Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Podpisują się pod tramwajem

Data publikacji: 2016-10-20 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:18
Podpisują się pod tramwajem
 

Blisko czterysta osób podpisało w ciągu niespełna tygodnia petycję dotyczącą przywrócenia tramwaju na fragmencie al. Wojska Polskiego, który ma zostać zrewitalizowany w przyszłych latach.

Petycję adresowaną do Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina, wystosowało Stowarzyszenie Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina. Organizacja pisze w niej m.in.: - „My, mieszkańcy Szczecina, prosimy o przywrócenie linii tramwajowej na al. Wojska Polskiego. Z niepokojem odnosimy się do planów rewitalizacji alei bez wprowadzenia odważnych zmian w komunikacji miejskiej na tym obszarze". 

Apel SENS-u odnosi się do przedstawionej przez miasto koncepcji rewitalizacji odcinka al. Wojska Polskiego od pl. Zwycięstwa do pl. Szarych Szeregów. Z decyzji magistratu, która miała zostać poprzedzona m.in. konsultacjami społecznymi, wynika, że na wskazanym fragmencie alei poszerzone zostaną chodniki, ale nie zniknie ruch samochodowy, zostanie on tylko uspokojony (strefa 30, jeden pas w każdym kierunku), powstaną miejsca parkingowe. Wśród 12 koncepcji, które brano pod uwagę i systematycznie odrzucano, by wybrać tę jedną, kilka zakładało poprowadzenie aleją trakcji tramwajowej kosztem ruchu aut. W kontekście komunikacji miejskiej, urząd postawił jednak na autobusy, argumentując, że wynika to ze strategii miasta oraz głosów mieszkańców. 

SENS zarzuca w petycji: „Przygotowanie oraz przeprowadzenie konsultacji społecznych było nieprofesjonalne, a głosy pojawiające się w trakcie ich trwania kompletnie niesłuchane. Temat tramwaju od samego początku traktowany był po macoszemu, a jego potencjalna realizacja nigdy nie doczekała się poważnej debaty publicznej". Stowarzyszenie przywołuje też dokumenty planistyczne i strategiczne przygotowane w ostatnich latach przez miasto, w których mowa jest m.in. o potrzebie dogęszczania sieci tramwajowej w śródmieściu.  

W ciągu niespełna tygodnia internetową petycję podpisało 380 osób (stan na 20 października). Apel dostępny jest wciąż na www.petycjeonline.com/przywrocenie_linii_tramwajowej_na_al_wojska_polskiego 

(szymw)

fot. Koncepcja al. Wojska Polskiego zaprezentowana przez miasto nie wszystkim się podoba.

Więcej w magazynowym wydaniu „Kuriera" - proszę się upewnić, czy na pewno jutro pójdzie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja
2016-10-22 09:15:06
Grupa rowerowych oszołomów którym jedynym motto jest przeszkadzanie zmotoryzowanym próbuje dyktować społeczeństwu jak mają żyć. Zbuduj sobie świrze linie tramwajową pod oknem i brandzluj się przejeżdżającym obok tramwajem.
aaa
2016-10-21 14:41:38
a może lepiej autobusy z napędem elektrycznym ?
Roberto
2016-10-21 14:24:12
zróbmy najpierw trasy obwodnicowe wokół centrum i drugi ring wokół dzielnic obrzeżnych na poziomie dróg szybkiego ruchu, tak jak to jest np w Berlinie, a później zabawiajmy się w korkowanie i zwiększanie hałasu w śródmieściu. Póki co pomysł jeden z bardziej debilnych i szkodliwych dla substancji miasta
kon
2016-10-21 08:19:30
Tramwaj bylby swietny, a tak wyszlo niewiadomo co.
Gargamel
2016-10-21 08:16:05
bezSENS
Średniowiecze
2016-10-21 08:10:10
Koncepcja zaprezentowana przez miasto, oprócz zaangażowanych urzędników i jej twórców, nikomu nie przypadła do gustu. Nie ma się co oszukiwać, komuś zależy aby to miasto całkowicie zmarginalizować i zakorkować.
Mieszkaniec ul. Jagiellońskiej
2016-10-21 06:42:41
Pomysł głupi i szkodliwy dla mieszkańców al. WP. Mieszkamy na odcinku Jagiellońskiej, gdzie jest linia tramwajowa. Hałas i drgania w całej kamienicy przy każdym przejeżdżającym tramwaju, do tego zgrzyty metaliczne i dzwonienie od wczesnego ranka do późnego wieczoru. Nie dajcie się nabrać na jakieś rzekome pozytywy takiego rozwiązania. Tramwaje mogą jeździć po szerokich arteriach, w wyznaczonych sobie korytarzach, z dała od historycznej zabudowy. Inaczej to tylko uciążliwość dla tkanki architektonicznej i mieszkańców. W przypadku Wojska Polskiego to byłyby pieniądze wyrzucone w błoto. Lepiej przeznaczyć je na przedłużenie linii tramwajowej wzdłuż ul. 26 Kwietnia i Taczaka niż na siłę uszczęśliwiać
TZ.
2016-10-20 23:08:28
Wątpliwe czy jakakolwiek petycja cokolwiek zmieni. Magistrat pod przewodem pana Krystka jest wyjątkowo uparty w forsowaniu swoich koncepcji. Koncepcji, które psują Szczecin. Żadne racje do nich nie trafiają. Skąd to się bierze? Myślę, że stąd, iż ci ludzie zwyczajnie nie znają miasta. Nie chodzą po ulicach, przemieszczają się po nich tylko swoimi limuzynami. Nie czują miasta, nie żyją jego życiem, nie widzą jego potrzeb. Chyba obecny prezydent i jego ekipa za długo już sprawują rządy. Ale czy zmiana wyjdzie Szczecinowi na lepsze? Przyjdą drugie, takie same buce. Potrzebni byliby ludzie "z ulicy", którzy chodzą po ulicach, jeżdżą tramwajami i autobusami, bywają w różnych miejscach Szczecina z własnej woli i ochoty, rozglądają się, oceniają... Ale takich zwykłych nikt nie wybierze. Tak czy inaczej chyba pora na zmiany.
Max
2016-10-20 21:49:29
Kolejny głupi pomysł towarzystwa od marnowania miejskich pieniędzy i utrudniania wszystkim życia. Zaraz zgłoszą by tramwaj był pod dom do każdego bo inaczej się nie da!
Na nic wszystkie fatygi jak nie będzie FRYGI.
2016-10-20 20:46:14
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA