Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Pijany motorowerzysta przewrócił się na ulicy

Data publikacji: 21 lutego 2019 r. 15:07
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Pijany motorowerzysta przewrócił się na ulicy
 

54-latek wsiadł na motorower po całonocnej imprezie zakrapianej alkoholem. Mężczyzna wywrócił się na jezdni w centrum Świnoujścia. Nie odniósł żadnych obrażeń, ale czeka go sąd. 

Do zdarzenia z udziałem kompletnie pijanego kierującego doszło przed południem na jednej z najruchliwszych ulic Świnoujścia. Na ulicy 11 Listopada przechodnie zwrócili uwagę na motorowerzystę czekającego na zielone światło. Kiedy się zapaliło, ruszył, ale szybko stracił panowanie nad maszyną i przewrócił się na jezdnię. Świadkowie zdarzenia powiadomili policję.

– Przybyli na miejsce policjanci wyczuli od mężczyzny bardzo silną woń alkoholu, on sam nie odniósł żadnych obrażeń. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierujący jednośladem był kompletnie pijany – miał w organizmie blisko trzy promile alkoholu – informuje asp. szt. Beata Olszewska z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

54-letni mieszkaniec Świnoujścia został zatrzymany. Kiedy wytrzeźwiał, tłumaczył, że po całonocnym piciu alkoholu chciał tylko dojechać do kolegi i oddać mu pożyczony motorower. Teraz świnoujścianinowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz wysoka grzywna.

(reg)

Fot. Sylwia Dudek 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tomi
2019-02-24 12:12:34
Prawidłowo choć kara adekwatnie do zagrożenia dość niska

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA