Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Piknik nad Odrą i zmiany na ulicach

Data publikacji: 2016-05-05 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:53
Piknik nad Odrą i zmiany na ulicach
Linia nr 6, kursująca od kilkudziesięciu lat objazdem podczas każdej imprezy na Wałach Chrobrego, to już przeszłość. Od piątku zastąpi ją linia 16. Jednak na przystankach próżno szukać informacji na ten temat. Fot. Tomasz Tokarzewski  

W związku z Piknikiem nad Odrą, który odbędzie się w najbliższy weekend, w rejonie Wałów Chrobrego zmieniona zostanie organizacja ruchu oraz wprowadzone będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. 

Zamknięcie ruchu na czas przygotowań i trwania imprezy nastąpi od piątku (6 maja) od godz. 18.00 do poniedziałku (9 maja) do godz. 4.30. Wyłączona z ruchu zostanie ul. Komandorska (na odcinku od Hotelu Focus do ul. Jana z Kolna), ul. Admiralska (na odcinku od ul. Jarowita do ul. Jana z Kolna), Jana z Kolna (na odcinku od ul. Kapitańskiej do Bulwaru Piastowskiego, na wysokości Trasy Zamkowej), zjazd z Trasy Zamkowej (w kierunku Jana z Kolna), ul. Jana z Kolna (na odcinku od ul. Kapitańskiej do ulicy Bulwar Piastowski, na wysokości Trasy Zamkowej), ul. Jana z Kolna (na odcinku od Mostu Długiego do ulicy Kapitańskiej, z możliwością wjazdu w kierunku pl. Żołnierza Polskiego), zjazd z Trasy Zamkowej (na kierunku od Prawobrzeża do ul. Jana z Kolna), zjazd z Trasy Zamkowej (na kierunku od placu Żołnierza do ul. Jana z Kolna) w Szczecinie. 

Pomiędzy ulicą Dubois, a ulicą Kapitańską możliwy będzie wjazd dla pojazdów dojeżdżających do posesji. W ciągu ulicy Storrady zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: ul. Dubois, ul. Parkową, ul. Malczewskiego,  ul. Matejki, pl. Żołnierza Polskiego, Trasa Zamkowa.

Zmiany nastąpią także w komunikacji miejskiej.

Od piątku (6 maja) od godz. 18.00 do poniedziałku (9 maja) do godz. 4:30 linia tramwajowa 6 zostaje zawieszona. Na czas Pikniku nad Odrą uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursowała z Pomorzan trasą linii 6 do Wyszyńskiego, a następnie przez Bramę Portową, pl. Żołnierza, pl. Hołdu Pruskiego, Matejki, Malczewskiego, do przystanku Dubois, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław. Tramwaj będzie jeździł co 12 minut. 

Linia 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach, od przystanku Wyszyńskiego przez Bramę Portową, al. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Hołdu Pruskiego, ul. Matejki, ul. Malczewskiego, ul. Parkowa do przystanku Dubois i dalej swoją stałą trasą wg normalnego rozkładu jazdy.

ToT

Na zdjęciu: Linia nr 6, kursująca od kilkudziesięciu lat objazdem podczas każdej imprezy na Wałach Chrobrego, to już przeszłość. Od piątku zastąpi ją linia 16. Jednak na przystankach próżno szukać informacji na ten temat.

Fot. Tomasz Tokarzewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tak tylko
2016-05-05 14:58:42
To sztuczne tworzenie linii nr 16 jest przerostem czyjegoś ego w ZDiTM nad treścią. Jeszcze jakby ta 16 jechała przez Krzywoustego, Wawrzyniaka i Piłsudskiego to jeszcze ok., ale ta zamiana objazdowej 6 na 16 jest tylko i wyłącznie marnotrawieniem pieniędzy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA