wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > PO: „Wesprzemy prywatne podmioty branży stoczniowej”

PO: „Wesprzemy prywatne podmioty branży stoczniowej”

PO: „Wesprzemy prywatne podmioty branży stoczniowej”
Data publikacji: 2019-10-07 15:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-04 13:54
Wywietleń: 1317 419915

Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, zapewniał przed bramą Stoczni Szczecińskiej, że jego partia będzie działać na rzecz prywatnych firm z branży morskiej i stoczniowej. Ponadto politycy PO ocenili, że Prawo i Sprawiedliwość jedynie udaje, że odbudowuje przemysł stoczniowy. Co spotkało się z natychmiastową ripostą posła Krzysztofa Zaremby z PiS-u. 

- To są wybory, które będą decydowały o wielu sprawach, także tych lokalnych i regionalnych, także tych związanych z tak historyczną firmą jak Stocznia Szczecińska - mówił Schetyna. - Dlatego prosiłem i dziękuję za rozmowę z przedstawicielami branży stoczniowej. Nie mogą zatrudniać, remontować, budować, bo ciągle jest w tym za dużo polityki, za dużo politycznych akcentów, za dużo jest politycznej ochrony dla tych, którzy w nieudolny sposób zawłaszczają tę przestrzeń i tak naprawdę nie pozwalają się tym firmom rozwijać, dawać miejsca pracy, uczciwie wygrywać przetargi, to wszystko, co jest sensem życia i regułą przedsiębiorczości.

Wedle Schetyny kandydaci PO dają gwarancję dobrej reprezentacji regionu i dzięki nim będą prowadzone najważniejsze inwestycje infrastrukturalne. Bo, jak twierdzi Schetyna, Pomorze Zachodnie musi szukać nowego początku.

- Nieudacznicy są chronieni przez polityczny parasol - powiedział.

- Gwarantujemy wszystkim w branży stoczniowej, w branży morskiej w Szczecinie, że rządy Koalicji Obywatelskiej to rządy, w których podmioty prywatne będą szanowane i nikt z nimi nie będzie walczył - dodawał poseł Sławomir Nitras, jedynka PO w okręgu szczecińskim. - Będziemy wspierać każdy podmiot gospodarki morskiej, będziemy wspierać rozwój infrastruktury, połączenia do terenów stoczniowych, kolejowe, drogowe, infrastrukturę na terenie stoczni, a nie będziemy tworzyć firm państwowych, które będą konkurować z podmiotami prywatnymi.

Marszałek Olgierd Geblewicz, szef sztabu w PO, ocenił, że PiS od czterech lat udaje, że odbudowuje przemysł stoczniowy, robiąc w ten sposób pośmiewisko z miasta, czego symbolem jest rdzewiejące stępka.

Zaremba komentował to tak:

- Jestem zdziwiony skalą bezczelności tych, którzy działają na rzecz niemieckiej gospodarki, czyli Platformy oraz geschaftsfuhrera Schetyny. Stają przed bramą stoczni, którą zlikwidowali. Przypomnijmy: w tym czasie Niemcy wydali 970 milionów euro na utrzymanie miejsc pracy w swoich stoczniach, w tym czasie prezydent Francji Sarkozy podjął decyzję o nacjonalizacji stoczni Saint - Nazaire. A wtedy Platforma na polityczne zamówienie Niemiec, po to, żeby Tusk dostał fuchę w Brukseli za 100 tysięcy złotych miesięcznie, zlikwidowała przemysł stoczniowy. Rząd PO nie skorzystał z żadnej możliwości odwoławczej od decyzji o zamknięciu stoczni. Podjętej zresztą z naruszeniem traktatów europejskich, bo wcześniej nie było żadnej pomocy publicznej dla stoczni. Stocznia utrzymywała się z zaliczek armatorskich. Mam dla Platformy złą wiadomość: będzie duża stocznia.©℗

(as)

Fot. Twitter @SchetynadlaPO

Komentarze

Tak jest
Wszystko to ściema aby do koryta - pchają się.
2019-10-08 13:41:49
co będzie z PO_kemonami skoro "Mędrzec Europy"
prosi o "„zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO”. „Nie mogę sobie wyobrazić by tak zdolny polityk jak Kosiniak-Kamysz, jak i ludzie wsi z „Jego zorganizowania" nie mieli miejsca w parlamencie” „Do czego doprowadził ten K… manipulacją, kłamstwami, łamaniem prawa” „Tematy moralne tu głoszone tylko przysłaniają tą perfidną grę. Moim zdaniem to grupa praktykujących NIEWIERZĄCYCH!” „Odsuńcie tych niebezpiecznych ludzi od możliwości decyzyjnych!” ......Osikowy kołek od "gracza w Toto-Lotka? O tym się Grzesiowi i PO_Sofiji nie śniło, ale klaskali równo.
2019-10-08 13:16:16
Precz... z PO-st/KO-muna
WON... spod Stoczni i tego Placu !! Gdyz dzieki Waszej "partyjnej matce" czyli PZPR-owi - w Grudniu 1970 roku padly i na tym Placu strzaly z ostrych... i polala sie Ludzka Krew... takze i Stoczniowcow !!!
2019-10-08 12:01:52
Madzia nie pęka
chciaż "Kijowi" dała popalić......Teraz Madzia ma zgryz; . kocha, nie kocha, będą konfitury PO trzynastym czy PO_lewka?......Cyt. "KOD-u "nie ma", a jego członkowie bez organizacji "są niczym". - Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować (...). Do tego się nadają, nic innego, naprawdę. Ja was przepraszam, ale jadę teraz, k...a, na komisję".......Jadą na komisję, a na Madzię robię kupę.
2019-10-08 10:32:32
będzie lepiej Madzia
Śliczna Madzia Filiks z KOD coś bardzo smutna jest, widać opinie Sławka Nojmana na temat KOD ją bardzo zdołowały!
2019-10-08 09:08:30
fms
Grzesiu ! Super masz tych nowych "kolegów"
2019-10-08 08:38:33
szczecinianin
Wszyscy wiemy, że to przedwyborcza ściema. Pomoc państwa prywatnym firmom jest niedozwolona. Za takie praktyki Tusk doprowadził do zamknięcia polskich stoczni. Chcą zrobić drugi raz to samo. A później powiedzą, że byli nierentowni to upadli. Niemieckie stocznie na tym skorzystają. Posłowie PO dostaną medale od Niemców. Koniec.
2019-10-08 06:43:59
słuchacze Radia Tczew
Entuzjazmu to na nich nie widać,nawet Madzia nie założyła koszulki OTUA tylko skromną białą bluzkę.Czyżby OTUA obciąża?Sławek nie wyrażał się za dobrze o KOD. Dawniej po zdjęciach wierchuszki Kremla na trybunie 1 maja można było ocenić kto jest w hierarchii wyżej. Tutaj Misiło jest za Nitrasem a po lewej wieczny działacz Napi. może któryś z nich jest Brutusem który w nocy z 13 na 14 zastąpi Schetynę. Ze względu na Pegasusa premier Małgosia KB pojechała po ustne dyspozycje Krula Ojropy przekazane na prawe ucho. Cóż za tęgie miny naszych wojowników demokracji i postępu europejskiego. Tylko Arek Marchewka trzyma fason, to jest gość!
2019-10-07 22:48:34
roger
do rezerwatu z bolkiem!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-10-07 22:44:50
Klara
Już wy nie pomagajcie.W Tczewie pomagali i wyszło jak wyszło.
2019-10-07 22:34:41
Hail
PO zbuduje w stoczni adlera pancernik schelwig - holsztain ?
2019-10-07 21:11:43
czytam
Co za brednie / ble-ble -ble / wygłaszał SSchetyna apod bramą ? To jest żałosne .
2019-10-07 21:02:41
rzygam Schetyną
i jego nojmanami - hejterkę Filiks pozdrawiam - głosuję na Konfederacje - Polak niech głosuje na Polaka, Swój na Swego!.
2019-10-07 20:53:15
Co to za czerwona plaga spłynęła dziś na Szczecin !?
.
2019-10-07 20:47:18
mafia przyjechała do Szczecina
Nie ulega wątpliwości że taśmy nemana pokazały że PO działa jak mafia.Nikt w PO nie skrytykował taśm nemana .to pokazuje że takie zachowania jak na taśmach nemana to standard w PO.
2019-10-07 20:24:23
Fryzjerzy dla psow
Schetyna komentuje tasmy Neumana mowiac o politycznym parasolu nad nieudacznikami???
2019-10-07 19:29:53
Ho ho
Ho ho PO obiecuje co sie da POKO tylko gdzie jest 250 mld i gdzie jest Katarski Inwestor?
2019-10-07 19:15:28
KROTKO
SHETINA NIE PRZYJEZDZAJ WIEcEJ >JESTES Z TOTALNYMI SKONcZONY>
2019-10-07 19:00:52
Zako
Krzyżyk na stoczni postawił rząd SLD (z panem Piechotą), później był już tylko upadek. Stocznia była kompletnie nierentowna i wymagała dotacji, by się utrzymać. Rząd PIS (poprzedni) także nie pomógł stoczni. Pan Zaremba oprócz inwektyw pod adresem opozycji posłużył się również pomówieniami: 'A wtedy Platforma na polityczne zamówienie Niemiec, po to, żeby Tusk dostał fuchę w Brukseli za 100 tysięcy złotych miesięcznie, zlikwidowała przemysł stoczniowy.'. To chyba przekroczenie pewnych granic i prawa. A jakie są wyniki ratowania przez PIS stoczni gdańskiej? Co tam ma być budowane?
2019-10-07 18:58:06
Pies
Mio, mop, mop... gdzie mop? Jestem psem na mopy...
2019-10-07 18:46:14
Psi fryzjer
Krótko... Won!!! Bez ambicji, bez honoru do pomorskiego do Neumanna won!!!
2019-10-07 18:39:54
Psi fryzjer
Krótko... Won!!! Bez ambicji, bez honoru do pomorskiego do Neumanna won!!!
2019-10-07 18:39:30
nic dodać, nic ująć
"Jestem zdziwiony skalą bezczelności tych, którzy działają na rzecz niemieckiej gospodarki, czyli Platformy oraz geschaftsfuhrera Schetyny. Stają przed bramą stoczni, którą zlikwidowali. Przypomnijmy: w tym czasie Niemcy wydali 970 milionów euro na utrzymanie miejsc pracy w swoich stoczniach, w tym czasie prezydent Francji Sarkozy podjął decyzję o nacjonalizacji stoczni Saint - Nazaire. A wtedy Platforma na polityczne zamówienie Niemiec, po to, żeby Tusk dostał fuchę w Brukseli za 100 tysięcy złotych miesięcznie, zlikwidowała przemysł stoczniowy. Rząd PO nie skorzystał z żadnej możliwości odwoławczej od decyzji o zamknięciu stoczni."
2019-10-07 18:39:03
KROTKO
BRAKUJE JESZcZE SLAWKA NEUMANA I OBRONCY kONSTYTUcJI TW BEZPIEKI ""BOLKA""
2019-10-07 18:34:01
Olek
Katar już nie? Tusk może się wkurzyć, jeżeli nie zrealizuje Pan jego obietnic.
2019-10-07 18:11:26
cDN
Szajka ,ktora wczoraj oklaskiwala jak miernota ,,bolek- donos''obrazal ojca najlepszego premiera w wolnej Polsce.
2019-10-07 18:08:03
A gdzie jest
Nitras z zamiatarką po ulicach jeżdżący -czekamy
2019-10-07 17:36:59
inz socha
PO NIE LICZY SIĘ BO JUZ BYLI I ZOSTALI ZWOLNIENI,A ZE BY CHCIELI PRAWIE JAK JA BYM CHCHCIAŁ MIEĆ 20LAT A NIE .........TYLE CO MAM
2019-10-07 17:31:56
Tak uważam ... o wyborcach PIS
My im obiecujemy a oni nas wybierają za to co im obiecaliśmy i sami za to płacą. Później obiecujemy im jeszcze więcej, oni nas znów wybierają i sami płacą za to co my im obiecaliśmy. W tym czasie my przytulimy wszystkie ciepłe posadki rządowe i w spółkach skarbu państwa oraz nieletnie prostytutki w hotelu na godziny. Wszystko w imię Boga i miłości do ojczyzny.
2019-10-07 16:53:57
hehehe
Wincyj Nejmana!
2019-10-07 16:38:14
Wypuścimy z więzień i oddamy majątek wszystkim złodziejom majątku narodowego.
Tylko my !!!
2019-10-07 16:23:50
KOD i PoKo
Zablokujemy wszystkie inwestycje PiSu w naszym regionie, rozbudowę terminala gazowego, tunel w Świnoujściu, budowę drogi ekspresowej do Kołobrzegu i do Trójmiasta, tak by nic po pisiorach nie zostało
2019-10-07 16:03:49
W pierwszym miesiącu po powrocie do władzy otworzylibyście Amber Gold bis i FOZZ bis.
.
2019-10-07 15:54:22
Oddajcie Polsce, Polakom 400 000 000 000 zł.
.
2019-10-07 15:49:07
Bogdan
Najpierw likwidacja stoczni przez PO, a teraz wspierać chcą. Zupełnie niewiarygodne. Mi jako byłemu spawaczowi Tusk proponował kursy na kosmetyczkę. Idioci i tyle! Nie wiem dlaczego ciemny naród jeszcze na nich chce głosować