Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Pijany jechał pod prąd. Zatrzymali go świadkowie

Data publikacji: 19 marca 2019 r. 11:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Pijany jechał pod prąd. Zatrzymali go świadkowie
 

Młodzi mieszkańcy powiatu goleniowskiego ujęli nietrzeźwego kierowcę. 29–latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i spowodował kolizję drogową. Teraz za swój nieodpowiedzialny czyn odpowie przed sądem.

Dyżurny nowogardzkiej jednostki otrzymał  zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego. Na miejsce niezwłocznie wysłano policjantów.

29-letni obywatel Ukrainy kierował vw passatem chociaż miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że spowodował również kolizję na ul. Leśnej - przed ujęciem nie dostosował się do znaku zakazu wjazdu, wjechał pod prąd i uderzył w dwa pojazdy poruszające się zgodnie z przepisami.

Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Dzięki  postawie sześciorga młodych mieszkańców powiatu goleniowskiego, udało się wyeliminować z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego, a być może nawet uniknąć tragedii - podkreślają policjanci i przypominają, że zgodnie z przepisami każdy ma prawo dokonać obywatelskiego ujęcia sprawcy przestępstwa bądź wykroczenia. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

(a)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Krótko
2019-03-19 16:38:35
Czy to był minister Brudziński? W takim razie tylko pouczenie
;/
2019-03-19 12:41:13
Dobrze, że zachowali zimną krew i nie dokonali samosądu, bo uczyniliby jak trzeba, a odpowiadali jak za człowieka.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA