sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Piraci wciąż grasują

Piraci wciąż grasują

Piraci wciąż grasują
Data publikacji: 2016-02-11 15:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1853 117787

Już trzydziestu dziewięciu kierowców straciło w tym roku prawo jazdy za brawurową jazdę w terenie zabudowanym. Oznacza to, że prawie czterdzieści razy w miastach naszego województwa piraci drogowi jechali z prędkością o 50 km/h przekraczającą dozwoloną.

Z policyjnych statystyk wynika, że na drogach w Zachodniopomorskiem ginie coraz mniej ludzi. Dochodzi też do mniejszej liczby wypadków. To dobra wiadomość. Niestety liczba tragedii, do których dochodzi w naszym województwie wciąż jest duża. Na drogach nadal jest niebezpiecznie. Jak twierdzi mł. insp. Grzegorz Sudakow, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie. Z badań wynika, że przy prędkości 50 km/h potrącony ma zaledwie 50 proc. szans na przeżycie. Ale jeśli wpadnie pod samochód jadący z prędkością 70 km/h - a tak było ostatnio na ul. Krygiera - ma zerowe szanse na wyjście z wypadku cało.

Kierowca seata najprawdopodobniej jechał zgodnie z przepisami. Był trzeźwy. Ponoć nie zauważył wchodzącego na jezdnię, który nie miał na sobie żadnego elementu odblaskowego. Ubrany na czarno mógł więc być dla prowadzącego pojazd niewidoczny.

Ale tylko cud mógłby uratować potencjalne ofiary piratów, którzy wciąż jeżdżą po terenie zabudowanym z prędkością o 50 km/h przekraczającą ustawowo dozwoloną (np. jesienią ub. r. zatrzymano na al. Wojska Polskiego w Szczecinie pojazd jadący powyżej 100 km/h!). Takich kierowców policjanci zatrzymali już w tym roku prawie czterdziestu. Stracili prawa jazdy.

- Średnio w tygodniu zatrzymujemy w Zachodniopomorskiem 7-8 takich kierowców - przyznaje Grzegorz Sudakow. - To wciąż dużo, ale, co pocieszające, ich liczba stale maleje.

Przepisy dotyczące zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym weszły w życie w maju 2015 r. Funkcjonariusze twierdzą, że zaostrzenie kar było krokiem w dobrym kierunku. Zapewniają, że te obostrzenia zaczynają przynosić efekty.

- Z naszych obserwacji wynika, że kierowcy już zaczęli jeździć wolniej i ostrożniej - mówiGrzegorz Sudakow. - Na poprawę sytuacji miało wpływ wiele czynników. Na pewno nie bez znaczenia była liczba przeprowadzonych kontroli. Policjanci zachodniopomorskiej drogówki przeprowadzili ich w 2015 r. ponad milion. ©℗

Leszek Wójcik

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

vin
proponuję przyjrzeć się rejestracji ZPL co wyrabiają nowo-bogaccy z Bezrzecza i innych dzielnic gdzie króluje ta rejstaracja np dojady do szkół i przedszkoli!! bo zawsze z póżno dojadą a więc ponad 80 km/h nadrogach osiedlowych!!!
2016-02-12 20:03:57
Gonić drogową hołotę bez litości !!!
.
2016-02-12 07:12:02
Panie Leszku
Ilu przed północą, a ilu po. Pozdrawiam Pajo.
2016-02-11 17:22:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie