piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > PiS pomoże Wieczorkowi?

PiS pomoże Wieczorkowi?

PiS pomoże Wieczorkowi?
Data publikacji: 2016-03-04 22:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1906 122373

- Czy dla polityków PO i PSL wyborcy SLD są gorszego sortu? - pyta Albin Majkowski. Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie odpuszcza sprawy odwołania z komisji rewizyjnej sejmiku Dariusza Wieczorka. W tej sprawie Jerzy Kotlęga złożył w piątek wniosek do pisowskiego wojewody. 

SLD chce, by wojewoda Piotr Jania uchylił uchwałę sejmiku województwa (przyjętą większością głosów koalicji PO-PSL) o zmianie składu komisji rewizyjnej. To tą uchwałą z komisji „wypadł” działacz SLD, a jego miejsce zajęła radna Bezpartyjnych Maria Ilnicka-Mądry.

- Uchwała ta łamie kilka norm prawnych, uniemożliwia radnemu aktywną pracę w komisji. Zostały też złamane norny honorowe i zasady przyzwoitości - uważa Jerzy Kotlęga, wiceprzewodniczący sejmiku (SLD). - Żądamy, żeby koalicja PO-PSL przestrzegała prawa - dodaje.

A wtóruje mu partyjny kolega Albin Majkowski: - Naszym celem nie jest tylko obrona radnego Wieczorka. Walczymy o demokrację.

Działacze SLD uważają, że politycy PO i PSL, którzy rządzą Pomorzem Zachodnim, stosują metody wymierzone w demokrację.

- W Warszawie te same osoby mówią o łamaniu demokracji, a w Szczecinie stosują metody przeciwko, którym walczą w stolicy - dodaje Majkowski.

Radni SLD, a także PiS twierdzą zgodnie, że koalicja PO i PSL usuwając Wieczorka z komisji rewizyjnej chce zakończyć niewygodne dla siebie kontrole, którymi zajmuje się komisja rewizyjna.

- W piątek przegłosowane zostało zakończenie kontroli dotyczącej afery melioracyjnej. Należy się spodziewać, że podobnie będzie z kontrolami, które dotyczą Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz kwestii zatrudnienia Romana S. w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Koszalinie - mówi radny Wieczorek. - Funkcja kontrolna komisji rewizyjnej stoi pod dużym znakiem zapytania.

SLD obiecuje, że Wieczorek nawet bez prawa głosu będzie przychodził na spotkania komisji rewizyjnej, a jego formacja jeszcze dokładniej będzie patrzeć na ręce rządzących regionem.

Przypomnijmy, że Sojusz wszedł do sejmiku z 4 mandatami na 30 miejsc. Po odejściu z SLD dwóch radnych (podpisali porozumienie z marszałkiem), klub lewicy przestał istnieć (minimum dla klub 3 radnych). I to było pretekstem, żeby Dariusz Wieczorek rekomendowany kiedyś do pracy w komisji rewizyjnej przez swój klub, stracił pod koniec lutego br. w niej miejsce. ©℗

(masz) 

Na zdj.: Dariusz Wieczorek uważa, że politycy PO i PSL pozbyli się go z komisji rewizyjnej, by zakończyć niewygodne dla siebie kontrole.

Komentarze

Obserwator...
Czyzby wiec Szczecinscy PiS-owcy zaczeli juz tak szybko PO-pierac "LEWAKOW"....? Cos Mi tu... L-ewa nie rowna sie P-rawej ??
2016-03-05 22:23:46
Kot na KOD
My naród
2016-03-05 20:32:54
mdm
Majkowski walczy o demokrację.... Dobry dowcip.
2016-03-05 11:38:51
A ja uważam, że tow. Wieczorek POwinien być POwołany
Do Trybunału Konstytucyjnego.
2016-03-05 08:22:56
jankes
PISIORY lubią takie typy z przeszłoscią
2016-03-04 23:55:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie