wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Podpalacz w rękach policji

Podpalacz w rękach policji (akt. 1)

Podpalacz w rękach policji
Data publikacji: 2016-02-03 09:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1368 115638

 

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali 23-letniego podpalacza. Młody mężczyzna podpalił punkt handlowy w centrum kurortu. Spowodował tym samym straty na kilka tysięcy złotych. Za popełnione przestępstw może mu grozić kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

- W wyniku pożaru uszkodzeniu uległa konstrukcja budynku, elewacja, instalacja elektryczna oraz zewnętrzne banery reklamowe. Pokrzywdzony oszacował straty na kilka tysięcy złotych - informuje st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji - Podczas oględzin miejsca zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli wiele kryminalistycznych śladów oraz monitoring z pobliskich obiektów, które na dalszym etapie postępowania okazały się mocnymi dowodami winy sprawcy - dodaje.

Podpalaczem okazał się 23-letni mieszkaniec Szczecina, który trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może nałożyć na sprawcę obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie także innych, podobnych przestępstw.

BaT

Fot. arch.

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Sikawkowy,
Trzeba zawsze zwrocic baczna uwage obserwatorow pozaru... gdyz kazdy podpalacz lubi stac nie dalego podpalonego przez siebie obiektu i caly pozar obserwowac "podniecajac tym sie"...!!
2016-02-03 12:04:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie