czwartek, 04 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin na pożegnanie lata

Szczecin na pożegnanie lata

Szczecin na pożegnanie lata
Data publikacji: 2019-09-21 06:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-21 09:10
Wywietleń: 909 415927

Będzie śniadanie sąsiedzkie i Szczeciński Bazar Smakoszy, a równolegle - rodzinny festyn „Chodźcie zaPARKować!". To na wstępie do głównego z wydarzeń, jakie już w sobotę będą się rozgrywały na pl. Orła Białego, czyli koncertu w gwiazdorskiej obsadzie - swoistego muzycznego przewodnika po mieście - pt. „Pożegnanie Lata".

To będzie czwarta i zarazem ostatnia w tym sezonie edycja spotkania integracyjnego zwanego sąsiedzkim śniadaniem. Z powodzeniem funkcjonowało na zasadzie: „każdy przynosi ze sobą coś smacznego do jedzenia, siada przy naszym śniadaniowym stole lub piknikuje na trawie i częstuje się pysznościami, które przynieśli inni piknikujący". Nie inaczej będzie w tę sobotę (21 bm.). Co ważne, trzeba przyjść z własną zastawą (talerz, kubek, sztućce), bowiem śniadaniu przyświeca zdrowa idea zero waste. Organizatorzy zapewnią gorącą wodę na kawę i herbatę, koce i leżaki.

Równolegle rozstawi swe kramy Szczeciński Bazar Smakoszy (do godz. 13), czyli grono wystawców coniedzielnego Bazaru w OFF Marinie. Będzie więc okazja zakupić pyszne specjały, zjeść je na miejscu i powiększyć grono piknikujących na pożegnanie lata. Ponieważ staną kramy z przetworami z ekologicznych upraw oraz miodami, warto będzie skorzystać z szansy na zapełnienie domowych spiżarni.

Niemal w tym samym czasie (godz. 10-15) na pl. Orła Białego czekać będzie mnóstwo innych niecodziennych atrakcji. To za sprawą oryginalnego festynu ph. „Chodźcie zaPARKować!". Jaki będzie elementem dopełniającym trwający w Szczecinie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

- To będzie Park(ing) Day. Wzorem wielu miast świata, które na jeden dzień zamieniają parkingi w parki. Także na pl. Orła Białego stworzymy taką przestrzeń, do różnych aktywności. Będą artystyczne zabawy rodzinne, miejskie enklawy spokoju i relaksu, a być może i tańce - zachęcają organizatorzy wydarzenia. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego spędzenia sobotniego popołudnia! Planujemy kilka niespodzianek, wspólnych aktywności. Przede wszystkim zapraszamy uczestników do współtworzenia wydarzenia, poprzez przywiezienie z sobą przedmiotów, które pomogą przekształcić dawny parking na pl. Orła Białego w mikroprzestrzenie do odpoczynku.

Natomiast finał soboty na pl. Orła Białego będzie artystyczny. Za sprawą widowiska pt. „Pożegnanie lata". Będzie to swoisty muzyczny przewodnik po Szczecinie z udziałem m. in. Waldemara Malickiego, Chóru Akademii Morskiej, Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej, teatru ruchu Ocelot i wielu innych artystów. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wszyscy będą tam mile widziani. Zorganizowany przez Szczecińską Agencję Artystyczną, przy współudziale m.in. Szczecin Floating Garden, a wsparciu finansowym budżetu miasta.

* * *

Dopełnieniem sezonu społecznej i artystycznej aktywności, cyklu pozytywnych wydarzeń integrujących nie tylko społeczność Starego Miasta, będzie na pl. Orła Białego niedzielny (22 bm.) seans kina pod chmurką. Projekcja filmu pt. „Bloki", poświęconego polskiemu budownictwu mieszkaniowemu od roku 1956 do współczesności, rozpocznie się o godz. 20.

A. NALEWAJKO

Szczecin na pożegnanie lata Szczecin na pożegnanie lata Szczecin na pożegnanie lata Szczecin na pożegnanie lata

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie