Sobota 28 maja 2022r. 
REKLAMA

Nachodził i nękał byłą dziewczynę. Stanie przed sądem

Data publikacji: 2019-06-28 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-09 21:45
Nachodził i nękał byłą dziewczynę. Stanie przed sądem
 

Stargardzka prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie stalkera ze Stargardu, który przez kilka miesięcy nachodził byłą dziewczynę i groził jej pozbawieniem życia.

Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzona kobieta pozostawała w związku z podejrzanym. Pomimo rozstania z nią, zaczął on nachodzić ją w domu i pracy. Mężczyzna nie przebierał w słowach – z jego ust padały wyzwiska i groźby. Uporczywe nękanie trwało kilka miesięcy  –  od sierpnia 2018 r. do marca 2019 r. Kobieta zaczęła się bać o swoje życie, dlatego zawiadomiła organy ścigania.  

Mężczyzna został zatrzymany i na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Przebywał za kratami także w dniu, kiedy prokuratura kierowała akt oskarżenia przeciw niemu do Sądu Rejonowego w Stargardzie.

– Podejrzany był w przeszłości kilkukrotnie karany za różne przestępstwa – informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 

(reg)

Fot. Aneta Słaba (arch.)

Na zdjęciu: Siedziba Sądu Rejonowego w Stargardzie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stalking?
2020-04-09 21:25:59
Skąd bierzecie takie fake neewsy? Prokuratura kłamie, czy media nadinerpretują? Proponuję przyjrzeć się bliżej tej sprawie, zamiast cytować bzdury za prokuraturą. Może warto się obiektywnie przyjrzeć tej sprawie, jak systemowy układ niszczy człowieka. Brak mi słów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA