wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Po podtruciu czadem matka z dziećmi w szpitalu

Po podtruciu czadem matka z dziećmi w szpitalu

Po podtruciu czadem matka z dziećmi w szpitalu
Data publikacji: 2016-01-07 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1829 89612

Dwoje dzieci w wieku 3,5 i 7 lat oraz ich 32-letnia matka z objawami zatrucia tlenkiem węgla przewieziono do szpitala na obserwację. Stargardzcy strażacy kolejny raz apelują o ostrożność i podpowiadają, aby zainstalować w domu czujki dymu i tlenku węgla.

Do podtrucia czadem doszło w środę (6 bm.) ok. g. 19 w jednym z mieszkań bloku przy ul. Dworcowej w Dolicach, w którym przebywała pięcioosobowa rodzina. Strażacy ochotnicy z Dolic oraz z PSP w Stargardzie znaleźli się na miejscu, gdy ratownicy medyczni udzielali już pomocy trzem osobom, uskarżającym się na złe samopoczucie. Jak wyjaśnia st. kpt. Sławomir Łagonda, strażacy przy pomocy urządzenia pomiarowego stwierdzili obecność tlenku węgla w pomieszczeniach, ale ze względu na otwarte już od jakiegoś czasu okno, jego stężenie nie wykazywało większego zagrożenia. Podwyższony poziom tlenku węgla stwierdzono wcześniej w kuchni, w której zamontowany był gazowy podgrzewacz wody. Urządzenie od razu wyłączono oraz zakręcono do niego dopływ gazu. Powtórny pomiar nie wykazał już żadnego zagrożenia.

(gra)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie