Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kochaj i płać

Data publikacji: 02 marca 2016 r. 07:56
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Kochaj i płać
 

Niespełna 4,2 złote miesięcznie, a ledwie 50 zł rocznie - tyle kosztuje opłata za posiadanie psa w Szczecinie. To obowiązkowy do zapłacenia podatek, choć wyjątkowy, bo ze szlachetnym tłem: daje okazję wsparcia zarówno organizacji zajmującej się ratowaniem czworonogów, jak też gminnego programu przeciwdziałania bezdomności zwierząt.

To jeden z nielicznych podatków lokalnych, którego wysokość od dekady się nie zmienia. I szczególny, bo...

- Wnosząc opłatę za posiadanie swego pupila, pomagasz bezdomnym i pokrzywdzonym przez los zwierzętom - informuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które w Szczecinie jest inkasentem tegoż podatku. - Z tytułu pobierania opłaty dla Urzędu Miejskiego, przysługuje nam wynagrodzenie w wysokości 40 procent wpływów, co oznacza 20 zł brutto od każdej pobranej i zwindykowanej opłaty.

To właśnie dzięki takim wpływom na konto TOZ może interweniować w przypadkach niehumanitarnego traktowania zwierząt, sprawować opiekę zdrowotną nad porzuconymi zwierzętami, sterylizować suki pochodzące z ogrodów działkowych, z działań interwencyjnych, z rodzin patologicznych, porzuconych lub zrzeczonych przez właścicieli będących w trudnej sytuacji życiowej. Poza tym podatek umożliwia prowadzenie bazy danych psów, wraz z programem czipowania: w Szczecinie bezpłatnym dla właściciela, ale kosztownym dla gminy: biorąc pod uwagę koszt mikroczipa, usługę oznakowania psa, utrzymanie i aktualizację bazy danych. Pieniądze z podatku „na cztery łapy" umożliwiają też dofinansowanie prowadzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt, pomagają w budowie wybiegów dla psów. To cenny instrument polityki zapobiegania bezdomności zwierząt w naszym mieście.

Opłata za posiadanie psa powinna być uregulowana do 31 marca br. Można to zrobić osobiście w siedzibie TOZ (ul. Ojca Beyzyma 17,od poniedziałku do piątku w godz. 9-17) lub przelewem na rachunek: 63 1020 4795 0000 9402 0103 5419. ©℗

(an)

Więcej czytaj w środowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 2 marca 216 r.

 

 

%MCEPASTEBIN%

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Psiak
2016-03-02 13:47:50
Ostatnie zdjęcie super :-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA