskie zabudowania mieszkalne. Wezwani w porę strażacy świetnie radzili sobie jednak z gaszeniem ognia, nie dopuszczając do jego rozprzestrzenienia się. W wyniku pożaru nikt na szczęście nie ucierpiał. Nie udało się jednak uniknąć strat. Z wypełnionych po brzegi sianem stodół oraz usytuowanego w nich sprzętu rolniczego zostawały tylko zgliszcza.

Kilka razy płonęły również pozostawione na polach sterty słomy.

– Pożary w naszej wsi zdarzają się tak często, że obawiamy się już o własne bezpieczeństwo – alarmują mieszkańcy Kunowa.

– To już nie może być raczej nieszczęśliwy wypadek. Uważamy, że dochodzi do celowych podpaleń. Komuś ewidentnie zależy, abyśmy ponosili przez to ogromne straty finansowe.

Nasi rozmówcy dodają, że u jednego gospodarza ta sama stodoła płonęła już trzy razy.

 

(gra)

Fot. Archiwum: Ryszard Pakieser

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 2 września 2015 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkanka Kunowa
2015-09-04 05:49:45
Nie ludzkie zachowanie tego podpalacza mnie przeraża. Jak można być tak okrutnym człowiekiem by zniszczyć coś na co pracowaliśmy ciężko całymi dniami(nie raz nocami) tyle pieniądze,które poszły z dymem ?!Pytam kim trzeba być?! ;( Ciekawa jestem czy podpalacz zaspokoił swoje pragnienia niszcząc naszą stodołę?! Kiedy będziemy mogli iść spokojnie spać? Czy ten koszmar się już skończy?!
Obserwator...,
2015-09-03 01:57:21
Nic prostrzego, jak zorganizowac prywatne nocne patrolo-dyzury w prywatnych samochodach, obserwujac Kto nocami po Kunowie sie "obraca" ! Czyli stworzyc tzw. nocne "PO-szukiwanie PO-dpalacza"...by pomoc Policji ! Trzeba tez pamietac, ze tego typu PO-dpalacze lubia obserwowac to... co sami PO-dpalili, czyli ze winowajca - sam w koncu latwo wpadnie ! !
Rolnik z Kunowa
2015-09-02 22:48:01
Jest też brana pod uwagę przez mieszkańców hipoteza, że powyższe pożary mogą być wykonywane na zlecenie osób, które są zainteresowane wykupem ziemi od rolników i tym samym likwidacji rolnictwa w samym Kunowie.Podobne pożary miały miejsce w pobliskim Stargardzie, gdzie aby wykupić dany teren na którym stały budowle pod nadzorem konserwatora zabytków, po prostu podpalano je po czym łatwe kąski trafiały do osób zainteresowanych kupnem danego terenu !
Mieszkaniec Kunowa
2015-09-02 22:02:29
Tak, to jest prawda grasuje w Kunowie seryjny podpalacz, a co najdziwniejsze że Policja jest bezradna.Podpalacz gra na nosie Policji.Mam wrażenie, jak by Policji nie zależało na wykryciu sprawcy, bo to widać po ich nie profesjonalnym zachowaniu.Nie robią spotkań z mieszkańcami, aby poinstruować jak się zabezpieczyć przed podpalaczem, i nie współpracują z mieszkańcami, tak to wygląda jak by im było na rękę z takiego stanu rzeczy.Dlaczego Pani redaktor "Kuriera" nie przeprowadziła wywiadu z rzecznikiem Policji ze Szczecina na temat śledztwa, czy takie jest prowadzone ? A podpalacz dalej jest na wolności i sobie gra na nosie ! Tylko czekać, aż spali całą miejscowość Kunowo !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ