sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pijana nauka jazdy

Pijana nauka jazdy

Pijana nauka jazdy
Data publikacji: 2015-10-12 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 2084 27796

Policjanci zorganizowali „Trzeźwy poranek". W trakcie akcji zatrzymali samochód nauki jazdy. Nie spodziewali się, że zaliczą podwójne trafienie: auto bez ważnych badań technicznych, a za jego kierownicą kursant na „podwójnym gazie".
Do zdarzenia doszło na ul. Szosa Stargardzka, w trakcie policyjnej akcji „Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali do kontroli samochód nauki jazdy. Autem kierował kursant. Jak się okazało, 19-latek był pod wpływem alkoholu: „wydmuchał" pół promila alkoholu. Natomiast kontrola dokumentów pojazdu wykazała, że nauka jazdy nie posiada aktualnych badań technicznych.
- Choć kontrola pojazdów nauki jazdy to nic nadzwyczajnego. To nie często zdarza się, by spotkać kursanta, który stara się zdobyć podstawowe umiejętności za kółkiem na tzw. podwójnym gazie - przyznaje sierż. szt. Karolina Rykaczewska z KMP w Szczecinie. - Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić policjanci z Dąbia, którzy przedstawią 19 -latkowi zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Mogą także wnioskować o zakaz prowadzenia pojazdów. Osobną kwestią jest sprawdzenie odpowiedzialności instruktora nauki jazdy za nietrzeźwego kursanta. Wykroczeniem jest natomiast brak aktualnych badań technicznych.
(an)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

TyPOwe działanie "władzy"
Wczoraj wieczorem mecz następnego dnia "trzeźwy POranek", POdnieśli by górną granicę do 0,5 to człowiek chociaż syropu na kaszel nie bałby się napić , a tak strach... eh POlsko dokąd zmierzasz ...?? P.S. Na "zachodzie" nazywa się to zamachem na wolność obywatelską ale nie w POlandii.
2015-10-12 11:19:31
Reklama
Dlaczego nie podano nazwy szkoły nauki jazdy?
2015-10-12 10:39:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie