Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Platforma po przeglądzie

Data publikacji: 16 czerwca 2016 r. 07:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Platforma po przeglądzie
 

- To jest stara informacja, sprzed roku - mówi poseł Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, zapytany o ostatnie doniesienia, że partia weryfikuje listy swoich członków i część z nich wykreśla.

Z partyjnych list PO na Pomorzu Zachodnim zostało wykreślonych około 300 osób.

- To były przede wszystkim osoby, które przez ponad 2-3 lata zalegały ze składkami, z którymi nie mieliśmy kontaktu - mówi Stanisław Gawłowski. I dodaje: - To naturalny proces.

Wysokość miesięcznych składek w PO nie jest duża. Osoby pracujące płacą 5 zł, a te, które obejmuje ulga: 2,5 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze pozostają w dyspozycji partyjnych kół (najmniejszych form organizacji w Platformie).

Po przeglądzie zachodniopomorska PO liczy około 3 tysięcy członków. Ale w ostatnich miesiącach niektórzy sami opuścili szeregi formacji, jak np. eksposeł Arkadiusz Litwiński, czy były wicemarszałek zachodniopomorski Andrzej Jakubowski.

W partii kończy się też audyt. Jak wypadł on w naszym województwie?

- Tego jeszcze nie wiem, nie widziałem dokumentu - odpowiada Gawłowski.

Niedługo ma on trafić do szefostwa partii. Ale już teraz wiemy, że w wyniku audytu nie zostały zlikwidowane żadne struktury PO w naszym regionie.

- Tylko w powiecie białogardzkim wprowadziliśmy zarząd komisaryczny, bo zrezygnował przewodniczący. Do czasu wyborów obowiązki przewodniczącego pełni burmistrz Karlina Waldemar Mićko - mówi poseł. ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj.: Wieczór wyborczy PO w Szczecinie (25 października 2015 r.) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dryja
2016-06-16 11:53:36
Tym razem foto dobre, bez przypadkowych osób no i bez dziwacznych min czy gestów. Na pierwszym planie architekci chwały zachodniopomorskiej PO, beneficjenci sukcesu a jednocześnie świadkowie i uczestnicy katastrofy. Niby są razem ale to tylko miejsce ich łączy. Ci ludzie już stoją osobno. Głowy skierowane to tu, to tam - czegoś wypatrują. Na twarzach powaga i zamyślenie. Tak, to przewrót.
"Astronomia" - tymi gwiazdami interesuje się wyłącznie MPO.
2016-06-16 09:52:43
.
Astronomia
2016-06-16 07:57:35
Czy kogoś, oprócz astronomów, interesują spadające gwiazdy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA