niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wizje młodych architektów

Wizje młodych architektów

Wizje młodych architektów
Data publikacji: 2016-02-09 07:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 708 116207

Jak Szczecin przyszłości widzą przyszli architekci, jakie mają pomysły na przekształcenie i nowe zagospodarowanie dobrze znanych nam miejsc, często podupadłych, czy wręcz technicznie i urbanistycznie zdegradowanych? Tego można się dowiedzieć przy okazji otwartej właśnie w tzw. galerii prezydenckiej, czyli w korytarzu na pierwszym piętrze szczecińskiego magistratu, wystawy prac studentów dwóch szczecińskich uczelni wyższych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Akademii Sztuki.

To przegląd ich prac dyplomowych zgłoszonych do nagrody prezydenta Szczecina. Swoje propozycje prezentują absolwenci kierunków architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu (ZUT) i architektura wnętrz (AS). Ekspozycja potrwa do 26 lutego.

Młodzi architekci wzięli na warsztat tym razem m.in. nową siedzibę dla Teatru Współczesnego, resztki przedwojennego kompleksu fabrycznego Stoewerów u zbiegu ulic Jana Długosza i Krasińskiego. Inni zmierzyli się z równie pasjonującym tematem-wyzwaniem nad Odrą, czyli z tzw. szczecińską Wenecją wzdłuż ul. Kolumba. Kolejni pokazali Centrum Kultury Nordyckiej, jak również odmienny od dotychczasowego sposób zagospodarowania nabrzeży poprzecinanych estakadami Trasy Zamkowej nad ul. Jana z Kolna.

Nie brak też pomysłów na bardziej użytkowe realizacje i urządzanie konkretnych wnętrz – wśród nich są chociażby projekt wnętrza kawiarni w budynku po dawnym Polmozbycie przy pl. Orła Białego i nowego krematorium do spopielania zwłok. Pojawiły się również prace pokazujące nowoczesne projekty zabudowy i zagospodarowania osiedli mieszkaniowych. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

Wizje młodych architektów Wizje młodych architektów

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie