Czwartek 19 maja 2022r. 
REKLAMA

Pijany przewrócił się na motorze

Data publikacji: 2016-10-05 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:17
Pijany przewrócił się na motorze
 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. Mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Odpowie w trybie przyspieszonym. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

W trakcie patrolu na Pomorzanach policjanci zostali powiadomieni przez przechodnia, że kilka ulic dalej na zakręcie przewrócił się motocyklista. Po dotarciu we wskazane miejscu mundurowi zobaczyli mężczyznę siedzącego na motocyklu, który odpowiadał rysopisowi wskazanemu przez świadka zdarzenia. W trakcie rozmowy wyczuli silną woń alkoholu od kierowcy. Jego ubranie po jednej stronie ubrudzone było świeżym błotem, miał on również zadrapania na twarzy po tej samej stronie.

Zachowanie mężczyzny nie pozostawiało wątpliwości, że jest on nietrzeźwy. W rozmowie z funkcjonariuszami próbował tłumaczyć, że nie kierował, a tylko podmienił kolegę, który poszedł do domu. Przyznał, że pił, ale tylko jeden łyk wódki, ale łyk był dość duży - około jednej szklanki, bo on tyle „bierze na jednego łyka”.

Tłumaczenia na nic się zdały. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie w trybie przyspieszonym. Prawdopodobnie jeszcze w środę zapadnie wyrok za popełnione przez niego przestępstwo. (t)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jakie zadrapania na twarzy
2016-10-05 13:49:53
czyzby policja nie wiedziala ze na motocyklu kierowca porusza sie w kasku? Jezeli mial rozbita twarz to rozumiem ale zadrapania. A moze nie jechal motorem tylko pchal tak wiec jerzyn ma racje jak nie ma kluczykow w stacyjce to nic jemu nie zrobia.
jerzyn
2016-10-05 12:52:07
czy były kluczyki w stacyjce jeśli nie ,to nic jemu nie zrobią a szkoda

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA