Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Akt oskarżenia ws. stalkingu. Groził śmiercią byłej partnerce

Data publikacji: 23 grudnia 2019 r. 21:10
Ostatnia aktualizacja: 24 grudnia 2019 r. 08:22
Akt oskarżenia ws. stalkingu. Groził śmiercią byłej partnerce
 

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do tamtejszego sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o stalking - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. 40-latek miał uporczywie nękać byłą partnerkę i grozić jej śmiercią.

Mężczyzna jest podejrzany o to, że przez kilka miesięcy uporczywie nękał kobietę, wysyłając jej m.in. sms-y oraz groził jej pozbawieniem życia i zdrowia - wynika z informacji służb prasowych szczecińskiej prokuratury okręgowej opublikowanych w poniedziałek.

Jak podają śledczy, kobieta była wcześniej w związku z mężczyzną. Po rozstaniu 40-latek zaczął ją nękać. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, które było stosowane także w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany był w przeszłości karany. Za zarzucane mu teraz czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

-
2019-12-24 08:13:57
Jeżeli niczym nie zawiniła i nie zmarnowała mu życia, to takie zachowania powinny być całkowicie piętnowane, bo jeżeli jest taki napastliwy, to od słów do czynów krótka droga, więc dobrze, że temu można zapobiec.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA