Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

PiS broni toru gokartowego przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie

Data publikacji: 2022-01-17 16:24
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-20 00:18
PiS broni toru gokartowego przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie
Agnieszka Kurzawa i jej koledzy z PiS sensu w przenoszeniu toru gokartowego nie widzą. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości stają w obronie toru gokartowego przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Złożyli interpelację z wnioskiem do prezydenta miasta Piotra Krzystka, aby nie przenosił tego obiektu w inne miejsce.

Temat wywołało upublicznienie "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Zachód, Osiedle Zawadzkiego – Klonowica", które zakłada, że dominującą funkcją w miejscu, gdzie działa tor, miałaby być  "zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna niskiej intensywności z zielenią wysoką”. Oznacza to wybudowanie osiedla.

- A przecież tor gokartowy ma długą historię, jest atrakcyjnym miejscem dla turystów - mówi radna Agnieszka Kurzawa. - W Polsce takich miejsc jest niewiele, ten tor ma wysoką klasyfikację. Pierwsze sukcesy odnosił tu Robert Kubica. Wychowały się tu pokolenia osób związanych ze sportami motorowo - kartingowymi.

Szczecińscy Radni PiS bronią toru gokartowego przy al. Wojska Polskiego

W swojej interpelacji radni - oprócz Agnieszki Kurzawy podpisali się pod nią Marcin Pawlicki i Krzysztof Romianowski - argumentują tak: "Należy wspomnieć, że lokalizacja toru kartingowego w aktualnym położeniu jest zgodna z obowiązującym prawem miejscowym. Właściciel toru, infrastruktury, jak i obiektów towarzyszących posiada tytuły prawne do gruntu oraz naniesień. W pobliżu znajdują się również inne obiekty rekreacyjno – sportowe tj. kąpielisko Arkonka, stadion piłkarski przy ul. Arkońskiej, czy też stadion lekkoatletyczny. Jednak niekorzystne zmiany przewidziane w Studium dotkną wyłącznie toru gokartowego. Dlatego tłumaczenia miasta o kierowaniu się „filozofią wyhamowania rozlewania się miasta, budowania miasta zwartego, 15-minutowego, kompaktowego” w wyniku, czego teren przy al. Wojska Polskiego zostanie przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną, jest co najmniej wydumany".

- Pod petycją, aby tor pozostał tam, gdzie jest, zebrano już 1400 podpisów, w tym 800 podpisów szczecinian - dodaje A. Kurzawa. - Nie mamy żadnej konkretnej informacji co do tego, w jakie inne miejsce tor miałby zostać przeniesiony. Właściciel zrobił tu już inwestycje. Między innymi cztery lata temu wymienił nawierzchnię. Ma plany dalszej rozbudowy. Tor powinien zostać przy al. Wojska Polskiego.

Magistrat uważa, że ten teren jest właściwy dla budowy nowego osiedla, ponieważ posiada w pełni rozwiniętą infrastrukturę społeczną. Ponadto zdaniem urzędników hałas i zanieczyszczenia generowane przez tor gokartowy nie jest odpowiedni ani dla sąsiadującej zabudowy mieszkaniowej, ani dla przyrody w Syrenich Stawach.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gosciu
2022-01-19 23:54:56
Szczecinianin 2022-01-19 20:51:21.. Tym komentarzem sam sobie zaprzeczasz.. Zresztą po wylewach komentarzowych twych równoleglych do twej mysli... Sam sobie odpowiedz..
Szczecinianin
2022-01-19 20:51:21
Każdy ma prawo mówić i wierzyć sobie w co chce. Szufladkowanie ludzi nie ma tutaj najmniejszego sensu. Poziom Waszych wypowiedzi jest żenujący. Nie macie argumentów żadnych, które przekonały by mnie do pozostawienia tego toru i schroniska w tym miejscu (pomijając fakt że i tak nie mam na to najmniejszego wpływu). Zdrowia życzę i może wizyty u specjalisty, takie stany się pogarszają.
Jojio
2022-01-19 20:37:28
STOP Bezprawiu 2022-01-19 19:46:08.. Dobrze rozumujesz patodeweloperka.. Wypisani przez ciebie nicki komentujących to ta sama osoba z z lewatywsko liberalnym musleniem od roslinek i zwierzątek.. I mysli ze deweloperka drzewostan zachowa.. Wiec osobo przeczytaj uwaznie i jak petycja bedzie by nie tykac tego miejsca podpisz.. Tyle
Szczecinianin
2022-01-19 20:30:30
Naprawdę myślicie że komentarze pod artykułem który przeczyta może z 1000 osób ma wpływ na decyzję miasta? Zalecam wizytę u specjalisty skoro myślisz że piszę na zlecenie jakiegoś "tajemniczego układu". Troche w Twojej wypowiedzi wieje paranoją i urojeniami. Ani jednego sensownego argumentu za pozostawieniem toru w tym miejscu nie przeczytalem ani w artykule, ani w komentarzach.
STOP Bezprawiu
2022-01-19 19:46:08
Do Hubi, Hey, Szczecinianin - to, że piszecie komentarze na zlecenie patodeweloperki i śmierdzącego układu z U.M. to widać, słychać i czuć. Układ podał argumentację, że tor kartingowy nie wpisuje się w: „filozofię wyhamowywania rozlewania się miasta, budowania miasta zwartego, 15-minutowego, kompaktowego, kształtującego zabudowę mieszkaniową na terenach, które już posiadają w pełni rozwiniętą infrastrukturę społeczną”. Taką mają filozofię i tego będą się trzymć !!!
Szczecinianin
2022-01-19 19:12:24
Fajnie chłopaki macie że się bawicie w samochodziki dla dzieci i to Wasze całe życie i jeszcze się macie za mądrale. Możecie być nawet największymi Pisowskimi przydupasami a i tak nic Wasz lament nie da. Jak piszecie tak jest "dwóch wyrazów nie zrozumiecie ...".
Mito
2022-01-19 17:54:51
Szczecinianin 2022-01-19 17:00:03.. Jednak jak napisano wczesniej ktoś tu ".. Mądremu dwa slowa starczą, a glupiemu to i referatu mało..".. To juz tu proponują pojedz tam wejdz do budynku i popytaj.. Pozatym 24h to nie jest.. A co do twego noc przecowko ZP (jesli wiesz co za skrót) to czytaj swe posty wczesniej.. Zresztą jak tak nardzo budrzet chcezz zasilac to od Tori odp.. A sprzedaj mieszkanie i wplac do budrzetu miasta i pensje czy co tam masz oddawaj.A hotele po co ci
Szczecinianin
2022-01-19 17:00:03
Śmieszą mnie odpowiedzi właściciela na tym forum. Nigdzie nie napisałem że jestem przeciw ZP, piszę tylko że zmiana lokalizacji jest na korzyść miasta i większości jego mieszkańców. Tak się składa że na tym torze ciągle pustki (w nocy też;). Rozumiem że szkoda ciepłej posadki. Ten teren jest warty majątek i w tej chwili miasto nie ma żadnych korzyści z tego że fajnie sobie pojeździ kilkadziesiąt osób w tygodniu.
Szczecinianin) (
2022-01-19 15:28:47
Szczecinianin.. Jeszcze raz.. To ze przejeżdzasz czesto(pora dnia), i nie widzisz, to jak pisał juz tu ktoś, przyjdz tam i dowiedz sie jak to jest od środka... A przenies u siebie lazienke w mieszkaniu na miejsce kuchni(tez jest tam armatura hydrauliczna).. Sprawa sie ma tylko tyle ze ty zatrzetrzewiony jestes w anty ZP.. Pamietaj ze deweloper ma gdzies ktos ty i za chwile ciebie bedą chcieli przeniesc.. Pozatym nie wypowiedaj sie za wzzystkich bo tylko ze trzech cie zna...
Jak
2022-01-19 13:31:55
Wałek jak z Lodogryfem?
Szczecinianin
2022-01-19 13:08:48
Tor można przenieść gdzie indziej i będzie to z korzyścią dla wszystkich. Często przejeżdżam obok i zadko widuje żeby ktoś po nim jeździł. Dla garstki pasjonatów nie ma sensu tego trzymać w tym miejscu skoro miasta może zyskać dodatkowe fundusze i tyle. Przy okazji można by zbudować tor z prawdziwego zdarzenia jak np. W Poznaniu. 800 osób się podpisało, wielkie mi co. Rozumiem że to dla Was ważne, ale dla większości nie.
>Szczecinianin
2022-01-19 11:54:11
Szczecinianin. 1- nie pisz za wszystkich, bo nikim w tlumie jestes dla innych. 2-nie korzystasz nie wiesz. 3-zrób ankiete, tak jak my robimy zbiórke podpisów. 4-wpadnij fo nas pierwsze piętro pokój 20 wlasnie na torze w budynku i powiedz nam ze to niepotrzebne, nawet nie wiedząc co tam jeszcze jest.. 4-równie dobrze i ty nie jestes potrzebny i na twoje miejsce.. Domyśl sie
Szczecinianin
2022-01-19 09:45:07
Tor trzeba przenieść , jak w tym miejscu powstaną budynki mieszkalne I hotele co roku będą wpadały pieniądze z podatków do miejskiej kasy. To właśnie PIS sprawił że wpływy do miejskiej kasy są od tego.roku mniejsze , tak worc w interesie mieszkańców jest to żeby wpływy z podstawowych lokalnych były jak najwyższe. Tor można przenieść na obrzeża i zrobić coś porządnego.
Szczecinianin
2022-01-19 09:41:19
Ten marny tor jest nikomu nie potrzebny. Zróbcie ankietę jaki procent osób mieszkających w Szczecinie chociaż raz przejechało się po torze. Po za tym są inne tory w Szczecinie , a to miejsce powinno zasilić kasę miasta Szczecin której to właśnie PIS odebrał ogromne środki na inwestycje i rozwój miasta.
Licznik Grodzkiego
2022-01-19 08:51:46
To już 304 dni bez głosowania w sprawie immunitetu. Paweł Kukiz proponuje komisję śledczą w tej sprawie
@Hey2.
2022-01-18 20:24:09
@Hey2.. To wynika, że nawet po chinsku bys nie zrozumiał... Polonista sie znalazł.. "mądremu dwa słowa starczą, a głupiemu to i referatu mało..." autor Sofronow cyt. S. Anioł..
@Hey2
2022-01-18 19:33:25
Ty przeczytaj co nabazgrałeś , bo jeżeli twoja wiedza jest taka , jak pisownia , to gratuluję poczucia humoru, a argumentacja słaba!
Hey2
2022-01-18 17:44:37
Wlasnie w tym problem. Ze za duxo hoteli gastronomii, a mieszkania deweloperskie(grubykot) drogie.. Tam masz mozlieosc na torze, nauczyc sie chamowac, omijac, ogolnie manowac nad autem( jasli miales, aś, stluczke to wiesz o vo chodzi..) wiec dpbrze ze lilnują sprawe a pozatym sxykuje soe petycja by oddynąc pomsł co fo tego terenu włącznie ze schronoskiem... Wiec zanim coś, doobrze sie zastanowic a i sprawdzic w praktyce... Bo zachwile i ty dach nad glową stracisz w ramach hoteli gadtronomi..
Hey
2022-01-18 14:55:19
Witam , widzę po większości wpisach forumowiczów że są powiązani z inicjatorami tego protestu :( a szkoda że nie ma racjonalnego myślenia że to atrakcyjnie położone miejsce powinno być zagospodarowane żeby służyło ludziom w szerszej (hotele, mieszkania ,gastronomia i rekreacja ) skali a nie tylko wąskiej grupie amatorów sporu motorowego .Jest hotel Silver przy rondzie Hakena i tam jest właściwe miejsce dla tych co lubią hałas , oby nie w sercu miasta!
Bogdan
2022-01-18 13:41:55
Deweloper już nerwowo nóżkami przebiera . Uda się czy nie. Oto jest pytanie? Tylko po co zagęszczać miasto. Już dość tego betonu.
@Kaktus
2022-01-18 12:25:06
Jaki wałek z Lodogryfem? Przecież w miejscu starego lodowiska stanęła nowoczesna hala tenisowa. Teren pozostał pod sport i rekreację.
Pablo E.
2022-01-18 11:42:30
Prawda jest taka, że Czystek się kończy jako włodarz i teraz handluje czym się da żeby się nachapać!!!
Licznik kar za Turów
2022-01-18 10:01:48
120 dzień niewykonania wyroku TSUE czyli Polska z winy rządu PiS musi zapłacić już 60 mln euro kary. Przy obecnym kursie euro do złotówki to jakieś 270 milionów złotych. Może radni PiS przemówią wreszcie do rozsądku swoim kolegom w Warszawie.
Kaktus
2022-01-18 09:20:13
Był jeszcze niezły wałek z lodogryfem. o którym niewielu wie.Kolesie z miasta - firma masters - pseudofundacja promasters.
Zakład?
2022-01-18 08:58:43
Idę o zakład, że po Krzystku to spłynie. Skadinąd wiem, że jest to bardzo uparty typ.
Tor musi zostać
2022-01-18 00:23:55
Tor jest legendą Szczecina, jeśli ktoś jest słoikiem to nigdy tego nie zrozumie, bo nie czuje miasta, w którym jest tylko przyjezdnym mieszkańcem. Widać, że obrona toru jest ponadpartyjna, skoro w petycję zaangażowany był przedstawiciel przeciwnej opcji.
Szczecin
2022-01-17 23:01:10
A pamiętacie jak trwała walka w 2016 roku, przeciw lokalizacji schroniska dla psów na Osowie? To wtedy przestrzegano, że przeniesienie schroniska to pierwszy etap przygotowania gruntu dla dewelopera.! I macie realizację tych planów!
krętacze
2022-01-17 22:55:16
Ostatnio padały informacje o planowanej budowie na terenie toru na Pogodnie, a tym razem jest mowa o dzielnicy Zachód, Osiedle Zawadzkiego – Klonowica. Deweloper chętnie sprzeda bloki na Zawadzkiego jako na Pogodnie. Redakcja powinna pisać o osiedlu Zawadzkiego-Klonowca, może to ostudzi chęć sprzedaży terenu "na Pogodnie". Domy na Pogodnie stoją na Pogodnie, a na Zawadzkiego - na Zawadzkiego. Każde osiedle ma swoją specyfikę. Już powstało "Pogodno II" na Krzekowie, teraz będzie "Pogodno III" ?
@Hubi
2022-01-17 22:49:39
A dlaczego ma być hałas w pobliżu miejsc wypoczynkowych przy marinach nad Jez. Dąbie?
Nie zajmujcie sie..?
2022-01-17 21:15:07
"Pierdolami" ...tylko Waznymi Sprawami dla Miasta i jego Mieszkancow !!
Hubi
2022-01-17 21:08:13
Brawo radni i Prezydent. Mieszkamy w mieście, mieszkania na;ezy budować w mieście a nie w gminach Dobra czy Kołbaskowo. Korzystający z toru nie muszą hałasować w pobliżu miejsc wypoczynkowych. Niech jadą np na niewykorzystany teren przy lotnisku na Przestrzennej-Eskadrowej.
Wybaczcie im ...
2022-01-17 20:45:07
Radni PIS będą bronić nawet przez siebie wysypanej hałdy śmieci na środku ulicy , byle udowodnić nieudolnośc samorządów i osiągnąć cel ! Czyli przekazać 100 % władzy w ręce starego tetryka Jarosław Polskęzbawa - taka ich rola ...niestety
Ktos
2022-01-17 20:27:14
Choć raz niepokalana Kurzawa coś madrego robi
Ewka
2022-01-17 20:16:12
Nie potrzeba więcej mieszkań .. Hanza Tower czeka któryś rok .... same wolne mieszkania...
Deweloper
2022-01-17 18:41:20
Likwidować tor, budować apartamenty jak Trzaskowski w Stolicy, prywatyzować wszystko co się da. W tym mieście nie mam gdzie budować !!
Hrabia Monte Christo
2022-01-17 18:10:01
Brawo Pani Agnieszko,Panowie Marcinie i Krzysztofie.Zawsze stójcie po stronie mieszkańców Szczecina,a my Wam się odwdzięczymy przy urnach wyborczych.
Przemo
2022-01-17 18:07:21
Jeździłem tam i mój syn, to chore, żeby likwidować takie miejsce. Szczecin zaczyna być miastem wynajmowanych mieszkań i rentierów. Ludzie tu nawet nie mieszkają, tylko wszystko na wynajem. To kierunek do nikąd
Jacek
2022-01-17 18:06:40
Popieram "Foksika" dodałbym że przydałby się może w miejscu schroniska zbudować wybieg ogrodzony dla psów podobny do tego jaki jest na ul.Taczaka. Nowoczesny plac zabaw dla dzieci a może skwer rododendronów ,albo miejsce gdzie seniorzy mogliby pograć w szachy.Albo wszystkio naraz ,ale nie zamknięte osiedle mieszkaniowe
Betonowy Prezydent
2022-01-17 18:04:48
Aaa betonowy prezydent i tak ma w nosie wszystko i zrobi po swojemu
Tomi
2022-01-17 18:03:20
Prezydent, który niszczy tradycje Szczecina. Nie dajmy się…
rajder
2022-01-17 18:01:09
Popieram, a jakoś koalicjanci Krzystka milczą... betonowy Szczecin
gass
2022-01-17 18:00:08
Wypier... mi z blokami ! WARA od toru
Foksik
2022-01-17 17:57:04
Osiedle można wybudować po drugiej stronie gdzie jest Polmo,Sot czy ogródki działkowe.A tor powinno się zadaszyć i dobudować kręgielnie,siłownię,miejsce dla rolkarzy czy lodowisko itd.Tu jest stadion lekkoatletyczny,tor kolarski. Jestem za rozwijaniem tu obiektów sportowych
Orlenek
2022-01-17 17:45:32
A ja pamiętam jak gruby Zaremba startował na prezydenta Szczecina to obiecywał, że zbuduje tor Formuły 1. NAPRAWDĘ!!! Bez jaj. Argument o Kubicy jest śmieszny, bo ten do dziś nie umie jeździć i rozwala tylko samochody, aloe Oreln płaci za tę zabawę.
A co wybudują
2022-01-17 17:26:16
przy Urz. Miasta na rogu Herbowej i Szymanowskiego (przy Odrowąża) Już robili odwierty. Do tej pory był tam piękny klomb z pięknymi różami. Połać nie duża ale w jakim miejscu!!
beli
2022-01-17 17:13:03
"Ja też jestem za tym torem" a patodeweloperka niech szuka gdzie indziej miejsca.
Edek
2022-01-17 17:02:00
Jestem za utrzymaniem w tym miejscu toru.Deweloperzy przy okazji wytna pol Lasu Arkonskiego . Nie zgadzam się żeby wprowadzać zabudowę w bezpośrednie sąsiedztwo LA .Może jeszcze wybudują tutaj drapacze chmur. Krzystek nieudaczniku przestań dewastować to miasto - dosyć tego.
Ula
2022-01-17 16:57:05
Zieleń wysoka ale czy ta ocalała czy ta z nowych nasadzeń po wycięciu drzew pod bloki? Bo na pewno będą ciać drzewa bo bardzo to lubią
Szczeciniak
2022-01-17 16:55:48
Zachować tor i zbudować drugi większy niż w Poznaniu.Wstyd że w Szczecinie nie ma się gdzie ścigać...
Jędrek
2022-01-17 16:40:55
Czy pisowcy chcą wchodzić w konflikt z deweloperką?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA