czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wizje młodych architektów

Wizje młodych architektów

Wizje młodych architektów
Data publikacji: 2016-02-09 07:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-22 15:01
Wywietleń: 869 116207

Jak Szczecin przyszłości widzą przyszli architekci, jakie mają pomysły na przekształcenie i nowe zagospodarowanie dobrze znanych nam miejsc, często podupadłych, czy wręcz technicznie i urbanistycznie zdegradowanych? Tego można się dowiedzieć przy okazji otwartej właśnie w tzw. galerii prezydenckiej, czyli w korytarzu na pierwszym piętrze szczecińskiego magistratu, wystawy prac studentów dwóch szczecińskich uczelni wyższych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Akademii Sztuki.

To przegląd ich prac dyplomowych zgłoszonych do nagrody prezydenta Szczecina. Swoje propozycje prezentują absolwenci kierunków architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu (ZUT) i architektura wnętrz (AS). Ekspozycja potrwa do 26 lutego.

Młodzi architekci wzięli na warsztat tym razem m.in. nową siedzibę dla Teatru Współczesnego, resztki przedwojennego kompleksu fabrycznego Stoewerów u zbiegu ulic Jana Długosza i Krasińskiego. Inni zmierzyli się z równie pasjonującym tematem-wyzwaniem nad Odrą, czyli z tzw. szczecińską Wenecją wzdłuż ul. Kolumba. Kolejni pokazali Centrum Kultury Nordyckiej, jak również odmienny od dotychczasowego sposób zagospodarowania nabrzeży poprzecinanych estakadami Trasy Zamkowej nad ul. Jana z Kolna.

Nie brak też pomysłów na bardziej użytkowe realizacje i urządzanie konkretnych wnętrz – wśród nich są chociażby projekt wnętrza kawiarni w budynku po dawnym Polmozbycie przy pl. Orła Białego i nowego krematorium do spopielania zwłok. Pojawiły się również prace pokazujące nowoczesne projekty zabudowy i zagospodarowania osiedli mieszkaniowych. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

Wizje młodych architektów Wizje młodych architektów

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie