Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Pawlicki za Kądziołkę. A Kądziołka do Enei (akt. 2)

Data publikacji: 15 lutego 2016 r. 09:37
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Pawlicki za Kądziołkę. A Kądziołka do Enei
 

- Wiele osób mówiło, że Mariusz Kądziołka musi odejść. Ale Mariusz Kądziołka wie kiedy odejść, zejść ze sceny niepokonanym - stwierdził ustępujący wiceprezydent Szczecina. Jego miejsce od wtorku zajmie Marcin Pawlicki - szczeciński przedsiębiorca i były asystent europosła PiS Marka Gróbarczyka został nowym wiceprezydentem miasta. Będzie odpowiadał za sprawy komunalne. Kądziołka od ostatniego piątku jest prezesem spółki Enea Oświetlenie z siedzibą w Poznaniu.

W poniedziałek rano prezydent Szczecina Piotr Krzystek przedstawił oficjalnie swojego nowego zastępcę - Marcina Pawlickiego i pożegnał byłego już wiceprezydenta Mariusza Kądziołkę, który tę funkcję pełnił przez ostatnie pięć lat.

Jego zdaniem nie brakowało sukcesów w tym czasie, kiedy odpowiadał za sprawy komunalne.

- Polityka mieszkaniowa. Nikt się tego nie chciał dotknąć. To było pierwsze ważne zadanie, jakie mi powierzył prezydent miasta. W efekcie nie ma kolejki mieszkaniowej w ZBiLK-u. Kolejna sprawa to gospodarka odpadami. To do nas teraz przyjeżdżają z innych ośrodków w Polsce i pytają jak wam się udało, że to wszystko się spina? - mówił były wiceprezydent.

Nowym wiceprezydentem Szczecina odpowiedzialnym za sferę komunalną został Marcin Pawlicki - 37 letni lokalny przedsiębiorca, a wcześniej asystent europosła PiS Marka Gróbarczyka.

- Mamy umowę o współpracy z PiS, "Porozumienie dla Szczecina". I konsekwencją tego jest miejsce wśród zastępców prezydenta dla przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości - wyjaśnił Krzystek.

D. Staniewski

***

Wcześniejsza informacja:

Marcin Pawlicki zastąpi Mariusza Kądziołkę na stanowisku zastępcy prezydenta Szczecina ds. komunalnych. O zmianie poinformował w poniedziałek rano na konferencji prasowej Piotr Krzystek, przedstawiając swojego nowego współpracownika.

Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania w Warszawie oraz Master of Business Administration na Oxford Brookes University. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Orange i TP S.A, Tauron Polska Energia oraz Vattenfall Sales Poland Sp. z o.o. Ostatnio pełnił funkcję kierownika ds. projektów i wdrożeń w spółce Tramwaje Szczecińskie. Od 2010 roku członek rady programowej Radia Szczecin. Jest także licencjonowanym sędzią Polskiego Związku Motorowego.  W czasie wolnym chętnie uprawia sport. Obowiązki zastępcy prezydenta  zacznie pełnić od jutra tj. 16 lutego br.

Pawlicki ma 37 lat. Jest związany z PiS. Kądziołka swoją rezygnację złożył w ostatnią środę. Wiceprezydentem był pięć lat. 

Fot. UM Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ligia
2016-02-16 16:55:07
kiedys za takie dzialanie Kadziołka otrzymałby infamie i banicje tzn ze kto by go zabił dostalby nagrode - szkoda ze zaniechano tych kar bo takiego bezczelnego chama i nieudacznika nalezaloby poddac tym karom
Awans
2016-02-15 23:01:18
Ucieka bo co nie zrobił to się sypie a tam partyjna ciepła posadka za zasługi
henryka szczecin
2016-02-15 21:27:12
Zgadzam się z Kris-em.
Sz
2016-02-15 13:49:20
Oby udało się z powrotem przenieść do Szczecina siedzibę spółki zajmującej się oświetleniem ulic.
Boromeusz_
2016-02-15 13:44:11
Kolejny nosiciel MBA [Master of Business Administration], który nie garnie się do realnego biznesu ażeby samodzielnie zarabiać pieniądze tylko aplikuje do Instytucji Publicznej aby pobierać pensję z tytułu zajmowanej posady. Jakiż to "szczeciński przedsiębiorca" skoro nigdy nie prowadził WŁASNEGO BIZNESU ani nawet pozarolniczej działalności gospodarczej. No chyba, że ma 10 ha ziemi w celu odprowadzania mniejszej składki do CRUS. Bynajmniej z tekstu nic nie wiemy.
kris
2016-02-15 13:06:16
Pis przy władzy to i Kadziolka lepiej płatną robotę dostał
Szczecinianin.
2016-02-15 11:36:01
Może najpierw niech ten Pan wyjaśni nam wszystkim co robił w Tramwajach Szczecińskich skoro przebywał w pracy godzinę dziennie a potem zajmował się swoim biznesem. Ktoś stworzył dla tego Pana specjalne stanowisko po to by miał bliżej do posady w Urzędzie Miejskim. Jak to powiadają rączka rączkę myje.
osik
2016-02-15 10:44:53
Ciekawe, czy jako zastępca prezydenta rozliczy projekt "Szczeciński tramwaj wodny", czy zamiecie temat pod dywan. Jako kierownik ds. projektów i wdrożeń w spółce Tramwaje Szczecińskie, problemy tej inwestycji powinien znać chyba najlepiej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA