Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pijana nauka jazdy

Data publikacji: 12 października 2015 r. 12:31
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Pijana nauka jazdy
 

Policjanci zorganizowali „Trzeźwy poranek". W trakcie akcji zatrzymali samochód nauki jazdy. Nie spodziewali się, że zaliczą podwójne trafienie: auto bez ważnych badań technicznych, a za jego kierownicą kursant na „podwójnym gazie".
Do zdarzenia doszło na ul. Szosa Stargardzka, w trakcie policyjnej akcji „Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali do kontroli samochód nauki jazdy. Autem kierował kursant. Jak się okazało, 19-latek był pod wpływem alkoholu: „wydmuchał" pół promila alkoholu. Natomiast kontrola dokumentów pojazdu wykazała, że nauka jazdy nie posiada aktualnych badań technicznych.
- Choć kontrola pojazdów nauki jazdy to nic nadzwyczajnego. To nie często zdarza się, by spotkać kursanta, który stara się zdobyć podstawowe umiejętności za kółkiem na tzw. podwójnym gazie - przyznaje sierż. szt. Karolina Rykaczewska z KMP w Szczecinie. - Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić policjanci z Dąbia, którzy przedstawią 19 -latkowi zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Mogą także wnioskować o zakaz prowadzenia pojazdów. Osobną kwestią jest sprawdzenie odpowiedzialności instruktora nauki jazdy za nietrzeźwego kursanta. Wykroczeniem jest natomiast brak aktualnych badań technicznych.
(an)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

TyPOwe działanie "władzy"
2015-10-12 11:19:31
Wczoraj wieczorem mecz następnego dnia "trzeźwy POranek", POdnieśli by górną granicę do 0,5 to człowiek chociaż syropu na kaszel nie bałby się napić , a tak strach... eh POlsko dokąd zmierzasz ...?? P.S. Na "zachodzie" nazywa się to zamachem na wolność obywatelską ale nie w POlandii.
Reklama
2015-10-12 10:39:36
Dlaczego nie podano nazwy szkoły nauki jazdy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA