Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Po dwa pasy ruchu w każdą stronę na węźle Szczecin Kijewo. Znikną korki? [SONDA]

Data publikacji: 2021-06-23 15:50
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-23 21:37
Po dwa pasy ruchu w każdą stronę na węźle Szczecin Kijewo. Znikną korki? [SONDA]
Węzeł Kijewo Fot. GDDKiA  

Na przebudowywanym węźle Szczecin Kijewo kierowcy od środy mogą już jeździć dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Tak ma być przez cały czas wakacji, co powinno rozładować tworzące się przed węzłem korki.

- Będzie to znaczne ułatwienie w dojeździe nad morze - ocenia Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. - Od rozpoczęcia obecnego etapu robót, wiosną tego roku, ruch odbywał się jedną jezdnią po jednym pasie w każdym kierunku, co powodowało zatory sięgające w weekendy nawet 10 kilometrów. Teraz przejazd powinien być znacznie bardziej płynny. Będzie to jednak cały czas przejazd przez plac budowy z ograniczeniem prędkości, dlatego prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Organizacja ruchu na węźle Szczecin Kijewo

Jak podkreśla GDDKiA, wprowadzenie ruchu dwiema jezdniami A6 na wakacje wymagało odpowiedniego zaplanowania prac. Kluczowa była tu przebudowa jezdni autostrady ze starą, poniemiecką nawierzchnią betonową. Nawierzchnia jezdni w stronę Świnoujścia/Gdańska została już przebudowana. Umożliwiło to udostępnienie jej do ruchu na czas wakacji.

Węzeł Szczecin Kijewo

Po wakacjach zostanie ponownie wprowadzony ruchu jedną jezdnią. - Trzeba wykonać pozostałe prace na węźle, w tym przebudować jezdnię A6 w stronę Kołbaskowa. Zakończenie prac planowane jest w połowie przyszłego roku - przypomina Mateusz Grzeszczuk.

Przebudowa węzła Szczecin Kijewo

Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK10. Jest to również główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Węzeł został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku,  a następnie rozbudowany w latach 70. i 80. 

Węzeł Szczecin Kijewo

Po przebudowie węzeł będzie miał nowe, szersze wiadukty, pod którymi będzie miejsce nie tylko na dwie jezdnie autostrady, dzięki którym ma poprawić się płynność przejazdu przez węzeł, ale także na nowe jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. W rejonie węzła starą, betonową nawierzchnię autostrady zastąpi nowa nawierzchnia bitumiczna. Nowe łącznice będą miały łagodniejsze łuki oraz pasy włączeń i wyłączeń, których dotychczas brakowało.  Związane z przebudową zwężenia obu jezdni do jednego pasa w okresie wzmożonego ruchu nad morze i z powrotem powodowały jednak olbrzymie korki.

(k)

Sonda

Czy otwarcie dwóch pasów na obu jezdniach węzła Szczecin Kijewo skróci czas dojazdu nad morze?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Korki
2021-06-24 11:08:35
Jak zaczna wahadło od poniedziałku na Granitowej to wiekszosc pojedxie przez wexel Kijewo i w godz szczytu czy w weekendy problem z korkami na wezle Kijewo wroci ponownie. Dlatego prace na moście w pobliżu w. Granitowa powinne odbyac sie w godz popoludniowych az do rana kiedy ruch jpojazdow jest zdecydowanie mniejsxy
Korka nie było
2021-06-24 09:35:48
Wczoraj jechałem i nie wierzyłem oczom ...
5 lat udręki
2021-06-24 09:31:18
To jest kpina ile GDDKiA babrze się z jednym węzłem. Za coś takiego minister Adamczyk już dawno powinien polecieć ze stołka.
Tomi
2021-06-24 09:15:31
Obecna zmiana upłynni ruch w środku tygodnia ale i tak w godzinach szczytu na autostradzie w kierunku Szczecina będą się tworzyły korki - auta utykają na i przed węzłem Kijewo gdyż nie mieszczą się na pasie zjazdowym z węzła do świateł na Kijewie ( dziwne że drugi pas zjazdowy jest wyłączony z ruchu). W sezonie wakacyjnym w weekendy korki będą dalej podobne - natłok powracających aut od strony Świnoujścia będzie tak duży że nie zjadą na DK10 tylko utkną przed węzłem Kijewo,
@Na której drodze?
2021-06-23 20:41:12
Do szkoły !! Gdybyś czytał ze zrozumieniem , to wiedziałbyś ....co za zryty beret!!
do dupka pytacza
2021-06-23 20:16:08
"Jak podkreśla GDDKiA, wprowadzenie ruchu dwiema jezdniami A6 na wakacje ........"
SromotnikBezwstydny
2021-06-23 19:48:00
Czy takiego wykonawcy nie można było zatrudnić od początku robót??? "Słynny" Energopol opóżnił roboty o dwa lata. Obwodnicę Wałcza też pięknie zbudowała inna firma po wyrzuceniu nieroba-ENERGOPOLA!!! Jeszcze jest w kaczej PRLce kilka firm które umieja i chca pracować.... Może przeżyjemy ...
Ck
2021-06-23 19:39:52
25 lat temu jechałem przez Niemcy ich A2 od Berlina na zachód. Na terenie byłej NRD robili remont. Nigdzie nie było zwężenia do jednego pasa. No ale tu jest Polska.... Remonty szły błyskawicznie a węzeł Kijewo to bije wszystkie rekordy.
Na której drodze?
2021-06-23 16:38:13
Po dwa pasy na DK10, czy na A6? To ważne.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ