niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > PiS o Krzystku: prezydent z limuzyny

PiS o Krzystku: prezydent z limuzyny

PiS o Krzystku: prezydent z limuzyny
Data publikacji: 2016-11-01 19:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:35
Wywietleń: 2263 167273

– Prezydent Piotr Krzystek ma gdzieś radnych i mieszkańców Szczecina, oderwał się od rzeczywistości – uważa Rafał Nibiurski z PiS. – Gdy siedzi się w limuzynie z zaciemnianymi szybami, to naprawdę niewiele widać – dorzuca Marek Duklanowski.

SZCZECIŃSCY radni PiS w szczególny sposób dopingują prezydenta Szczecina.

– Apelujemy do pana, żeby przez ostatnie dwa lata swojej trzeciej kadencji i – miejmy nadzieję – ostatniej pana prezydentury zachował pan pozory rozmawiania z ludźmi – powiedział w piątek na konferencji prasowej radny Marek Duklanowski.

Politycy upominają się o konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania pl. Orła Białego i w temacie mediateki dla prawobrzeża.

– W maju, jako przewodniczący komisji kultury, wystosowałem wniosek do prezydenta Krzystka o przeprowadzenie konsultacji społecznych odnośnie do mediateki, nowoczesnej biblioteki, w której mieszkańcy prawobrzeża mogliby aktywnie spędzać czas – mówił Rafał Niburski. – Niestety żadnych konsultacji nie było. Apeluję więc do prezydenta, aby zaczął słuchać mieszkańców.

Radny zapowiedział, że jeśli prezydent Krzystek w pierwszym tygodniu listopada nie wykona ruchu w tej sprawie, to on zwoła konsultacje społeczne ds. mediateki, na które zaprosi mieszkańców prawobrzeża.

Radni PiS dopominają się również o konsultacje w sprawie zagospodarowania placu Orła Białego. Marek Duklanowski podkreślił, że minęło pół roku, od kiedy komisja komunalna złożyła wniosek do prezydenta o przeprowadzenie rozmów z mieszkańcami, które będą dotyczyć zmian zagospodarowania placu Orła Białego.

– Miejsce, które mogłoby być sercem miasta, jest miejscem, za które trzeba się dziś wstydzić. Część placu anektują bezdomni – mówił radny Duklanowski.

Przy okazji odniósł się do sprawy przychodni na ul. Staromłyńskiej.

– Od kilku lat jest pomysł budowy w tym miejscu wielopoziomowego parkingowca na około 200 miejsc – kontynuował działacz PiS.

Podkreślił, że to pomogłoby rozwiązać problem z miejscami postojowymi po modernizacji placu Orła Białego. Ale PiS ma też pomysł, co zrobić, by ul. Staromłyńska nadal była miejscem odwiedzin lekarzy.

– Budynek (przychodni – red.) jest dziś cofnięty w stosunku do pierzei sąsiadujących zabudowań około 10 metrów. Na tym froncie można postawić budynek, którego przynajmniej część będzie docelowymi pomieszczeniami dla lekarzy – uważa Marek Duklanowski.

Według tego zamysłu, po wybudowaniu pomieszczeń dla przychodni można będzie wyburzyć stary budynek i postawić garażowiec. ©℗ (masz)

Komentarze

OCD
Uważam że w Szczecinie brak jest ulicy Jadwigi Kaczyńskiej
2016-11-02 20:42:39
anty
jak widze jak ten Duklanowski pcha się do koryta to robi mi się niedobrze
2016-11-02 17:46:28
SromotnikBezwstydny
Gdy patrzę na nasze miasto , to stwierdzam, że od czasu Stopyry,pan Krzystek to najbardziej e f e k t y w n y prezydent. Niech jeżdzi limuzyną , po to ją ma. Prez. Jurczyk ganiał na piechotę z ekipą klakierów, inny brał 'koperty", jeszcze inny basen strażacki przerobił na fontannę swego imienia pozostali nie błysnęli niczym znaczącym... Ten jeżdzi limuzyną i...i miasto się zmienia... A czy on PiSdzielca, , POwiec czy zwykły spółdzielca- to mnie nie interesuje tak długo, jak długo nie nakaże mi modlić się do swego pomnika lub figury swego brata...
2016-11-02 16:49:14
gośka pacynka
Marek, prezes i tak cię do warszawki nie weźmie. Nie wysilajcie się, prezes z ludźmi też nie rozmawia, a ubóstwiacie kaczorka. Nie macie pomysłu na miasto? Nikt nie ma !
2016-11-02 13:28:31
isev
He he. Łyse pały walą się po łbach
2016-11-02 13:15:36
PO-myleniec
Kropka nie hejtuj, cymbale.
2016-11-02 13:04:40
.
Przychodnię ze Staromłyńskiej przenieść na Skolwin, a na jej miejscu wybudować trzydziestopiętrowy parking. Podobne parkingi wybudować w każdym kwartale śródmieścia - ludzie niech się modlą o zdrowie, a nie wysiadują w przychodniach.
2016-11-02 11:43:07
Karol
Dopóki PiS-owscy radni wyjadali konfitury ze słoika, to prezydent Krzystek im nie przeszkadzał. Więcej - głosowali za wszystkim co im podsunął. Teraz, zapewne po poleceniu z góry, zaczynają się obruszać i buntować. Jakieś polityczne rozdwojenie jaźni...
2016-11-02 10:18:49
Jarun
Trzeba system zmienić a nie ludzi na stołkach. Jeżeli od ponad 25 lat kolejni prezydenci i radni nie sprawdzają się na swych stanowiskach, to trzeba zmienić system ich wyboru, czyli prawo. Przede wszystkim ograniczyć liczbę radnych, np. jeden z danej dzielnicy. Radny musi być bezpartyjny. Wtedy taki radny nie zawiera żadnej koalicji z partią. Punkt drugi: miasto (ratusz) nie może zadłużać się. I wreszcie pieniądze np. opłaty za wodę i ścieki płacone przez mieszkańców nie mogą iść na inny cel, sponsorowanie...a idą. Inaczej mówiąc stworzyć takie prawo które zabrania wydawania przez urzędników naszych pieniędzy na swoje widzimisię (patrz-Fryga, Przełomy, Technopark). Widzenie dwubiegunowe, czarno-białe to infantylizm, zidiocenie i o to chodzi rządzącym. PO-złe albo PiS-zły, wszystko co robi PiS to jest złe, to myślenie debila zaślepionego w nienawiści. Ciągłe ataki na PO, gdy ta nie rządzi - to objawy schizofrenii i przyzwolenie dla PiS-u na zawłaszczanie, obsadzanie stanowisk tylko "swoimi". Ale debili na forum nie brakuje.
2016-11-02 10:16:16
2 limuzyny
Właściwie, to Prezydent z dwóch limuzyn, bo przecież jeździ i skodą superb i fordem kugą :)
2016-11-02 09:04:52
makaron
skoro to taki beznadziejny prezydent, to czemu pis nie zerwie z nim porozumienia, nie zrezygnuje ze stołków w magistracie? przeziez pis to jest obłuda do kwadratu... współrządzą szczecinem a teraz zdziwieni...
2016-11-02 08:19:30
grucha
Jeden i drugi "sprawni inaczej"
2016-11-02 08:13:06
Rozwiązania
Każdy doskonale wie, że Prezydent ma gdzieś radnych i mieszkańców Szczecina, ale co z tym fantem zrobić? Jakich użyć narzędzi, aby tak nie było i aby żaden następny prezydent nie mógł zachowywać się w ten sposób - by szanował swoich wyborców i Radę Miasta? To już nie jest takie proste, bo wszystko zależy od charakteru danego człowieka i od jego poczucia elementarnej przyzwoitości.
2016-11-02 07:49:09
Krzystek i PIS to jedno i to samo
W końcu razem rządzą Szczecinem.
2016-11-02 07:35:22
jigo
Duklanpwski to demagog najwiekszy od czasow Goebelsa z 1945 roku- robi teraz na posadzie od wojewody wiec obrabia Krzystka do tej pory popieral za posade w UM
2016-11-02 02:24:49
krótka piłka
Nigdy nie zagłosuję na Krzystka. Chyba, że w finale zmierzy się z Duklanowskim, wtedy nie będę miał wyboru i to zrobię, bo większego szkodnika w Szczecinie nie było od czasu nalotu bombowców w 1944.
2016-11-01 23:21:29
hm
Ale po co mówić truizmy? Przecież każdy to wie.
2016-11-01 21:59:34
Impreza PO imprezie i...
Pytanie do Jaruna...? A czy do najwazniejszych zadan Prezydenta Miasta ma nalezec tylko: przychodzenie na imprezy (jakie...?) sadzic krokusy, sPOtkania, inauguracje... itd...itp...?? A wogole to czy musimy miec w Szczecinie i Prezydenta i Marszalka...?? Moim zdaniem: jedno z tych Stanowisk nadaje sie do PO-waznej likwidacji !!
2016-11-01 21:57:45
miki
Pisiory nie mówią, kto miałby postawić ten budynek i skąd na to wziąć pieniądze. Ale to szczegół. Oni nigdy ne martwili się takimi duperelami.
2016-11-01 21:47:07
Jarun
Nie jestem sympatykiem prezydenta miasta P. Krzystka. Jeżeli wg. Duklanowskiego, Krzystek ma gdzieś radnych - to widocznie na to zasługują. W przeciwieństwie do Dupli i Gburka, prezydent Piotruś Pan aktywnie uczestniczy w życiu miasta, tzn. przychodzi na imprezy (sadził krokusy), spotkania, inauguracje, a pisiorki tylko narzekają przed mikrofonem.
2016-11-01 21:13:15
Do diabła z tym
placem; stocznię, flotę, Dom Marynarza,trzeba reanimować, a nie trwonić pieniądze na upiększenia.
2016-11-01 20:55:19
k-2
A Niburski z Duklanowskim mają gdzieś swych wyborców. Z tekstu dowiedziałem się, że Niburski jako szef komisji kultury coś zrobił dla miasta: złożył wniosek. Jak na dwa lata kadencji cienko. To najgorszy radny, bez wykształcenia, bo po politologii może iść tylko na zmywak, doświadczenia, empatii. Krzystek jest beznadziejny, to fakt, ale PiS to już istne tornado głupot. Duklanowski głosował za podwyższeniem czynszów w lokalach komunalnych o 10%.
2016-11-01 20:48:33