Czwartek, 20 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pociąg wykoleił się za Podjuchami. Zablokowana linia kolejowa [FILM] (akt. 1)

Data publikacji: 08 lutego 2023 r. 15:22
Ostatnia aktualizacja: 08 lutego 2023 r. 23:04
Pociąg wykoleił się za Podjuchami. Zablokowana linia kolejowa
Fot. Dariusz Gorajski  

Czwartkowe przedpołudnie to według najnowszych, ostrożnych szacunków, możliwy termin przywrócenia ruchu na szlaku Szczecin - Gryfino. Służby techniczne PKP PLK cały czas pracują nad wznowieniem ruchu pociągów.

- Na miejscu jest specjalistyczny sprzęt. Wkolejane są wagony. Następnie będzie możliwe sprawdzenie stanu infrastruktury i dokonanie niezbędnych napraw - informuje Bartosz Pietrzykowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA. - W wyniku zdarzenia uszkodzonych zostało ok. 100 m torów. Ze wstępnych deklaracji zakończenie prac i wznowienie ruchu pociągów możliwe będzie w czwartek w godzinach przedpołudniowych.

Przewoźnicy - Polregio oraz PKP Intercity wprowadzili zastępczą komunikację autobusową. Pasażerowie na stacjach, przystankach i w pociągach w miarę możliwości są informowani o aktualnej sytuacji. Bieżące informacje są również dostępne na stronie i w aplikacji Portal Pasażera.

Problemy związane są z wykolejeniem towarowego składu - po godzinie 13 na odcinku Szczecin Podjuchy - Daleszewo z torów wypadły 4 z ponad 20 cystern przystosowanych do przewozu benzyny. Na szczęście były puste. Na tym odcinku ruch odbywa się jednak tylko jednym torem, przez co komunikacja kolejowa pomiędzy Szczecinem a Gryfinem została całkowicie sparaliżowana. ©℗

ToT

***

Wcześniejsza informacja

Kolejna zła wiadomość dla osób, które każdego dnia podróżują pomiędzy Szczecinem a Gryfinem. Z powodu zamknięcia mostu w Podjuchach od kilkunastu dni podróż wydłużyła się z ok. 20 do ok. 50 min., pociągi jeżdżą przez Dąbie. W środę doszły jednak kolejne utrudnienia.

Pomiędzy stacją w Podjuchach a Daleszewem wykoleił się pociąg towarowy. To skład kilkudziesięciu cystern do przewozu benzyny, na szczęście pustych. Z torów wypadły pierwsze cztery wagony za lokomotywą.

- Organizujemy zastępczą komunikację autobusową. Pasażerowie będą mogli dojechać pociągami ze stacji Szczecin Główny do Podjuch, a tam z centrum przesiadkowego autobusami w kierunku Gryfina - zapewnia Andrzej Chańko, dyrektor Zachodniopomorskiego Zakładu Polregio. - Z naszych informacji wynika, że utrudnienia mogą potrwać do czwartku rano.

Do wykolejonego składu musi bowiem dojechać lokomotywa, która odciągnie ponad 20 cystern stojących na torach. Potem ekipy zajmą się wykolejonymi wagonami i sprawdzeniem torowiska pod kątem bezpieczeństwa. Dopiero wtedy będzie można podjąć decyzję o przywróceniu ruchu.

Pasażerowie mogą też korzystać z bezpłatnych autobusów linii 1, które na zlecenie gminy Gryfino od 1 stycznia kursują na trasie Gryfino - Rondo Ułanów Podolskich w szczecińskich Zdrojach. ©℗

ToT

Film Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

re; Wojtek
2023-02-17 19:24:42
Na Centrum, na Płoni, na Śmierdnicy, na Dąbiu, na Kijewie, na Kloskowie, na Zdrojach, itd, itp. XD A tak na serio, ta zasada nie dotyczy dawnych samodzielnych miejscowości włączonych do miast :-)
jak oni jeżdżą
2023-02-08 22:53:20
może dyra plk pkp trzeba wywalić z tej roboty!
@gg
2023-02-08 20:37:26
Ty już więcej dzisiaj nie pij!
gg
2023-02-08 19:12:55
My nie potrzebujemy inwajzi ruskich, nas własne Państwo z poyebami u steru wykończy.
Wojtek
2023-02-08 15:44:44
Na Podjuchach, nie w i nie do Podjuch. To nie samodzielna wieś, a osiedle miasta Szczecin.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA