piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W miarę spokojny "Znicz"

W miarę spokojny "Znicz"

W miarę spokojny "Znicz"
Data publikacji: 2015-11-02 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1637 34913

W poniedziałek rano zakończyły się policyjne działania związane z bezpieczeństwem w czasie Wszystkich Świętych. W naszym regionie było spokojnie, mimo że doszło do wypadków drogowych żaden z nich nie przyniósł ofiar śmiertelnych. Nie było również długotrwałych, poważnych utrudnień w ruchu na głównych trasach.

Tegoroczna akcja „ZNICZ” trwała trzy dni. W tym czasie większa liczba policyjnych patroli miała zapewniać bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu. Na drogach województwa policjanci zwracali uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, nieprawidłowo wyprzedzających oraz przejeżdżających linie ciągłe.

- Od piątku do wczesnych godzin rannych dzisiejszego dnia w naszym województwie doszło do ośmiu wypadków, w których dziewięć osób zostało rannych, nikt nie zginał - informuje asp.szt. Anna Gembala.

Ostatni z wypadków miała miejsce w Szczecinku. Kierujący samochodem marki VW Polo w trakcie dojeżdżania do skrzyżowania z drogą podporządkowaną nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu i uderzył w jego tył. 79- letnia pasażerka została przewieziona do szpitala.

Policjanci zatrzymali 35 osób prowadzących auta po pijanemu. Ci kierowcy usłyszeli, bądź wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na kilka lat. Policja ocenia, że w rejonie cmentarzy nie doszło do poważniejszych wydarzeń w ruchu drogowym jak i wydarzeń kryminalnych czy zakłócenia porządku. (k)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie