niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kochaj i płać

Kochaj i płać

Kochaj i płać
Data publikacji: 2016-03-02 07:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1155 121857

Niespełna 4,2 złote miesięcznie, a ledwie 50 zł rocznie - tyle kosztuje opłata za posiadanie psa w Szczecinie. To obowiązkowy do zapłacenia podatek, choć wyjątkowy, bo ze szlachetnym tłem: daje okazję wsparcia zarówno organizacji zajmującej się ratowaniem czworonogów, jak też gminnego programu przeciwdziałania bezdomności zwierząt.

To jeden z nielicznych podatków lokalnych, którego wysokość od dekady się nie zmienia. I szczególny, bo...

- Wnosząc opłatę za posiadanie swego pupila, pomagasz bezdomnym i pokrzywdzonym przez los zwierzętom - informuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które w Szczecinie jest inkasentem tegoż podatku. - Z tytułu pobierania opłaty dla Urzędu Miejskiego, przysługuje nam wynagrodzenie w wysokości 40 procent wpływów, co oznacza 20 zł brutto od każdej pobranej i zwindykowanej opłaty.

To właśnie dzięki takim wpływom na konto TOZ może interweniować w przypadkach niehumanitarnego traktowania zwierząt, sprawować opiekę zdrowotną nad porzuconymi zwierzętami, sterylizować suki pochodzące z ogrodów działkowych, z działań interwencyjnych, z rodzin patologicznych, porzuconych lub zrzeczonych przez właścicieli będących w trudnej sytuacji życiowej. Poza tym podatek umożliwia prowadzenie bazy danych psów, wraz z programem czipowania: w Szczecinie bezpłatnym dla właściciela, ale kosztownym dla gminy: biorąc pod uwagę koszt mikroczipa, usługę oznakowania psa, utrzymanie i aktualizację bazy danych. Pieniądze z podatku „na cztery łapy" umożliwiają też dofinansowanie prowadzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt, pomagają w budowie wybiegów dla psów. To cenny instrument polityki zapobiegania bezdomności zwierząt w naszym mieście.

Opłata za posiadanie psa powinna być uregulowana do 31 marca br. Można to zrobić osobiście w siedzibie TOZ (ul. Ojca Beyzyma 17,od poniedziałku do piątku w godz. 9-17) lub przelewem na rachunek: 63 1020 4795 0000 9402 0103 5419. ©℗

(an)

Więcej czytaj w środowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 2 marca 216 r.

 

 

%MCEPASTEBIN%

Kochaj i płać Kochaj i płać Kochaj i płać Kochaj i płać Kochaj i płać

Komentarze

Psiak
Ostatnie zdjęcie super :-)
2016-03-02 13:47:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie