Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Po trzech latach poszukiwań trafiła do więzienia

Data publikacji: 2020-04-18 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-18 16:38
Po trzech latach poszukiwań trafiła do więzienia
 

Poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania trzydziestopięcioletnia Polka została zatrzymana w Berlinie przez tamtejszą policję. Po ekstradycji trafiła do zakładu karnego.

Poszukiwana od trzech lat kobieta, która powinna odbywać karę kilku lat więzienia, mimo skazujących wyroków nie stawiła się w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym. Trzydziestopięciolatka, która ma na koncie posiadanie znacznych ilości środków odurzających i udzielanie ich innym osobom, kradzieże oraz włamanie, ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwana była pięcioma listami gończymi przez prokuraturę i sądy w Szczecinie. 

Poszukiwali jej funkcjonariusze Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą. Ustalili, że kobieta może się ukrywać w Niemczech. Mając pewność, gdzie przebywa, wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych, co pozwoliło na włączenie w działania niemieckiej policji.

Kobieta została zatrzymana w Berlinie. W tym tygodniu w ramach ekstradycji została przewieziona do Polski i osadzona w zakładzie karnym. 

(ip)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ