poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pawlicki za Kądziołkę. A Kądziołka do Enei

Pawlicki za Kądziołkę. A Kądziołka do Enei (akt. 2)

Pawlicki za Kądziołkę. A Kądziołka do Enei
Data publikacji: 2016-02-15 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1711 120135

- Wiele osób mówiło, że Mariusz Kądziołka musi odejść. Ale Mariusz Kądziołka wie kiedy odejść, zejść ze sceny niepokonanym - stwierdził ustępujący wiceprezydent Szczecina. Jego miejsce od wtorku zajmie Marcin Pawlicki - szczeciński przedsiębiorca i były asystent europosła PiS Marka Gróbarczyka został nowym wiceprezydentem miasta. Będzie odpowiadał za sprawy komunalne. Kądziołka od ostatniego piątku jest prezesem spółki Enea Oświetlenie z siedzibą w Poznaniu.

W poniedziałek rano prezydent Szczecina Piotr Krzystek przedstawił oficjalnie swojego nowego zastępcę - Marcina Pawlickiego i pożegnał byłego już wiceprezydenta Mariusza Kądziołkę, który tę funkcję pełnił przez ostatnie pięć lat.

Jego zdaniem nie brakowało sukcesów w tym czasie, kiedy odpowiadał za sprawy komunalne.

- Polityka mieszkaniowa. Nikt się tego nie chciał dotknąć. To było pierwsze ważne zadanie, jakie mi powierzył prezydent miasta. W efekcie nie ma kolejki mieszkaniowej w ZBiLK-u. Kolejna sprawa to gospodarka odpadami. To do nas teraz przyjeżdżają z innych ośrodków w Polsce i pytają jak wam się udało, że to wszystko się spina? - mówił były wiceprezydent.

Nowym wiceprezydentem Szczecina odpowiedzialnym za sferę komunalną został Marcin Pawlicki - 37 letni lokalny przedsiębiorca, a wcześniej asystent europosła PiS Marka Gróbarczyka.

- Mamy umowę o współpracy z PiS, "Porozumienie dla Szczecina". I konsekwencją tego jest miejsce wśród zastępców prezydenta dla przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości - wyjaśnił Krzystek.

D. Staniewski

***

Wcześniejsza informacja:

Marcin Pawlicki zastąpi Mariusza Kądziołkę na stanowisku zastępcy prezydenta Szczecina ds. komunalnych. O zmianie poinformował w poniedziałek rano na konferencji prasowej Piotr Krzystek, przedstawiając swojego nowego współpracownika.

Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania w Warszawie oraz Master of Business Administration na Oxford Brookes University. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Orange i TP S.A, Tauron Polska Energia oraz Vattenfall Sales Poland Sp. z o.o. Ostatnio pełnił funkcję kierownika ds. projektów i wdrożeń w spółce Tramwaje Szczecińskie. Od 2010 roku członek rady programowej Radia Szczecin. Jest także licencjonowanym sędzią Polskiego Związku Motorowego.  W czasie wolnym chętnie uprawia sport. Obowiązki zastępcy prezydenta  zacznie pełnić od jutra tj. 16 lutego br.

Pawlicki ma 37 lat. Jest związany z PiS. Kądziołka swoją rezygnację złożył w ostatnią środę. Wiceprezydentem był pięć lat. 

Fot. UM Szczecin

Komentarze

ligia
kiedys za takie dzialanie Kadziołka otrzymałby infamie i banicje tzn ze kto by go zabił dostalby nagrode - szkoda ze zaniechano tych kar bo takiego bezczelnego chama i nieudacznika nalezaloby poddac tym karom
2016-02-16 16:55:07
Awans
Ucieka bo co nie zrobił to się sypie a tam partyjna ciepła posadka za zasługi
2016-02-15 23:01:18
henryka szczecin
Zgadzam się z Kris-em.
2016-02-15 21:27:12
Sz
Oby udało się z powrotem przenieść do Szczecina siedzibę spółki zajmującej się oświetleniem ulic.
2016-02-15 13:49:20
Boromeusz_
Kolejny nosiciel MBA [Master of Business Administration], który nie garnie się do realnego biznesu ażeby samodzielnie zarabiać pieniądze tylko aplikuje do Instytucji Publicznej aby pobierać pensję z tytułu zajmowanej posady. Jakiż to "szczeciński przedsiębiorca" skoro nigdy nie prowadził WŁASNEGO BIZNESU ani nawet pozarolniczej działalności gospodarczej. No chyba, że ma 10 ha ziemi w celu odprowadzania mniejszej składki do CRUS. Bynajmniej z tekstu nic nie wiemy.
2016-02-15 13:44:11
kris
Pis przy władzy to i Kadziolka lepiej płatną robotę dostał
2016-02-15 13:06:16
Szczecinianin.
Może najpierw niech ten Pan wyjaśni nam wszystkim co robił w Tramwajach Szczecińskich skoro przebywał w pracy godzinę dziennie a potem zajmował się swoim biznesem. Ktoś stworzył dla tego Pana specjalne stanowisko po to by miał bliżej do posady w Urzędzie Miejskim. Jak to powiadają rączka rączkę myje.
2016-02-15 11:36:01
osik
Ciekawe, czy jako zastępca prezydenta rozliczy projekt "Szczeciński tramwaj wodny", czy zamiecie temat pod dywan. Jako kierownik ds. projektów i wdrożeń w spółce Tramwaje Szczecińskie, problemy tej inwestycji powinien znać chyba najlepiej.
2016-02-15 10:44:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie