niedziela, 16 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ile poseł ma w portfelu?

Ile poseł ma w portfelu?

Ile poseł ma w portfelu?
Data publikacji: 2016-05-30 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:05
Wywietleń: 1134 135562

Ile zarabiają posłowie? Jak grube mają portfele? Czy spłacają kredyty? Zajrzeliśmy do oświadczeń majątkowych parlamentarzystów. Poniżej prezentujemy majątki, które mają zachodniopomorscy liderzy swoich formacji (dane za 2015 r.):

Joachim Brudziński, poseł PiS, wicemarszałek Sejmu, 48 lat

środki pieniężne: 189 tys. zł oraz dwie polisy na życie (suma ubezpieczenia: 21 tys. zł i 25 tys. zł)

nieruchomości: dom 120 m kw. (220 tys. zł) - własność

dochody w 2015 r.: dieta poselska - 29 tys. zł, uposażenie poselskie - 106 tys. zł, wynagrodzenie wicemarszałka Sejmu (22 tys. zł)

samochody: brak

zobowiązania: brak

 

Stanisław Gawłowski, poseł PO, 48 lat

środki pieniężne: 260 tys. zł, 5 tys. USD, 5 tys. euro

nieruchomości: dom 136 m kw. (500 tys. zł), mieszkanie 70 m kw. (325 tys. zł), inne nieruchomości: 18  m kw. (60 tys. zł), 0,82 ha (20 tys. zł), 805 m kw. (66 tys. zł) - własność

dochody w 2015 r.: Ministerstwo Środowiska (wiceminister) - wynagrodzenie 121 tys. zł, Kancelaria Sejmu - wynagrodzenie 34 tys. zł, dieta poselska: 29 tys. zł, sprzedaż nieruchomości: 100 tys. zł

samochody: VW touareg (2007 r.) oraz łódź motorowa (1996 r.)

zobowiązania: kredyty na zakup mieszkań - do spłaty zostało: 15 tys. zł i 284 tys. zł

 

Sylwester Chruszcz, poseł Kukiz'15 (partia: Ruch Narodowy), 44 lata

środki pieniężne: 169,5 tys. zł,

nieruchomości: dom - 139 m kw. (1 mln zł), mieszkanie - 84 m kw. (300 tys. zł), lokal użytkowy 115 m kw. (1 mln zł) - współwłasność

działalność w spółkach: spółka prowadzona z żoną - usługi architektoniczne - dochód: 11 tys. zł (za 2015 r.),

dochody inne w 2015 r.: obowiązki społeczne - 193 zł, dieta parlamentarna - 3,8 tys. zł, dochód ze stosunku pracy - 23 tys. zł, sprzedaż akcji - strata 5,7 tys. zł

samochody: dodge - 30 tys. zł (2009 r.)

zobowiązania: kredyt hipoteczny (lokal użytkowy 115 m kw.) stan zadłużenia: 208 tys. zł, leasing operacyjny (samochód)

 

Piotr Misiło, poseł Nowoczesnej, 42 lata

środki pieniężne: 35 tys. zł oraz papiery wartościowe na kwotę 84 tys. zł

nieruchomości: mieszkanie 82 m kw. (500 tys. zł), działka budowlana 0,4 ha: 400 tys. zł, działka rolna 0,35 ha: 50 tys. zł, działka rolna 0,34 ha: 50 tys. zł, działka rolna 0,14 ha: 30 tys. zł   - współwłasność

działalność gospodarcza: dochód 842 zł

dochody w 2015 r.: PiT 37: 19 tys zł, PiT 38: 1,3 tys. zł

pojazdy: hyundai santa fe (2007 r.) i hyundai genesis (2016 r.)

zobowiązania: kredyt hipoteczny 140 tys. CHF, leasing 92 tys. zł

 

Opr. (masz)

Fot. Ryszard Pakieser, Robert Wojciechowski

Komentarze

Lustracja majątkowa
A teraz trzeba zrobić lustrację majątkową ludzi z PO i SLD. Te setki wielkich domów jakie wybudowano wokół Szczecina. Bo w bajki , że dostali spadek po babci nikt nie uwierzy.
2016-05-31 16:08:11
Jan
jaś , twoi mocodawcy w pejsach mogą być dumni - wyhodowali kolejnego tresowanego pantofelka
2016-05-31 12:58:49
kumaty
a ten ostatni z prawej to czasem nie " bolec" z "chłopaki nie płaczą "?
2016-05-31 12:53:13
jas
myślący-chodz podyskutowac na forum polskich wieżowców a nie tu,tam cię zaorają
2016-05-31 12:43:07
Do Jas
Chęć zdezawuowania przez Jasia domagania się rzetelnej informacji o zarobkach wszystkich posłów i skorelowania owoców ich działalności z zarobkami pochodzącymi z naszych podatków świadczy dobitnie, że lekarze strzegą tej tajemnicy jak oka w głowie. jajak psuko obywatel domagam sie rzetelności dziennikarskiej w konkretnym temacie, bo rzetelne informacja należny sie podatnikowi jak psu zupą. Przmilczanie przez Kurier kluczowych informacji tylko potwierdza nepotyczne związki środiwska medycznego z mediami i polityką. I nić tu nie pomoże loża szyderców, która w kwestii domagania sie prawdy o rzeczywisości za wszelą cenę stara blokować. Obywatel ma święt prawo poznania czynów po owocach. I stosowane przez Jasia szyderstwoe, umniejszanie mieszanie tematów nic nie pomoże. Jest pytanie, ile zarabili paralemtarzyści Arłukowicz i Grodzki.Jakie owoce ta praca ich dała każdemu obywatelowi, w szczególności najsłąbszemu. Bo działają oni w dziedzinie kluczowej dotyczącej zycia i obywateli. Jest pytani o dramatyczny stan słuzby zdrowia a także sytuację szpitala w Zfunowie. Inwesotwać trzeba z głową, a nie na koszt innych. Każdy kto się tego domaga, jest ch podatnika w tym przypadku bardzo konkretnego postulatu dotyczącego
2016-05-31 11:34:05
Jas
myślący : Skoro prawo pozwala łączyc funkcje lekarza posła i senatora to w czym problem? lepiej sie zainteresuj SKOKAMI kolejny ostatnio zbankrutował a płaca podatnicy,co do szpitala to poczytaj ile szpital inwestował w ostatnich latach, co do strajku pielegiarek ciekawe dlaczego w rezymowych wiadomosciach nie ma o tym ani słowa od tygodnia i jest zakaz pokazywania biedy ,a Pan Radziwił to kim jest ministrem i lekarzem ,ingorancie umysłowy.
2016-05-31 10:04:54
@
A więc na kolejnej manifestacji KOD sie widzimy :))))))
2016-05-31 09:59:52
trochę prawdy...
Poseł Brudziński:" dom 120 m kw. (220 tys. zł) - własność" A cóż to za dom? Mieszkanko na peryferiach Szczecina kosztuje 250-300 tys. Chałupina pod Siemiatyczami w białostockiem kosztuje 150 tys... Kto ten dom wyceniał? PiSdzielcy czy spółdzielcy ?
2016-05-31 09:46:00
Ile poseł ma w portfelu?
Tyle ile przeciętny obywatel, który zarabia 10 razy mniej od posła. Podniecanie się gotówką na koncie, czy posiadanym samochodem, jest śmieszne. Każdy wie, że nie o taki majątek chodzi. Jeżeli ktoś zarabia kilkanaście tysięcy miesięcznie, a na koncie ma kilka, to dopiero jest zagadka. P.S. Swoją drogą, co to jest ten "dodge", jaki model?
2016-05-31 09:15:11
myślący
Szkoda, ze redakcja wybiórczo prezentuje zarobki posłów, pomijając zarobki posłów - lekarzy. Jak wyglądaj zarobki - ministra zdrowia Bartka Arłukowicza czy senatora Tomasza Grodzkiego.Są to informacje łatwo dostępne na stronie Sejmu gov. Te informacja będą bardzo cenne przy analizie przyczyn strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka po latach minstrowania Arłukowicza oraz przy analizie problemów finansowych szpitala w Zdunowie, któremu dyrektoruje dr Senator Tomasz Grodzki. Ważne, że uchwycić korelacje odniesionych korzyści osobistych na pełnionych funkcjach za pieniądze zwykłych podatników - pamiętając, że bogaci podatków nie płacą, lub płacą tylko symbolicznie - a owocach działan tych panów dla podatników czy jak kto woli obywateli.
2016-05-31 08:35:57
Jaś
Nowoczesne sny... : Daj sobie spokoj pisowski troluu od mocodawcy z Koszalina, jak widzisz są duzo bogatsi ludzie, lepiej sie wytlumacz na co idzie dywidenda z Zakladow Chemicznych w Policach ,na dalsze finansowanie rozmnażania patolongów sebixow i dżesik
2016-05-31 08:21:36
Jas
Moze mi ktos wyjasnic jak wiceminister moze lączyc funkcje radnego, albo najradna jako radna i czlonek zarządu stoczni i wlasciciel prywatnej firmy ? kiedy ktos zniemi te chore przepisy
2016-05-31 08:19:58
Nowoczesne sny...
A mnie sie snilo... ze ten Pan Misilo jest najbogatszy...! No ale ze do emerutyry ma Gosciu minimum 23 lata, to moze zdazy sie jeszcze "dorobic" ...? I dla PO-rownania dobrze bylo by, by Kurier wymienil dochody i 4-ch najbiedniejszych Pracownikow miasta Szczecina....!!
2016-05-30 23:00:00