piątek, 14 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nagrania z Geblewiczem ujawnione

Nagrania z Geblewiczem ujawnione (akt. 2)

Nagrania z Geblewiczem ujawnione
Data publikacji: 2018-10-12 16:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-25 17:41
Wywietleń: 2909 356021

TVP3 Szczecin ujawniła kolejne nagrania z restauracji Sowa & Przyjaciele. Tutaj materiał wyemitowany przez TVP Szczecin.

***

Wcześniejsze informacje:

TVP3 Szczecin ujawniła fragmenty nagranej nielegalnie rozmowy w restauracji Sowa & Przyjaciele, w której uczestniczyli politycy Platformy Obywatelskiej ze Szczecina: Olgierd Geblewicz, marszałek województwa i poseł Bartosz Arłukowicz, oraz reprezentujący wówczas firmę Echo Investment Krzysztof Kwapisz. 

Z tych fragmentów wynika, że Kwapisz ustalał z politykami, co zrobić, aby podczas głosowania Rady Miasta Szczecin politycy PO przyczynili się do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego pozwalającej rozbudować centrum handlowe Galaxy.
Biznesmen zapewniał, że będzie „wdzięczny” za tę decyzję. Po spotkaniu w warszawskiej restauracji – gdy Geblewicz został wybrany na szefa struktur PO w Szczecinie – większość radnych Platformy opowiedziała się za rozwiązaniem korzystnym dla Echo Investment.
Małgorzata Jacyna-Witt, wtedy radna niezrzeszona, która głosowała przeciwko zmianom, skomentowała to nagranie tak: "No i większość radnych z Platformy Obywatelskiej, "bezpartyjni" od Krzystka plus "bracia czerwoni" z SLD zagłosowali za..."
(as)

Geblewicz: TVPiS i RadioPiS prowadzą brudną kampanię

Marszałek Olgierd Geblewicz na jednym z portali społecznościowych ujawnienie przez szczecińską telewizję nagrań z restauracji Sowa & Przyjaciele, na którym słychać także jego
rozmowę, skomentował tak: „ No to TVPiS i RadioPiS wkroczyły w pełnię brudnej kampanii na ostatnim odcinku wyborów samorządowych. Skomentuję więc w kilku zdaniach pisowskie „sensacje”:
1. W przeciwieństwie do Premiera Morawieckiego nie obiecywałem nikomu „pięciu dych, siedem czy stówki”, ani oczywiście mi nie oferowano.
2. Rozmowa nie dotyczyła Urzędu Marszałkowskiego, ani pełnionej przeze mnie funkcji Marszałka.
3. Byłem proszony przez przedstawiciela inwestora- firmy Echo Investment o umożliwienie spotkania z klubem radnych PO w Szczecinie, celem przedstawienia zamierzeń inwestora w odniesieniu do przebudowy Centrum Galaxy i przekonania radnych, co do korzyści płynących z tego dla miasta. Nie jestem radnym miasta, więc nie znam szczegółów, ale Inwestor był rozgoryczony, że całość inwestycji prowadził w pełni w uzgodnieniu z miastem, zgodnie z prawem i uzyskał wszystkie wcześniejsze decyzje i w ostatnim momencie projekt padł ofiarą konfliktu politycznego w Radzie Miasta, głównie pomiędzy klubem Prezydenta Krzystka- a PiS, jego koalicjantem. Podnosił że firma, która zainwestowała w regionie kilkaset milionów złotych nie powinna być traktowana, jako zakładnik lokalnych wojen, bo traci na tym również miasto.
4. Nie wiem czy ostatecznie przed sesją Rady Miasta doszło do spotkania z klubem. Z wyników głosowania widać, że klub nie miał w tym przedmiocie dyscypliny głosowania. Dziś zmodernizowane Galaxy służy mieszkańcom, płaci do miasta podatki, a nowy wygląd na pewno poprawił estetykę przestrzeni publicznej w tej części miasta.
5. Wszystkich urażonych „słownictwem” przeprasza już teraz, bo nie przypominam sobie by Premier to uczynił. Radnego Łukasza Tyszlera przeprosiłem osobiście”
(as)​
Fot. Ryszard Pakieser (arch)

Komentarze

Msmsms
Biedny Olgierd musiał słuchac jak go Krzyś opieprza. Ale to wszystko dla dobra miasta.
2018-10-14 11:13:32
poznaniak
Znowu Szczecin na ustach w całej Polsce, szczególnie TVP3 griluje ten temat , no ale i w TVN wspominali o tym. wstyd na całą Polskę,ze Szczecin ma takich polityków samorządowców. Z Poznania nikogo nie nagrali -mamy politykow na poziomie , pierwsza liga, nie szwędają sie po takich spelunach.
2018-10-14 08:42:47
k
Fajna jest demokracja ! Raz cię wybiorą i rządzisz 20 lat ! WY;P...
2018-10-13 16:42:46
Potwierdzenie
Czyli Geblewicz i jego PO jest na smyczy szemranych biznesmenów. Żadna to niespodzianka , wiedzieliśmy o tym wcześniej . To tylko potwierdzenie tego lewackiego bagna. PO zaczęło walkę taśmami , no to mają teraz rewanż.
2018-10-13 16:11:40
dość
@ ;-) "Fajnie, ale przecież PiS i Bezpartyjni byli za rozbudową Galaxy. " Czemu pełowski politruku BEZCZELNIE ŁŻESZ? PiS i Jacyna joko jedyni byli wyraźnie przeciw rozbudowie! Wy już nie macie żadnych zahamowań z zakłamywaniu rzeczywistości!
2018-10-13 14:23:43
;-)
Fajnie, ale przecież PiS i Bezpartyjni byli za rozbudową Galaxy. Ci się chociaż wahali. Fajny cytat: Co do MJW trzeba przyznac, ze minister Brudzinski to niezly taktyk. Wystawil Sochanskiego na kandydata, gdyz tylko on mogl przekonac MJW do niekandydowania na prezydenta oraz dac pewna wygrana Krzystkowi (wyelminowanie osob, ktore go krytykuja tylko to potwierdza). Dodatkowo MJW pewnie wzmocni w jakis sposob liste PISu do sejmiku. Wynik tego pewnie bedzie taki, ze PIS plus bezpartyjni beda rzadzic zarowno w sejmiku jak i w radzie, a MJW po wyborach stanie sie bezuzyteczna. To niestety oznacza dramat dla wojewodztwa jak i miasta.
2018-10-13 10:35:15
do @ Szczecinianka
- cuda pani, cuda! Ja pamiętam chociaż stary już trzoszkę jestem jak jeden taki co "haratał swą ślubną" bez kościelnego "prawa jazdy" nagle wzięł ślub w kościele katolickim, a błogosławieństwa udzielił mu sam "Gocio"...Jeszcze będą cuda w nadchodzącym tygodniu, a po miesiącu tzw. "normalka".
2018-10-13 09:28:53
@ Ciekawe
Skończ z tym chorym bełkotem. "PO-wsko"-leki brałeś czubie?
2018-10-13 09:16:34
Ciekawe...
A jak to PO-wsko Geblewiczowe tlumaczenie sie... odbierze i zrozumie np. CBA i Prokuratura oraz Kancelaria Premiera R.P ??? Wlaczajac w to tlumaczenie sie... i obecnego Premiera R.P. w roku juz 2018-ym !!
2018-10-13 00:02:13
Nie daj się!!
P Geblewicz nie daj się Pan PISIORSTWU a ta panienka w podeszłym już wieku jak jej tam na W..... coś, tam wszędzie, wszędzie swój jad w TVP3 wywala. Nawet nikt SMS nie wysłał na nia, ha ha!!! A taśmy? Olej je, stare kotlety jak to imć P Mazurek mówi na tasmy Morawieckiego. Masz Pan mój Głos!!!
2018-10-12 23:53:08
powieść w odcinkach
teraz czekamy na następne taśmy... może jakieś słuchowisko w p.radio będzie?
2018-10-12 22:21:57
komentarz polityczno- biznesowy w stylu nagrań u sowy
Q.. , ale ja tych ch... Q ... niech ida w p... , s... j... ch.. ! To jest Polska naszych czasów - głosujmy na tych przedsiębiorczych , utalentownych ch... !Tyle jest jeszcze do sp... , i zaje... .
2018-10-12 22:09:18
xxx
Gościu mówi ze radni mają się w tym czasie isc wysrac a ten nic.
2018-10-12 21:37:45
@Ja
sprzedajne to są te mendy handlujące przy wódzie u jakiejś sowy , czy innej sroki !
2018-10-12 21:29:00
@topek
Twoje chamstwo to absolutny top - niczym klimatyzwany po-klop !
2018-10-12 21:26:43
Rysio
Pani Jacyna zawsze umie się znaleźć. Barwy też zmienia jak powieje wiatr historii. Gratuluję, jak kameleon.
2018-10-12 21:02:24
Jarun
Oleg ostro pojechałeś po Jacynie, per ta k*...znasz ją od tej strony?
2018-10-12 20:36:08
po -szmbo !
i tyle w temacie ku... rozmów naszych prominentów - chamów !
2018-10-12 20:24:00
głupie tłumaczenia
Teraz to nagle brudna kampania?
2018-10-12 19:21:04
Ja
No tak radio Szczecin sprzedajny pisowski radiowęzeł
2018-10-12 18:56:15
topek
Jacy wy jesteście głupi pisowskie ścierwa że strach się bać!
2018-10-12 18:48:36
kangur
W Partii Oszustów to standardy-kłamstwa,oszustwa,mataczenie i korupcja.Nie może być tam inaczej.
2018-10-12 18:44:42
gregor102
@Szczecinianka :- Lepiej późno, niż wcale.. ;)
2018-10-12 18:27:10
Szczecin
To niech jeszcze pani Witt zajmie się tematem funkcjonowania Areny i relacji na linii zarządca - miasto i kto komu ile i za co płaci.
2018-10-12 18:03:20
@Szczecinianka
Bardzo ciekawe, że zaczął portal Onet, który jako pierwszy podał, że wśród nagranych są Geblewicz i Arłukowicz.
2018-10-12 18:02:22
zadna tez niespodzianka
ze teraz to wychodzi jeszcze przez tydzien cuda potem zaglosujcie i tyle po obiecankach
2018-10-12 17:41:33
Ble
przecież te PE-ŁO to w programie ma dwa parametry 1. bezrobocie i niewolnictwo 2. hipermarkety które zabijają drobną produkcję+drobny handel a produkty z marketów to sama niejadalna chemia oraz nierozkładalne(brak biodegradowalności) inne materiały w przyrodzie - - -to nieludzkie lub jak kto woli satanistyczne pomysły...
2018-10-12 17:39:10
Szczecinianka
Ciekawe że ujawnili taśmy na tydzień przed wyborami :)
2018-10-12 17:19:32
szczecinianin
partia oszustów,wiec to żadna niespodzianka