Czwartek 06 października 2022r. 
REKLAMA

Podpalacz w rękach policji (akt. 1)

Data publikacji: 2016-02-03 09:50
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:42
Podpalacz w rękach policji
 

 

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali 23-letniego podpalacza. Młody mężczyzna podpalił punkt handlowy w centrum kurortu. Spowodował tym samym straty na kilka tysięcy złotych. Za popełnione przestępstw może mu grozić kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

- W wyniku pożaru uszkodzeniu uległa konstrukcja budynku, elewacja, instalacja elektryczna oraz zewnętrzne banery reklamowe. Pokrzywdzony oszacował straty na kilka tysięcy złotych - informuje st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji - Podczas oględzin miejsca zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli wiele kryminalistycznych śladów oraz monitoring z pobliskich obiektów, które na dalszym etapie postępowania okazały się mocnymi dowodami winy sprawcy - dodaje.

Podpalaczem okazał się 23-letni mieszkaniec Szczecina, który trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może nałożyć na sprawcę obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie także innych, podobnych przestępstw.

BaT

Fot. arch.

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sikawkowy,
2016-02-03 12:04:17
Trzeba zawsze zwrocic baczna uwage obserwatorow pozaru... gdyz kazdy podpalacz lubi stac nie dalego podpalonego przez siebie obiektu i caly pozar obserwowac "podniecajac tym sie"...!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA