Wysoka jakość, unikalność i charakter lokalny – to podstawowe cechy produktów marki „Zrobione w Szczecinie”. Ich festiwal odbędzie się – już w niedzielę – po raz trzeci w OFF Marinie.
„Zrobione w Szczecinie” to synonim wysokiego standardu i prestiż. Marka powołana przed sześcioma laty dla promowania produktów i usług lokalnych, wyróżniających się najwyższą jakością.
– Wybrany przedsiębiorca ma możliwość bezpłatnego udziału w programach i wydarzeniach o charakterze promocyjnym, realizowanych na terenie Szczecina. Może również wykorzystać logotyp marki na swoich produktach i materiałach reklamowych, podnosząc tym samym rangę prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa – korzyści płynące z marki przedstawia Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, w imieniu miasta koordynująca ów projekt.
Do tej pory ubiegało się o nią blisko 300 przedsiębiorców, spośród których 120 otrzymało możliwość posługiwania się tym flagowym znakiem w swojej ofercie. Wśród wyróżnionych jest nasz „Kurier”, ale również niektóre ze szczecińskich restauracji, piekarni i cukierni, firmy kosmetyczne, rękodzielnicy, rzemieślnicy, sklepy z pamiątkami, jak również wysoko wyspecjalizowane firmy IT, producenci odzieży i pościeli, palarnie kawy, organizatorzy eventów, artyści, browar itd.
Niektóre z firm wyróżnionych znakiem „Zrobione w Szczecinie” będą miały okazję się zaprezentować na festiwalu marki, który już po raz trzeci zagości w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18. Tym razem w pierwszą niedzielą nowego roku (5 stycznia), a w godz. 10-14.
– Zapraszamy wszystkich do sali festiwalowej na piętrze, gdzie będą czekać lokalni laureaci zaszczytnego wyróżnienia „Zrobione w Szczecinie”. Skompletowana oferta zgłoszonych marek jest naprawdę fantastyczna. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – zapewniają organizatorzy wydarzenia.
Udział już zgłosili m.in. Fanaberia Republika Rozmaitości – szczecińska herbaciarnia i kawiarnia, podobnie Mozaika, lniany sklep Lelen z odzieżą i akcesoriami inspirowanymi leśnym runem i naturą, szczecińska manufaktura nalewek Mały Kogut, gospodarstwo rolne Paula & Snails Ślimak Szczeciński, palarnia kawy To Kawa.
Natomiast równolegle z festiwalem marki – tyle że w sali głównej – odbywać się będzie coniedzielny „Bazar Smakoszy”.
– Będzie okazja do zjedzenia śniadania oraz wypełnienia toreb i koszyków doskonałymi produktami. Umożliwimy zakupy bezpośrednio od producentów i rolników sprzedających: pieczywo, przyprawy, produkty z innych krajów, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory, ekologiczne specjały, zdrowy nabiał, jaja, ekologiczne mięsa i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, zdrowe wypieki, desery oraz wiele, wiele innych – zachęcają organizatorzy.
Wstęp do OFF Mariny będzie wolny, a każdy mile widziany. Dla dojeżdżających samochodami – także bezpłatny parking (dojazd od strony pętli Pomorzany – przez ul. Smolańską). ©℗
(an)