Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Poziom Odry niebezpiecznie się podniósł

Data publikacji: 2017-10-30 15:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
Poziom Odry niebezpiecznie się podniósł
 

Poziom wody w Odrze i jej odnogach oraz w rzece Płoni w Szczecinie niebezpiecznie się już podniósł. Dotarły też do naszej redakcji sygnały od mieszkańców Dąbia, że poziom wody w jeziorze spowodował zalania domów położonych przy ulicach w bezpośrednim sąsiedztwie jego terenów nadbrzeżnych.

Zalany jest m.in. wjazd w ul. św. Floriana przy zjeździe w nią z ul. Energetyków w kierunku portu i ul. Bytomskiej. W związku z tym ulica św. Floriana została zamknięta do odwołania. Ze względu na dynamiczną sytuację na miejscu, w okolicy ulic: Bulwar Gdański, Celna, Bytomska i Hryniewieckiego, mogą mieć miejsce czasowe zamknięcia ulic lub inne utrudnienia w ruchu. 

Z kolei z ul. Pokładowej strażacy wypompowują wodę. Przy okolicznych domach układane są worki. Pod mostem nad ul. Przestrzenną, w rejonie skrzyżowania z ul. Przybrzeżną, tafla wody całkowicie zasłoniła prześwit.

Tymczasowo zabroniona została żegluga na odcinku od Odry Zachodniej (km 17,1) do granicy z wewnętrznymi wodami morskimi (km 36,55), od jazu w Widuchowej do granicy państwowej z Niemcami (km 17,1) oraz na Regalicy od Przekopu Klucz-Ustowo do jeziora Dąbie.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie apeluje, aby wykonawcy robót hydrotechnicznych na wodzie oraz użytkownicy jednostek pływających przycumowanych do brzegu, właściciele portów i przystani pilnie zabezpieczyli sprzęt pływający w obszarze przekroczenia stanów tak zwanej wielkiej wody żeglownej.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2017-10-30 16:03:21
A co w tym strasznego ? Przecież mamy pływające ogrody już teraz Fefiner 2050

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ