Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Pijany złodziej na przejażdżce matizem

Data publikacji: 30 stycznia 2019 r. 11:58
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Pijany złodziej na przejażdżce matizem
 

Policjant z referatu przewodników psów służbowych KMP w Szczecinie i funkcjonariusze Straży Miejskiej na gorącym uczynku zatrzymali 20-letniego złodzieja daewoo matiz. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi podczas pełnienia nocnej służby spostrzegli, że jedną z ulic Szczecina jedzie daewoo matiz bez włączonych świateł mijania. Jego kierowca na widok policyjnego radiowozu gwałtownie skręcił na pobliski parking. Gdy zauważył, że funkcjonariusze kierują się w jego stronę, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 20-latek został schwytany.

Szczecinianin podczas zatrzymania był arogancki oraz znieważył funkcjonariuszy. Ponadto wyczuli od niego woń alkoholu. Po badaniu się okazało, że 20-latek wydmuchał prawie 0,6 promila alkoholu.

Zatrzymany powiedział funkcjonariuszom, że matiz nie jest jego, ale on chciał nim jedynie podjechać do swojego miejsca zamieszkania. Mundurowi znaleźli jednak w samochodzie różnego rodzaju klucze, w tym do innych samochodów.

20-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz odpowie przed sądem m.in. za kradzież pojazdu i kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA