niedziela, 21 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sochański pozywa Platformę

Sochański pozywa Platformę

Sochański pozywa Platformę
Data publikacji: 2018-10-16 13:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:58
Wywietleń: 1976 356451

Mecenas Bartłomiej Sochański, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Szczecina, zadeklarował, że w trybie wyborczym pozwie polityków Platformy Obywatelskiej, posła Arkadiusza Marchewkę oraz posła Norberta Obryckiego. Chodzi o ich wspólną konferencję prasową, na której pytali o to, czy firma kandydata prawicy ma związek z importem węgla z Rosji.

- Posłowie PO objawili dziennikarzom wieść, że Bartłomiej Sochański handluje rosyjskim węglem. Jest to nieprawda - stwierdził adwokat. - Gazety, które tę wiadomość powtórzyły, zrobiły to z różnym temperamentem i z różnym zaangażowaniem. "Gazeta Wyborcza" wyraźnie przekroczyła granice dobrego smaku, dlatego że w tytule swojego artykułu popełniła kolejną nieprawdę, napisała, że Bartłomiej Sochański zarabia na imporcie rosyjskiego węgla. W tej informacji prawdziwe jest tylko to, że rzeczywiście założyłem spółkę Ship Care Agency. Reszta jest nieprawdą. Spółka nie handluje węglem. Nie zarabiam w tej spółce. Spółka nie ma żadnych umów z KGH-em ani Policami, co imputuje "Gazeta Wyborcza".

Zdaniem kandydata PiS-u to, co zrobili politycy PO, było "świadomą próbą wyrządzenia mu krzywdy", obliczoną na to, "żeby poniżyć go w oczach jego elektoratu".

- Handel rosyjskim węglem jest zastrzeżony tylko dla wybranych podmiotów - dodawał Sochański. - Na pewno nie należy do niego adwokat, który skarżył Rosję w Strasburgu o zbrodnię katyńską.

Złożenie pozwu skomentował Arkadiusz Marchewka:

- Mieszkańcy Szczecina nadal nie usłyszeli od pana Sochańskiego, jak się ma działalność jego firmy, w której jest największym udziałowcem, do słów polityków PiS, którzy chcieli nałożyć embargo na węgiel z Rosji, twierdząc, że pieniądze z tego handlu Putin przeznacza na niecne cele. Apeluję też do Sochańskiego, aby przedstawił swoje oświadczenie majątkowe. Zarobki kandydatów takich jak Sławomir Nitras czy Piotr Krzystek są znane.©℗

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


Komentarze

Z Foto wziete
Panie Sochanski, a czy ten Plakat za Panskimi plecami... to juz z okazji Wszystkich Swietych ? Gdzie o Panskim "PO-rozumieniu"... z bylym PZPR-owcem z Mysliborza z obecna jego Siedziba na ul. Wojska Polskiego 113 - jak na razie nie ws-PO-mne ??
2018-10-16 21:35:22
Ci co jeszcze ...?
Chca zaglosowac na Lewactwo i PO-stkomunistow i w Szczecinie... to PO-winni wpierw przejsc "od-PO-wiednie" badania Lekarskie !!!
2018-10-16 21:11:51
@Sedina 2008
No i co z tego, że był? To powszechnie znany fakt. Zresztą ja ci to nie odpowiada, to głosuj na tych z PO. Tam żaden nie był konsulem honorowym, choć każdy włazi Makreli w d**ę!
2018-10-16 18:40:07
Sedina 2008
Nie wierzę w ani jedno słowo Sochańskiemu. Może też powie, że nie był przez 18 lat konsulem Niemiec w Szczecinie?
2018-10-16 15:54:41
Janko muzyk.
Do śmierdzącej roboty posłano /jak zwykle/ młodych.Starzy z uśmiechniętymi buziami chodzą i obiecują gruszki na wierzbie.
2018-10-16 15:21:46
Niesmaczna marchewka
Panie Marchewka , ile kosztuje uzyskanie doktoratu z politologii ? Komu i ile ? Jak mówią wtajemniczeni , im większy idiota tym wyższy haracz.
2018-10-16 15:14:05
ciekaff
A ja przypomnę Panie Marchewka że nie kto inny tylko b.Szef MSZ Radzio Sikorski ostatnio w wywiadzie powiedział że relacje z Rosją za PO były tak dobre jak nigdy dotąd... I dotąd nie mamy wraku samolotu w którym zginęło 96 osób !! Jestem w stanie zrozumieć że Rosja potrzebuje aluminium ze względu na nałożone embargo , nie PIS-u ale UE ale żeby aż tak !? I jeszcze jedno...wie Pan co to jest ANTRACYT , do czego w Polsce służy i dlaczego nie możemy go importować z Ukrainy ???
2018-10-16 15:03:10
Rada
Sochański weź wreszcie wytrzeźwiej
2018-10-16 14:34:06
Marchewka przestań bełkotać
Jaka jest podstawa prawna składania oświadczenia majątkowego przez Sochańskiego? Przecież może tam napisać co zechce, bo nie można będzie go za to ukarać, ścigać itd. Nie ma obowiązku publikacji oświadczenia to i nie można wyciągać od niego konsekwencji nawet jeśli je opublikuje i napisze w nim to co zechce. Doucz się najpierw Marchewka zanim wyskoczysz z kolejną brednią.
2018-10-16 13:21:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wspierali nauczycieli
Szczecińskie obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Manifestacja. „Solidarność” chce podwyżek
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie