niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pijany motorowerzysta przewrócił się na ulicy

Pijany motorowerzysta przewrócił się na ulicy

Pijany motorowerzysta przewrócił się na ulicy
Data publikacji: 2019-02-21 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1078 376822

54-latek wsiadł na motorower po całonocnej imprezie zakrapianej alkoholem. Mężczyzna wywrócił się na jezdni w centrum Świnoujścia. Nie odniósł żadnych obrażeń, ale czeka go sąd. 

Do zdarzenia z udziałem kompletnie pijanego kierującego doszło przed południem na jednej z najruchliwszych ulic Świnoujścia. Na ulicy 11 Listopada przechodnie zwrócili uwagę na motorowerzystę czekającego na zielone światło. Kiedy się zapaliło, ruszył, ale szybko stracił panowanie nad maszyną i przewrócił się na jezdnię. Świadkowie zdarzenia powiadomili policję.

– Przybyli na miejsce policjanci wyczuli od mężczyzny bardzo silną woń alkoholu, on sam nie odniósł żadnych obrażeń. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierujący jednośladem był kompletnie pijany – miał w organizmie blisko trzy promile alkoholu – informuje asp. szt. Beata Olszewska z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

54-letni mieszkaniec Świnoujścia został zatrzymany. Kiedy wytrzeźwiał, tłumaczył, że po całonocnym piciu alkoholu chciał tylko dojechać do kolegi i oddać mu pożyczony motorower. Teraz świnoujścianinowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz wysoka grzywna.

(reg)

Fot. Sylwia Dudek 

Komentarze

Tomi
Prawidłowo choć kara adekwatnie do zagrożenia dość niska
2019-02-24 12:12:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie