Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Podawał się za prokuratora. Próba oszustwa w Stargardzie

Data publikacji: 21 czerwca 2024 r. 23:19
Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2024 r. 23:19
Podawał się za prokuratora. Próba oszustwa w Stargardzie
Policja apeluje do osób młodych, by uświadamiali swoich rodziców czy dziadków o metodach oszustów. Fot. KPP Stargard  

Mieszkanka Stargardu o mały włos nie straciła oszczędności życia. Wypłaciła z konta ponad 20 tysięcy złotych, które chciała przekazać fałszywemu prokuratorowi. Na szczęście dyżurna policji zapobiegła oszustwu.

Do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora. Twierdził, że nadzoruje śledztwo w sprawie grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzeniami pieniędzy.

– Aby pomóc w ich zatrzymaniu, kobieta miała wziąć pożyczkę w banku, a następnie przelać na wskazane przez niego konto – opowiada o mechanizmie oszustwa asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami, które telefonicznie przekazał jej rozmówca. Wypłaciła ponad 20 tysięcy złotych z banku, które następnie chciała wpłacić na konto oszustów. Ale jednocześnie zadzwoniła na numer alarmowy, informując, że skontaktował się z nią rzekomy prokurator.

Dyżurna zorientowała się, że kobieta ma do czynienia z próbą oszustwa. Poinstruowała stargardziankę, by nie dokonywała żadnych wpłat ani przelewów. Wskazała jej miejsce, gdzie ma się pojawić. Drugi z dyżurnych skierował tam policjantów Wydziału Kryminalnego.

– Dzięki podjętym przez policjantów działaniom, seniorka nie straciła swoich oszczędności – podsumowuje Siwarska. ©℗

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA