sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Radny sam namaluje znaki

Radny sam namaluje znaki

Radny sam namaluje znaki
Data publikacji: 2016-07-13 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:09
Wywietleń: 2574 143914

Szczeciński radny miejski domaga się, aby na Moście Długim powstało oznakowanie dopuszczające ruch rowerowy w tym miejscu. Jeśli tak się nie stanie, sam je tam umieści...

NA biurko prezydenta trafiła interesująca interpelacja autorstwa Marka Duklanowskigo, radnego miejskiego Prawa i Sprawiedliwości. Duklanowski upomina się w niej, aby miasto zmieniło organizację ruchu na Moście Długim, a dokładnie umożliwiło ruch rowerowy w pasie ruchu dla pieszych. Reakcja radnego jest odpowiedzią na brak działań magistratu, po odzewie na jego wcześniejszą interpelację w tej sprawie.

- Chodzi o niewielką sprawę, a miasto potrzebuje miesięcy i wielomilionowych inwestycji, żeby dokonać naprawdę prostych rzeczy. Wystarczy jedynie zamontować odpowiednie oznakowanie, a u nas zawsze się tłumaczy, że inwestycje należy robić kompleksowo, od razu trzeba gigantycznej przebudowy - mówi M. Duklanowski.©℗

Tekst i fot. (szymw)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 13.07.2016 r.

 

 

Komentarze

pieszy
A nie można by puścić ruchu rowerowego pod mostem?
2016-07-13 17:28:40
Oj, nieładnie, nieładnie - wyborcy mają bardzo dobrą pamięć
A co z interpelacją pana Radnego w sprawie lokalizacji schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Chopina, która została przez niego tak ładnie wygłoszona na niedawnej sesji Rady Miasta, ale jakimś cudem nie widnieje w internetowym wykazie interpelacji, choć po tej dacie wpłynęły już kolejne. Czyżby to była tylko zasłona dymna przed protestującymi i miała na to wpływ rozmowa z Prezydentem podczas tamtej sesji (jakiś nacisk)? A może po prostu ta interpelacja tylko się zawieruszyła i pojawi się już wkrótce na stronie UM, bo chyba nikt nie myśli, że można być aż tak cynicznym, aby publicznie wygłaszać interpelację, oświadcza się, że zostaje złożona, a potem chowa się ją do szuflady...
2016-07-13 12:10:40
RADNY OK.
Uważam, że Radny ma rację. Skoro można niewielkim nakładem sił i środków usprawnić ruch rowerowy w rejonie Mostu Długiego to należy to zrobić ! Nie wyszukiwać problemów i nie tłumaczyć "maluczkim", że trzeba przygotować super-hiper inwestycję. BRAWO PANIE RADNY !
2016-07-13 11:00:53
o boszche
A moze czas się wziąć za "zdjęcie" rowerzystów ze szczecińskich chodników. prawo dopuszcza ich ruch ale w szczególnych warunkach a nie ZAWSZE jak to bardzo wielu czyni. I może wielu z tych rowerzystów zacznie korzystać z infrastruktury która powstała obok ulic a nie jeżdżą po ulicy?. Wiele płaczy słysze z ust rowerzystów na pieszych pałętających się po ich drogach czy zaparkowanych autach. OK ale skoro tak marudzicie to zastosujcie się do swoich przepisów. Nie wspomnę o nagminnym wjeździe za sygnalizator z czerwonym światłem i przejazd przez nie :(.
2016-07-13 10:21:55
rob
Panie Radny D.nie ma wiekszych problemow w miescie ???? moze warto sie przejsc po miescie i zobaczyc jak to miasto wyglada.Ma sie poczucie ze Panstwo Radni jestescie z kosmosu Brod, smrod i chaszcze po kolana w cenrtum miasta, krzywe chodniki, chwasty, uschniete mlode drzewa pozostawione same sobie w parkach, alejki parkowe tak zdewastowane, ze groza zlamaniem lub skreceniem nogi.To sa codzienne problemy mieszkancow.Niech Szanowny Pan Radny D. zejdzie z oblokow i troche sie pospaceruje po miescie i miejskich parkach najlepiej z zona i w obuwiu o cienkiej podeszwie, i po uliczkach Starego Miasta gdzie pyty bazaltowe poprzetykane sa kostka, najlepiej po deszczu.
2016-07-13 09:58:09
:))
Hehe nie wiem czy sie smiac czy płakac czy klaskac :) ogolnie popieram wszystkie inicjatywy rowerowe,Panie Radny tylko nie bierz Pan fabry która została po malowaniu pokoju bo to musi byc jakas specjalna farba, no i równo musi byc ;-) juz lepiej zagadac z tymi co malują to za "flaszke" domaluja prywatnie :)
2016-07-13 09:39:57
ZaRadny
Jeśli sam namaluje to złamie prawo ... radny BezRadny a co jeśli pieszy zderzy się z rowerem ? Rowerzysta chyba ten krótki odcinek może bezpiecznie według przepisów przeprowadzić ?
2016-07-13 09:38:23
Pisowski chuligan
No tak-bezprawie w PiS-ie jest dzisiaj powszechnie znane i na czas trwania w rządzie obowiązujące.Duklanowski nie chce być gorszy i musi mieć w swoim CV łamanie prawa.Dla wielu z nich praworządność to jak splunąć.Partyjna legitymacja to dla nich klasyczny immunitet.
2016-07-13 09:34:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie