Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Plac otwarty na dobre. PARK(ing) Day i nie tylko smaki

Data publikacji: 2019-09-21 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-21 20:19
Plac otwarty na dobre. PARK(ing) Day i nie tylko smaki
 

Nie ma tłumów. Ale nie ma też deszczu. To zdaje się wystarczającym powodem, aby już teraz dotrzeć na pl. Orła Białego, gdzie czekają pyszności Szczecińskiego Bazaru Smakoszy, śniadanie sąsiedzkie i leżaki w strefie PAR(ing) Day, dla której tłem stała się scena „Pożegnania lata".

Na bazarowych stoiskach są m.in. pyszne kawy, oryginalne lemoniady i soki, miody, racuchy i leczo. Nie brakuje tart, bezowych i owocowych tortów, pikantnych babeczek i tych najsłodszych. Za to klientów - przynajmniej o tej porze - niewielu. Jest więc szansa bez tracenia czasu w kolejkach skorzystać z tego „rogu obfitości".

Przy okazji, zasiąść przy ławie lub na leżakach. Z których część stanęła w strefie PAR(ing) Day, zaaranżowanej w sąsiedztwie pierzei z Akademią Sztuki i bankami. To inicjatywa Stowarzyszenia „Rowerowy Szczecin", który zachęcił szczecinian, aby - wzorem wielu europejskich miast - na jeden dzień dawny parking pl. Orła Białego przemienili w namiastkę parku. Ze strefą relaksu, rekreacji i zabawy. Jak to się sprawdza? Warto wpaść i nie tylko zobaczyć, ale też włączyć się w nurt społecznej aktywności, jakiej na tym placu - zamkniętym dla samochodów w ramach eksperymentu urbanistycznego zwanego prototypowaniem - od miesięcy nie brakuje. Wszyscy są mile widziani, ale… tylko do godz. 15.

Już teraz sporą częścią pl. Orła Białego zawładnęła scena oraz prowizorycznie urządzona widownia. Rzędy krzeseł - teraz pustych - pewnie na długo przed godz. 19 zostaną zajęte przez zainteresowanych muzycznym przewodnikiem po Szczecinie. Czyli koncertem pt. „Pożegnanie lata", w którym wystąpią m. in. Waldemar Malicki, Chór Akademii Morskiej, Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej, teatr ruchu Ocelot oraz wielu innych artystów.

To muzyczne wydarzenie będzie otwarte dla wszystkich (wstęp wolny). Natomiast - jak wynika z danych meteo - zamknięte dla deszczu. Ale warto cieplej się ubrać: temperatura będzie spadać aż do 14-13 st. C (godz. 19 - 21).

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lech
2019-09-21 20:09:42
W centrum miasta na siłę zabiera się plac szczecinianom żeby parę osób w sobotę zjadło śniadanie. W dni powszednie plac jest pusty i pilnowany non stop przez parę patroli Straży Miejskiej.Nic się na nim nie dzieje. Tylko Straż Miejska lata z blokadami i czeka na naiwnych żeby wlepić mandat bo oznakowanie placu jest fatalne. Zamiast pomagać wprowadza w błąd kierowców. Tak że w weekend parę osób się zabawia a w tygodniu Straż Miejska ciężko pracuje i chyba o to chodziło. Bo na pewno Urząd Miasta nie pomyślał o szczecinianach pracujących w pobliżu placu.
Postepowa
2019-09-21 19:42:49
Mamy wreszcie rynek którego nie było nawet za Niemców. Mamy już marsze równości. Gdyby jeszcze tylko była IKEA to czulabym się spelniona europejka...
Brakuje palet... albo piasku
2019-09-21 18:14:06
Zróbcie strefę relaksu z palet, jaką zafundował Trzaskowski w Warszawie, albo wielką kuwetę, którą uszczęśliwiła gdańszczan Dulkiewicz. Lemingi to lubią, a w Szczecinie ich nie brakuje.
Janusz
2019-09-21 17:09:02
Byłem, bardzo fajna incjatywa. Mamy nareszcie rynek w Szczcinie.
Doris
2019-09-21 15:45:12
Na siłę przyciąganie ludzi. Orła Białego to porażka i nigdy tam nie będzie fajnie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ