Piątek, 22 września 2023 r. 
16 szczecin
REKLAMA

Po alkoholu i bez uprawnień

Data publikacji: 06 kwietnia 2016 r. 14:12
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Po alkoholu i bez uprawnień
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Nie dość, że pod wpływem alkoholu, to jeszcze bez uprawnień usiadł za kierownicą 23-latek z gminy Bobolice. Trasę zakończył wjeżdżając w znak drogowy.

W środę w nocy oficer dyżurny otrzymał informację od przypadkowego świadka o tym, że na drodze wojewódzkiej na wysokości miejscowości Żydowo, samochód uderzył w przydrożny znak. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Koszalinie.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierowca opla z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy i zjechał do rowu. Już na pierwszy „rzut oka” widać było, że 23-latek najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Policjanci przeprowadzili badanie alkotestem, które wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie kierującego – informuje st. post. Beata Gałka.

W trakcie dalszego sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nigdy nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. Dlatego odpowie on za jazdę bez uprawnień i za spowodowanie kolizji. 23-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym może grozić do 2 lat pozbawienia wolności. (p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bierzcie przykład ze mnie !!
2016-04-06 23:26:47
Jestem po alkoholu, mam uprawnienia, ale cicho siedzę w domu.
Przesada
2016-04-06 14:36:55
Z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, jednak później okazało się, że przyczyną był alkohol i brak edukacji w kierowaniu pojazdem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA