Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Szczecin na pożegnanie lata

Data publikacji: 21 września 2019 r. 06:35
Ostatnia aktualizacja: 21 września 2019 r. 09:10
Szczecin na pożegnanie lata
 

Będzie śniadanie sąsiedzkie i Szczeciński Bazar Smakoszy, a równolegle - rodzinny festyn „Chodźcie zaPARKować!". To na wstępie do głównego z wydarzeń, jakie już w sobotę będą się rozgrywały na pl. Orła Białego, czyli koncertu w gwiazdorskiej obsadzie - swoistego muzycznego przewodnika po mieście - pt. „Pożegnanie Lata".

To będzie czwarta i zarazem ostatnia w tym sezonie edycja spotkania integracyjnego zwanego sąsiedzkim śniadaniem. Z powodzeniem funkcjonowało na zasadzie: „każdy przynosi ze sobą coś smacznego do jedzenia, siada przy naszym śniadaniowym stole lub piknikuje na trawie i częstuje się pysznościami, które przynieśli inni piknikujący". Nie inaczej będzie w tę sobotę (21 bm.). Co ważne, trzeba przyjść z własną zastawą (talerz, kubek, sztućce), bowiem śniadaniu przyświeca zdrowa idea zero waste. Organizatorzy zapewnią gorącą wodę na kawę i herbatę, koce i leżaki.

Równolegle rozstawi swe kramy Szczeciński Bazar Smakoszy (do godz. 13), czyli grono wystawców coniedzielnego Bazaru w OFF Marinie. Będzie więc okazja zakupić pyszne specjały, zjeść je na miejscu i powiększyć grono piknikujących na pożegnanie lata. Ponieważ staną kramy z przetworami z ekologicznych upraw oraz miodami, warto będzie skorzystać z szansy na zapełnienie domowych spiżarni.

Niemal w tym samym czasie (godz. 10-15) na pl. Orła Białego czekać będzie mnóstwo innych niecodziennych atrakcji. To za sprawą oryginalnego festynu ph. „Chodźcie zaPARKować!". Jaki będzie elementem dopełniającym trwający w Szczecinie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

- To będzie Park(ing) Day. Wzorem wielu miast świata, które na jeden dzień zamieniają parkingi w parki. Także na pl. Orła Białego stworzymy taką przestrzeń, do różnych aktywności. Będą artystyczne zabawy rodzinne, miejskie enklawy spokoju i relaksu, a być może i tańce - zachęcają organizatorzy wydarzenia. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego spędzenia sobotniego popołudnia! Planujemy kilka niespodzianek, wspólnych aktywności. Przede wszystkim zapraszamy uczestników do współtworzenia wydarzenia, poprzez przywiezienie z sobą przedmiotów, które pomogą przekształcić dawny parking na pl. Orła Białego w mikroprzestrzenie do odpoczynku.

Natomiast finał soboty na pl. Orła Białego będzie artystyczny. Za sprawą widowiska pt. „Pożegnanie lata". Będzie to swoisty muzyczny przewodnik po Szczecinie z udziałem m. in. Waldemara Malickiego, Chóru Akademii Morskiej, Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej, teatru ruchu Ocelot i wielu innych artystów. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wszyscy będą tam mile widziani. Zorganizowany przez Szczecińską Agencję Artystyczną, przy współudziale m.in. Szczecin Floating Garden, a wsparciu finansowym budżetu miasta.

* * *

Dopełnieniem sezonu społecznej i artystycznej aktywności, cyklu pozytywnych wydarzeń integrujących nie tylko społeczność Starego Miasta, będzie na pl. Orła Białego niedzielny (22 bm.) seans kina pod chmurką. Projekcja filmu pt. „Bloki", poświęconego polskiemu budownictwu mieszkaniowemu od roku 1956 do współczesności, rozpocznie się o godz. 20.

A. NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA