Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

W miarę spokojny "Znicz"

Data publikacji: 02 listopada 2015 r. 09:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
W miarę spokojny "Znicz"
 

W poniedziałek rano zakończyły się policyjne działania związane z bezpieczeństwem w czasie Wszystkich Świętych. W naszym regionie było spokojnie, mimo że doszło do wypadków drogowych żaden z nich nie przyniósł ofiar śmiertelnych. Nie było również długotrwałych, poważnych utrudnień w ruchu na głównych trasach.

Tegoroczna akcja „ZNICZ” trwała trzy dni. W tym czasie większa liczba policyjnych patroli miała zapewniać bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu. Na drogach województwa policjanci zwracali uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, nieprawidłowo wyprzedzających oraz przejeżdżających linie ciągłe.

- Od piątku do wczesnych godzin rannych dzisiejszego dnia w naszym województwie doszło do ośmiu wypadków, w których dziewięć osób zostało rannych, nikt nie zginał - informuje asp.szt. Anna Gembala.

Ostatni z wypadków miała miejsce w Szczecinku. Kierujący samochodem marki VW Polo w trakcie dojeżdżania do skrzyżowania z drogą podporządkowaną nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu i uderzył w jego tył. 79- letnia pasażerka została przewieziona do szpitala.

Policjanci zatrzymali 35 osób prowadzących auta po pijanemu. Ci kierowcy usłyszeli, bądź wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na kilka lat. Policja ocenia, że w rejonie cmentarzy nie doszło do poważniejszych wydarzeń w ruchu drogowym jak i wydarzeń kryminalnych czy zakłócenia porządku. (k)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA