sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Radny sam namaluje znaki

Radny sam namaluje znaki

Radny sam namaluje znaki
Data publikacji: 2016-07-13 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:09
Wywietleń: 2574 143914

Szczeciński radny miejski domaga się, aby na Moście Długim powstało oznakowanie dopuszczające ruch rowerowy w tym miejscu. Jeśli tak się nie stanie, sam je tam umieści...

NA biurko prezydenta trafiła interesująca interpelacja autorstwa Marka Duklanowskigo, radnego miejskiego Prawa i Sprawiedliwości. Duklanowski upomina się w niej, aby miasto zmieniło organizację ruchu na Moście Długim, a dokładnie umożliwiło ruch rowerowy w pasie ruchu dla pieszych. Reakcja radnego jest odpowiedzią na brak działań magistratu, po odzewie na jego wcześniejszą interpelację w tej sprawie.

- Chodzi o niewielką sprawę, a miasto potrzebuje miesięcy i wielomilionowych inwestycji, żeby dokonać naprawdę prostych rzeczy. Wystarczy jedynie zamontować odpowiednie oznakowanie, a u nas zawsze się tłumaczy, że inwestycje należy robić kompleksowo, od razu trzeba gigantycznej przebudowy - mówi M. Duklanowski.©℗

Tekst i fot. (szymw)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 13.07.2016 r.

 

 

Komentarze

pieszy
A nie można by puścić ruchu rowerowego pod mostem?
2016-07-13 17:28:40
Oj, nieładnie, nieładnie - wyborcy mają bardzo dobrą pamięć
A co z interpelacją pana Radnego w sprawie lokalizacji schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Chopina, która została przez niego tak ładnie wygłoszona na niedawnej sesji Rady Miasta, ale jakimś cudem nie widnieje w internetowym wykazie interpelacji, choć po tej dacie wpłynęły już kolejne. Czyżby to była tylko zasłona dymna przed protestującymi i miała na to wpływ rozmowa z Prezydentem podczas tamtej sesji (jakiś nacisk)? A może po prostu ta interpelacja tylko się zawieruszyła i pojawi się już wkrótce na stronie UM, bo chyba nikt nie myśli, że można być aż tak cynicznym, aby publicznie wygłaszać interpelację, oświadcza się, że zostaje złożona, a potem chowa się ją do szuflady...
2016-07-13 12:10:40
RADNY OK.
Uważam, że Radny ma rację. Skoro można niewielkim nakładem sił i środków usprawnić ruch rowerowy w rejonie Mostu Długiego to należy to zrobić ! Nie wyszukiwać problemów i nie tłumaczyć "maluczkim", że trzeba przygotować super-hiper inwestycję. BRAWO PANIE RADNY !
2016-07-13 11:00:53
o boszche
A moze czas się wziąć za "zdjęcie" rowerzystów ze szczecińskich chodników. prawo dopuszcza ich ruch ale w szczególnych warunkach a nie ZAWSZE jak to bardzo wielu czyni. I może wielu z tych rowerzystów zacznie korzystać z infrastruktury która powstała obok ulic a nie jeżdżą po ulicy?. Wiele płaczy słysze z ust rowerzystów na pieszych pałętających się po ich drogach czy zaparkowanych autach. OK ale skoro tak marudzicie to zastosujcie się do swoich przepisów. Nie wspomnę o nagminnym wjeździe za sygnalizator z czerwonym światłem i przejazd przez nie :(.
2016-07-13 10:21:55
rob
Panie Radny D.nie ma wiekszych problemow w miescie ???? moze warto sie przejsc po miescie i zobaczyc jak to miasto wyglada.Ma sie poczucie ze Panstwo Radni jestescie z kosmosu Brod, smrod i chaszcze po kolana w cenrtum miasta, krzywe chodniki, chwasty, uschniete mlode drzewa pozostawione same sobie w parkach, alejki parkowe tak zdewastowane, ze groza zlamaniem lub skreceniem nogi.To sa codzienne problemy mieszkancow.Niech Szanowny Pan Radny D. zejdzie z oblokow i troche sie pospaceruje po miescie i miejskich parkach najlepiej z zona i w obuwiu o cienkiej podeszwie, i po uliczkach Starego Miasta gdzie pyty bazaltowe poprzetykane sa kostka, najlepiej po deszczu.
2016-07-13 09:58:09
:))
Hehe nie wiem czy sie smiac czy płakac czy klaskac :) ogolnie popieram wszystkie inicjatywy rowerowe,Panie Radny tylko nie bierz Pan fabry która została po malowaniu pokoju bo to musi byc jakas specjalna farba, no i równo musi byc ;-) juz lepiej zagadac z tymi co malują to za "flaszke" domaluja prywatnie :)
2016-07-13 09:39:57
ZaRadny
Jeśli sam namaluje to złamie prawo ... radny BezRadny a co jeśli pieszy zderzy się z rowerem ? Rowerzysta chyba ten krótki odcinek może bezpiecznie według przepisów przeprowadzić ?
2016-07-13 09:38:23
Pisowski chuligan
No tak-bezprawie w PiS-ie jest dzisiaj powszechnie znane i na czas trwania w rządzie obowiązujące.Duklanowski nie chce być gorszy i musi mieć w swoim CV łamanie prawa.Dla wielu z nich praworządność to jak splunąć.Partyjna legitymacja to dla nich klasyczny immunitet.
2016-07-13 09:34:48