czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W miarę spokojny "Znicz"

W miarę spokojny "Znicz"

W miarę spokojny "Znicz"
Data publikacji: 2015-11-02 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1483 34913

W poniedziałek rano zakończyły się policyjne działania związane z bezpieczeństwem w czasie Wszystkich Świętych. W naszym regionie było spokojnie, mimo że doszło do wypadków drogowych żaden z nich nie przyniósł ofiar śmiertelnych. Nie było również długotrwałych, poważnych utrudnień w ruchu na głównych trasach.

Tegoroczna akcja „ZNICZ” trwała trzy dni. W tym czasie większa liczba policyjnych patroli miała zapewniać bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu. Na drogach województwa policjanci zwracali uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, nieprawidłowo wyprzedzających oraz przejeżdżających linie ciągłe.

- Od piątku do wczesnych godzin rannych dzisiejszego dnia w naszym województwie doszło do ośmiu wypadków, w których dziewięć osób zostało rannych, nikt nie zginał - informuje asp.szt. Anna Gembala.

Ostatni z wypadków miała miejsce w Szczecinku. Kierujący samochodem marki VW Polo w trakcie dojeżdżania do skrzyżowania z drogą podporządkowaną nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu i uderzył w jego tył. 79- letnia pasażerka została przewieziona do szpitala.

Policjanci zatrzymali 35 osób prowadzących auta po pijanemu. Ci kierowcy usłyszeli, bądź wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na kilka lat. Policja ocenia, że w rejonie cmentarzy nie doszło do poważniejszych wydarzeń w ruchu drogowym jak i wydarzeń kryminalnych czy zakłócenia porządku. (k)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie