Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Piłują przy stawie

Data publikacji: 26 października 2016 r. 14:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Piłują przy stawie
 

OD września na osiedlu Słonecznym trwa rewitalizacja terenu przy Rubinowym Stawie. Wycinane są stare topole. Prace powinny się zakończyć na przełomie roku.

Teren Rubinowego Stawu zlokalizowanego przy ul. Jasnej przechodzi generalny remont. Prace zmierzające do zagospodarowania okolic stawu rozpoczęły się kilka tygodni temu.

- Obecnie trwa wycinka starych topól, których stan zagrażał życiu i zdrowiu przechodniów. Zostaną ścięte zupełnie, a pniaki wyfrezowane. W ich miejsce posadzone zostaną nowe drzewa, również topole, ale innego, lepszego gatunku - mówi Roman Błażejewicz z firmy Agro Serwis.

Następnie wykonane będą prace ziemne, rozbierane istniejące nawierzchnie i obrzeża, które mogą kolidować z dalszymi robotami. Teren zostanie też oczyszczony z gruzu, a potem zagospodarowany na nowo. Zrobione będą podbudowy, przygotowane utwardzone alejki z elementów betonowych i bitumicznych. Przy nowych ścieżkach ustawione zostaną elementy małej architektury, takie jak ławki czy kosze na śmieci. W planie jest również przeprowadzenie prac zieleniarskich polegających na wykarczowaniu i wycince krzaków. Teren na nowo obsiany zostanie trawą. Stare i zniszczone ogrodzenie będzie rozebrane, zastąpi je systemowe. Inwestycję wyceniono na 686 tysięcy złotych. Zgodnie z kontraktem, wykonawca ma dziewięćdziesiąt dni (od czasu wejścia na plac budowy) na zakończenie działań. ©℗

(szymw)

fot. Szymon WASILEWSKI

Trwają prace rewitalizacyjne przy Rubinowym Stawie na osiedlu Słonecznym.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rzeź drzew
2016-10-26 22:57:45
Nasuwa się pytanie czemu mają służyć te barbarzyński działania? Kto stwierdził i na jakiej podstawie, że drzewa zagrażają życiu ludzi? Zniszczono zdrowe drzewa tylko dlatego, żeby ktoś mógł zarobić 686 tyś.zł To bardzo przykre.
bieta
2016-10-26 18:50:35
Czyli to co zwykle - wycinanie starych , wielkich drzew i krzewów po to, żeby posadzić jakieś namiastki , które udają drzewa i krzewy...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA