Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Gorący piątek w Sejmie

Data publikacji: 20 maja 2016 r. 15:51
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Gorący piątek w Sejmie
 

Zachodniopomorscy posłowie są podzieleni w ocenie wystąpienia premier Beaty Szydło. Stanisław Gawłowski (PO) mówi o skandalu, Piotr Misiło (Nowoczesna) jest załamany słowami szefowej rządu i wróży jej Trybunał Stanu. Wystąpienie za to chwalą Krzysztof Zaremba (PiS) i Sylwester Chruszcz (Kukiz'15).

- To przemówienie było potrzebne, by przypomnieć opozycji, która momentami zachowuje się jak zdrajcy, gdzie jest miejsce polskich polityków i na co przysięgali - komentuje Krzysztof Zaremba z obozu rządzącego.

To, co w piątek rano mówiła w Sejmie premier Beaty Szydło, spodobało się także Sylwestrowi Chruszczowi z Kukiz'15.

- Mocna słowa, ale potrzebne. Polska nie powinna być zdana na reprymendy i wskazania Komisji Europejskiej, bo nasza demokracja ma się dobrze - uważa poseł Chruszcz.

A Beata Szydło mówiła ostro o naszej sytuacji związanej z Komisją Europejską. I nie zostawiła suchej nitki na polskiej opozycji, która w opinii prezes Rady Ministrów z satysfakcją przyjmuje działania podejmowane przeciwko Polsce. Premier podkreśliła, że nasz kraj nie będzie ulegał zewnętrznym ultimatum, bo najważniejsza jest jest wola polskich obywateli. Dodała, że jej rząd nie prowadzi z instytucjami unijnymi żadnych negocjacji, lecz dialog.

Słów premier broni Krzysztof Zaremba i również krytykuje opozycję. - Skandaliczne jest zachowanie panów Schetyny i Petru, którzy jeżdżą do Brukseli. Skandaliczne jest postępowanie Donalda Tuska i Elżbiety Bieńkowskiej, dla których najważniejsze są ich stołki, a nie Polska - mówi poseł PiS.

Druga strona politycznego sporu wystąpienie szefowej rządu odebrała zupełnie inaczej.

- Jestem swoiście załamany - komentuje Piotr Misiło. - Nie sądziłem, że będzie mi kiedykolwiek dane usłyszeć z ust polskiego premiera w Sejmie Rzeczypospolitej tak aroganckiego, butnego i kłamliwego wystąpienia, wystąpienia haniebnego pełnego nienawiści i pustych frazesów.

W podobnym tonie wypowiada się Stanisław Gawłowski z PO.

- Skandaliczne wystąpienie. Słowa premier Szydło pokazują, że PiS chce iść na konfrontacje z Komisją Europejska. To jest bardzo zły dzień dla Polski - podkreśla poseł Gawłowski.

- Pani premier mówiła, że kocha Konstytucję i stoi na straży jej... przestrzegania, a nam opozycji, zarzuciła zdradę Polski i działanie na jej szkodę. Hipokryzja! Pani premier nie rozumie procesów, które dzieją się w Europie i na świecie, nie chce przyjąć do wiadomości, że Polska staje się peryferyjnym krajem, z którym za chwilę nikt nie będzie chciał dyskutować - mówi Misiło. I dodaje: - Smutny to dzień dla naszej demokracji.

Poseł Nowoczesnej jest zdania, że premier Szydło stanie kiedyś przed Trybunałem Stanu. ©℗

Magdalena SZCZEPKOWSKA

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dlugo-PiS... i tak trzymac ! ! !
2016-05-21 10:54:47
PO-stkomunisci maja wielkie szczescie, ze osobiscie nie jestem Poslem i w zwiazku w tym nie moglem tam byc i zabrac glosu, bo dopiero wtedy zobaczyli by, jakiego dal bym Im "CZADU"...! Osobiscie wystapienie Pani Premier B. Szydlo uwazam za bardzo dobre i na szczecie dla PO-stkomunistow - jeszcze za umiarkowane !! A Panu Donaldowi, Rzad Polski NIE POWINIEN wiecej przedluzyc mozliwosci - do zajmowania obecnego Stolka w UE !!!
Gargamel
2016-05-21 09:47:02
Jedni i drudzy siebie warci. Zdrajcy i złodzieje.
Pełna zgoda z komentarzem @
2016-05-20 21:01:58
Kelnerka na zachód od Odry zarabia 7500 PLN bez napiwków. Jak wzywają do solidarnego podzielenia się imigrantami to dlaczego przez tyle lat solidarnie nie dokonali zbliżenia płac dwóch sąsiadujących krajów. Co więcej tam obniżono wiek emerytalny podczas gdy u nas podniesiono. Jesteśmy kolonią i nie chcą nam pozwolić na wyzwolenie się z tego stanu.
@
2016-05-20 19:36:00
I tak trzymać. Dość w tym kraju, paltfusomani, wazeliniarstwa, i lizidupstwa w stosunku do UE. I tak nas dymają na każdym kroku.
krzysiek
2016-05-20 18:53:22
Bardzo dobre wystąpienie Pani Premier. A zamęciarze z PO i Nowoczesnej niech zamilkną. Może niech udadzą się do psychiatry.
sylvestr44
2016-05-20 16:58:53
Brawo Pani Premier!Super babka, tylko za bardzo przejmuje się krytyką koryciarzy i podeszła lekko zbyt emocjonalnie.Pełne poparcie!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA