wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > PiS pomoże Wieczorkowi?

PiS pomoże Wieczorkowi?

PiS pomoże Wieczorkowi?
Data publikacji: 2016-03-04 22:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2051 122373

- Czy dla polityków PO i PSL wyborcy SLD są gorszego sortu? - pyta Albin Majkowski. Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie odpuszcza sprawy odwołania z komisji rewizyjnej sejmiku Dariusza Wieczorka. W tej sprawie Jerzy Kotlęga złożył w piątek wniosek do pisowskiego wojewody. 

SLD chce, by wojewoda Piotr Jania uchylił uchwałę sejmiku województwa (przyjętą większością głosów koalicji PO-PSL) o zmianie składu komisji rewizyjnej. To tą uchwałą z komisji „wypadł” działacz SLD, a jego miejsce zajęła radna Bezpartyjnych Maria Ilnicka-Mądry.

- Uchwała ta łamie kilka norm prawnych, uniemożliwia radnemu aktywną pracę w komisji. Zostały też złamane norny honorowe i zasady przyzwoitości - uważa Jerzy Kotlęga, wiceprzewodniczący sejmiku (SLD). - Żądamy, żeby koalicja PO-PSL przestrzegała prawa - dodaje.

A wtóruje mu partyjny kolega Albin Majkowski: - Naszym celem nie jest tylko obrona radnego Wieczorka. Walczymy o demokrację.

Działacze SLD uważają, że politycy PO i PSL, którzy rządzą Pomorzem Zachodnim, stosują metody wymierzone w demokrację.

- W Warszawie te same osoby mówią o łamaniu demokracji, a w Szczecinie stosują metody przeciwko, którym walczą w stolicy - dodaje Majkowski.

Radni SLD, a także PiS twierdzą zgodnie, że koalicja PO i PSL usuwając Wieczorka z komisji rewizyjnej chce zakończyć niewygodne dla siebie kontrole, którymi zajmuje się komisja rewizyjna.

- W piątek przegłosowane zostało zakończenie kontroli dotyczącej afery melioracyjnej. Należy się spodziewać, że podobnie będzie z kontrolami, które dotyczą Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz kwestii zatrudnienia Romana S. w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Koszalinie - mówi radny Wieczorek. - Funkcja kontrolna komisji rewizyjnej stoi pod dużym znakiem zapytania.

SLD obiecuje, że Wieczorek nawet bez prawa głosu będzie przychodził na spotkania komisji rewizyjnej, a jego formacja jeszcze dokładniej będzie patrzeć na ręce rządzących regionem.

Przypomnijmy, że Sojusz wszedł do sejmiku z 4 mandatami na 30 miejsc. Po odejściu z SLD dwóch radnych (podpisali porozumienie z marszałkiem), klub lewicy przestał istnieć (minimum dla klub 3 radnych). I to było pretekstem, żeby Dariusz Wieczorek rekomendowany kiedyś do pracy w komisji rewizyjnej przez swój klub, stracił pod koniec lutego br. w niej miejsce. ©℗

(masz) 

Na zdj.: Dariusz Wieczorek uważa, że politycy PO i PSL pozbyli się go z komisji rewizyjnej, by zakończyć niewygodne dla siebie kontrole.

Komentarze

Obserwator...
Czyzby wiec Szczecinscy PiS-owcy zaczeli juz tak szybko PO-pierac "LEWAKOW"....? Cos Mi tu... L-ewa nie rowna sie P-rawej ??
2016-03-05 22:23:46
Kot na KOD
My naród
2016-03-05 20:32:54
mdm
Majkowski walczy o demokrację.... Dobry dowcip.
2016-03-05 11:38:51
A ja uważam, że tow. Wieczorek POwinien być POwołany
Do Trybunału Konstytucyjnego.
2016-03-05 08:22:56
jankes
PISIORY lubią takie typy z przeszłoscią
2016-03-04 23:55:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie