wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Podejrzany o stalking zasiądzie na ławie oskarżonych

Podejrzany o stalking zasiądzie na ławie oskarżonych

Podejrzany o stalking zasiądzie na ławie oskarżonych
Data publikacji: 2020-08-06 21:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-07 11:52
Wywietleń: 1037 468413

20-latek ze Szczecina odpowie za stalking. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.

Nadzorująca postępowanie Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że od sierpnia do listopada 2019 roku uporczywie nękał pokrzywdzoną. 

– Z dokonanych ustaleń wynika, iż uporczywe nękanie pokrzywdzonej polegało m.in. na nachodzeniu jej w miejscu pracy i w miejscu zamieszkania, pozostawianiu niechcianych prezentów, wysyłaniu szeregu wiadomości za pomocą aplikacji, zmieniając przy tym stale konto na portalu społecznościowym celem ukrycia swojej tożsamości. Kierowane przez pokrzywdzoną prośby o zaprzestanie tego typu działań nie przynosiły rezultatu. Wzbudziło to w niej poczucie zagrożenia i istotnie naruszyło jej prywatność – informuje rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Ewa Obarek.

Podejrzany został zatrzymany. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się w jakikolwiek sposób z pokrzywdzoną i zakazem zbliżania się do niej na odległość nie mniejszą niż 150 metrów. Te środki zapobiegawcze były stosowane również w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Jak ustalono, podejrzany 20-latek nie był w przeszłości karany sądownie. Za zarzucane przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(p)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

 

Komentarze

=
Swoją drogą, ciekawe ile lat ma ta kobieta, a co najważniejsze, jak wygląda, skoro facet był gotów zaryzykować wszystko, łącznie z pójściem do więzienia, aby tylko zwróciła na niego uwagę. Takie rzeczy do tej pory były tylko na amerykańskich horrorach, aż przyszło do nas :(
2020-08-07 11:50:28
Jak ustalono, podejrzany 20-latek nie był w przeszłości karany sądownie,
ale ją kocha, a ona jego niechce.
2020-08-07 09:08:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie