środa, 24 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Po spaleniu książek. Ksiądz przeprasza, a poseł obdarowuje dzieci ze szpitala

Po spaleniu książek. Ksiądz przeprasza, a poseł obdarowuje dzieci ze szpitala

Po spaleniu książek. Ksiądz przeprasza, a poseł obdarowuje dzieci ze szpitala
Data publikacji: 2019-04-03 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 1248 383861

Nie cichną komentarze po spaleniu książek w czasie rekolekcji koszalińskich, które w ostatnim dniu marca tego roku zorganizowała i rozpowszechniła Fundacja SMS z Nieba. Inicjator kontrowersyjnej walki z okultyzmem i magią we współczesnej literaturze dla młodzieży ksiądz Rafał Jarosiewicz oficjalnie przeprasza.

W wydanym oświadczeniu duchowny z Koszalina m.in. pisze: „Fakt spalenia książek i innych przedmiotów był niefortunny. Nie miał on jednak charakteru prześmiewczego wobec jakiejkolwiek grupy społecznej czy religii, nie był też wymierzony w książki jako takie czy kulturę. Jeśli ktokolwiek moje działanie odebrał w ten sposób, chciałbym w tym miejscu go bardzo serdecznie przeprosić”. Dodaje: „Niefortunna była także publikacja fotografii ukazujących zniszczenie książek i innych przedmiotów dobrowolnie przyniesionych przez uczestników rekolekcji, zwłaszcza że nie zawierała żadnych wyjaśnień. Informujemy też, że usuwamy z naszego profilu zamieszczony materiał, by nie generował kolejnych emocji”.

Na spalenie książek przez księży z koszalińskiej Fundacji SMS z Nieba zareagował m.in. poseł Marek Hok (PO), który wpadł na pomysł, by do najmłodszych podopiecznych oddziału pediatrycznego Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu trafiły książki z serii o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling.

– To drobny gest, aby naszym najmłodszym pacjentom szpitala umilić nieco ten czas, pozwolić na chwilę zapomnieć o leczeniu, niedogodności bycia poza domem i przenieść w magiczny świat opowiadań – podkreśla poseł Hok.

Marek Hok zaznacza, że nie jest w stanie pojąć, jak można palić książki. – To obłęd. Nie idźmy tą drogą! ©℗

(m)

Na zdjęciu: poseł Marek Hok przekazuje książki.

Komentarze

Jak Nergal
albo młodzież Jurka Owsiaka palili Biblie to nie słyszałem o takich glosach oburzenia... jeszcze raz napisze - wasza obłuda jest porażająca.
2019-04-04 16:10:41
Proponuję spalić taśmę filmowa pt. o dwóch takich co ukradli księżyc.
Przecież ten film to magiczna utopia podszyta ścience-fiction. A. nie zapomnijcie, że w komiksie Tytus, Romek, i Atomek malpa mówi ludzkim głosem, to dopiero obraza dla katokoszalinianina.
2019-04-04 15:28:29
rob
Czarnosukienkowi maja juz wszystkim doswiadczenia przerobione i w paleniu ksiazek i chyba bardziej w paleniu ludzi na stosach nie mowiac juz o alkoholizmie, hazardzie jezdzie po pijanemu samochodami, molestowaniu duzych i malych nie mowiac juz o posiadaniu dzieci i kobet im poslusznych to chyba sporo by stracic zaufanie do instytucj co zowie sie KK
2019-04-04 13:51:24
Anna
Dzięki temu księdzu wycofuje moje dzieci z lekcji religii
2019-04-04 09:02:07
Edi
Ciekawe jaki rwetes podniósł by ten ksiądz, jakby spalić przy nim biblię
2019-04-04 08:14:23
harry stary
Ile tych książek ofiarował poseł ? A inne tytuły dla dzieci miał , czy tylko te , które sam przeczytał i mu się znudziły . Harry potter rzeczywiście " umila " czas .
2019-04-03 21:45:27
nie nowoczesny
świetna inicjatywa Rafała. a ten poseł osmieszył się
2019-04-03 21:39:01
trohan
Z jednej strony wypasione pedofile, a z drugiej strony wyuzdane bezbożnicy. A do tego jakaś nudząca się nawiedzona ekologicznie pani, która przyczepiła się do...uwaga ! zatruwania środowiska. Groteska państwa polskiego w soczewce.
2019-04-03 21:22:30
Jarun
Palenie książek to wyraz dezaprobaty i w USA jest to normalne zjawisko, bez histerycznych komentarzy. W USA Amerykanie także palą własne flagi i Stany Zjednoczone z tego powodu nie rozpadły się. Przestańcie histeryzować... cioty!
2019-04-03 21:14:51
Boreasz - też obcy bóg
"Spalenie nie było spaleniem - książki nie były książkami - fotografia nie pokazała tego co miała pokazać - albo lepiej żeby jej nie było" Totalna obłuda i głupota. "Sukienka" kombinuje aby zachować odrobinę twarzy. Po czymś takim powinien zapaść się pod ziemię - aż do samego Wodza. Dla "kałamarzy" co przynieśli książki do spalenia (kupione przez rodziców)- trauma na całe życie. Oczekuję odkupienia ... książek, bo grzechu tego odkupić nie sposób!
2019-04-03 20:45:00
racjonalnie myślący
A wczoraj w nocy na pl.Zwycięstwa ten "katolski wygolony pełen miłosierdzia naziol" to tak z miłości do bliźniego potraktował 3 szczecinian nożem ?? Nie potrzeba "uchodźców" katole sami "zieją" miłością do bliźnich ... i co na to wasz "święty Janek P. II" , którego adorowaliście wczoraj wieczorem ...???
2019-04-03 19:48:25
@Oj tam juz sie tak nie spinajcie
Powiem tyle i zapytam , jak się ma doktryna Lenina do dzisiejszego przytomnego spojrzenia na otaczający obecny świat: kto wymordował 150mln ludzi ? współczesne społeczeństwa NIE !!! Moja rada lecz się i jednocześnie "zerwij kajdany ograniczające wolne myślenie" stroń od Kościoła Katolickiego , bo to jest "szambo" , które "wybija " !! Sam byłem lektorem , pieszym pielgrzymem ,ministrantem, a teraz NIE POTRZEBUJĘ KSIĘDZA JAKO POŚREDNIKA ZA KASĘ!! Mam taki sam kontakt z Bogiem bez "czarnej mafii" Pozdrawiam i życzę refleksji...
2019-04-03 19:33:23
Oj tam juz sie tak nie spinajcie
jak lewactwo paliło książki Trumpa to było OK - cała ta wasza obłuda jest irytująca - lewactwu wolno robić złe rzeczy bo przecież wy krzywdzicie innych w imię postępu, lepszego jutra i ogólnej szczęśliwości. Wymordowaliście 150 mln ludzi i dalej nie rozumiecie że cel nie uświęca środków. Ksiądz palił za swoje - jego kłopot jak jest głupi. Nie pochwalam palenia książek ale są książki których zwyczajnie mi nie żal (np "dzieła zebrane Lenina")
2019-04-03 18:38:08
gość
z Koszalina - i wszystko jasne
2019-04-03 18:25:05
Lehoo
@rob - Nie nazywaj studiami zasadniczej szkoły duchowlanej
2019-04-03 17:42:52
;/
@kibic:czy nergal jest utrzymywany z kasy podatnikow?a co mial spalic ?rozumiem ze jak by ktos podarł koran czy inne religijne ksiazki oprocz bibli to by ci to nie przeszkadzało? ,rodzice maja pincet z naszych podatkow to niech se opiekunki wynajmą buhahahha
2019-04-03 16:58:28
;/
w latach 30 niemczech narodowi socjalisci też palili książki,biblioteki, jak to sie skonczylo wszyscy wiemy niestety niektorz nie do konca zreszta sukienkowi wtedy tez popierali narodowy socjalizm...upadek moralny.
2019-04-03 16:56:10
Jarun
Pierwsza zasada prezesa. Nie przepraszaj i nie przyznawaj się do winy. Druga zasada małego intryganta: zawsze mów: "jestem uczciwy". PS. Trzeba było pomyśleć głąbie przed spaleniem, a teraz wrzawę podnieśli.
2019-04-03 16:35:42
demago
Żeby, to nie wyglądało na sprytny lans pan poseł będzie powtarzał to co miesiąc!
2019-04-03 16:30:10
kibic
Nergal darł Biblię i gdzie było oburzenie ,, kwiatu polskiego dziennikarstwa" ???? W PONIEDZIAŁEK STRAJK NAUCZYCIELI I WIELU RODZICÓW MA POWAŻNY PROBLEM A TU CISZA???!!!
2019-04-03 16:27:16
Heinrich Heine
Gdzie się pali książki, dojdzie w końcu do palenia ludzi.
2019-04-03 15:54:40
Rob
Jezeli ow ksiadz jest po studiach to uczelnia sie powinna wstydzic jesli jest po licencjacie to jest jeszcze do pojecia choc w glowie sie nie miesci