Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pożyczył sobie autobus

Data publikacji: 12 marca 2019 r. 22:56
Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2019 r. 07:36
Pożyczył sobie autobus
 

Policja zatrzymała 29-letniego mieszkańca Ostrołęki, który ukradł autobus z miejskiej zajezdni i pojechał nim do domu. Mężczyzna odpowie za kradzież, kierowanie pojazdem po pijanemu i bez uprawnień do prowadzenia autobusu.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce asp. Krzysztof Kolator poinformował, że do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Policja otrzymała wówczas zgłoszenie, że nieznana osoba ukradła z zajezdni MPK autobus.

Jak się okazało mężczyzna przejechał kradzionym pojazdem ponad 3 km i dojechał w pobliże miejsca swojego zamieszkania.

– Mężczyzna chciał wjechać w wewnętrzną ulicę. Opuścił jednak pojazd, nie zabezpieczając go. Autobus zaczął się staczać i uderzył w stojące niedaleko audi – powiedział rzecznik.

Na podstawie monitoringu w zajezdni MPK oraz w autobusie udało się ustalić sprawcę kradzieży. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Ostrołęki. Mężczyzna był nietrzeźwy.

– Prawdopodobnie chciał się dostać do domu i ukradł pojazd – ocenił rzecznik.

29-latek odpowie za kradzież autobusu, jazdę po pijanemu i kierowanie pojazdem bez uprawnień. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie.

(pap)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

komunikacja za daleko klienta
2019-03-13 00:28:10
znowu ktoś busem chcę podjechać pod swój dom.
gość
2019-03-12 23:32:21
Ale ta policja dwulicowa! Tak to namawiają, żeby po wypiciu nie wracać do domu samochodem, a autobusem. No a jak chłopina ich posłuchał i zrobił, jak kazali, to chcą wsadzić do więzienia. I jak tu żyć? Czym wracać po bibie do domu?
gość
2019-03-12 23:14:31
Ale ta policja dwulicowa! Tak to namawiają, żeby po wypiciu nie wracać do domu samochodem, a autobusem. No a jak chłopina ich posłuchał i zrobił, jak policjanci każą, to kryminalistę z niego robią!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA