środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Piknik nad Odrą i zmiany na ulicach

Piknik nad Odrą i zmiany na ulicach

Piknik nad Odrą i zmiany na ulicach
Data publikacji: 2016-05-05 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 989 132367

W związku z Piknikiem nad Odrą, który odbędzie się w najbliższy weekend, w rejonie Wałów Chrobrego zmieniona zostanie organizacja ruchu oraz wprowadzone będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. 

Zamknięcie ruchu na czas przygotowań i trwania imprezy nastąpi od piątku (6 maja) od godz. 18.00 do poniedziałku (9 maja) do godz. 4.30. Wyłączona z ruchu zostanie ul. Komandorska (na odcinku od Hotelu Focus do ul. Jana z Kolna), ul. Admiralska (na odcinku od ul. Jarowita do ul. Jana z Kolna), Jana z Kolna (na odcinku od ul. Kapitańskiej do Bulwaru Piastowskiego, na wysokości Trasy Zamkowej), zjazd z Trasy Zamkowej (w kierunku Jana z Kolna), ul. Jana z Kolna (na odcinku od ul. Kapitańskiej do ulicy Bulwar Piastowski, na wysokości Trasy Zamkowej), ul. Jana z Kolna (na odcinku od Mostu Długiego do ulicy Kapitańskiej, z możliwością wjazdu w kierunku pl. Żołnierza Polskiego), zjazd z Trasy Zamkowej (na kierunku od Prawobrzeża do ul. Jana z Kolna), zjazd z Trasy Zamkowej (na kierunku od placu Żołnierza do ul. Jana z Kolna) w Szczecinie. 

Pomiędzy ulicą Dubois, a ulicą Kapitańską możliwy będzie wjazd dla pojazdów dojeżdżających do posesji. W ciągu ulicy Storrady zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: ul. Dubois, ul. Parkową, ul. Malczewskiego,  ul. Matejki, pl. Żołnierza Polskiego, Trasa Zamkowa.

Zmiany nastąpią także w komunikacji miejskiej.

Od piątku (6 maja) od godz. 18.00 do poniedziałku (9 maja) do godz. 4:30 linia tramwajowa 6 zostaje zawieszona. Na czas Pikniku nad Odrą uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursowała z Pomorzan trasą linii 6 do Wyszyńskiego, a następnie przez Bramę Portową, pl. Żołnierza, pl. Hołdu Pruskiego, Matejki, Malczewskiego, do przystanku Dubois, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław. Tramwaj będzie jeździł co 12 minut. 

Linia 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach, od przystanku Wyszyńskiego przez Bramę Portową, al. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Hołdu Pruskiego, ul. Matejki, ul. Malczewskiego, ul. Parkowa do przystanku Dubois i dalej swoją stałą trasą wg normalnego rozkładu jazdy.

ToT

Na zdjęciu: Linia nr 6, kursująca od kilkudziesięciu lat objazdem podczas każdej imprezy na Wałach Chrobrego, to już przeszłość. Od piątku zastąpi ją linia 16. Jednak na przystankach próżno szukać informacji na ten temat.

Fot. Tomasz Tokarzewski

Komentarze

tak tylko
To sztuczne tworzenie linii nr 16 jest przerostem czyjegoś ego w ZDiTM nad treścią. Jeszcze jakby ta 16 jechała przez Krzywoustego, Wawrzyniaka i Piłsudskiego to jeszcze ok., ale ta zamiana objazdowej 6 na 16 jest tylko i wyłącznie marnotrawieniem pieniędzy
2016-05-05 14:58:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie